Chirurgia ruky

Stojí to za to
94%
Stojí to za to
Na základe 21 príbehov
Priemerná cena
358 €
Priemerná cena
Podľa 28 odborníkov
  • Celková anestézia
  • 1 deň
  • 1-3 hodiny zákroku
  • Viac ako 10 dní kľudového režimu
  • Výsledky viditeľné po jednom mesiaci
  • Trvalé výsledky

Čo je chirurgia ruky?

Chirurgia ruky

Chirurgia ruky

Chirurgia ruky je široký pojem, ktorý zahŕňa mnoho rôznych typov zákrokov a zaoberá sa chirurgickou a nechirurgickou liečbou ochorení a problémov hornej končatiny. Plastickí chirurgovia, ktorí vykonávajú operácie rúk, sa snažia obnoviť funkciu rúk a prstov a zároveň sa snažia, aby ruka vyzerala čo najestetickejšie. Rekonštrukčné operácie sa môžu vykonávať z mnohých dôvodov, ako sú poranenia ruky, reumatické ochorenia, osteoartróza a reumatoidná artritída, ktoré menia štruktúry na ruke, degeneratívne zmeny štruktúr na ruke, problémy alebo defekty ruky, ktoré sú prítomné po narodení alebo sú vrodené, a infekcie ruky. Operáciu môžu vykonávať absolventi všeobecnej chirurgie, ortopedickej chirurgie alebo plastickej chirurgie.

Ako zistím, či som vhodný kandidát na chirurgiu ruky?

Kandidát na chirurgiu ruky

Vhodný kandidát na chirurgiu ruky

Pacienti s bolestivými stavmi, ako je syndróm karpálneho tunela, reumatoidná artritída a Dupuytrenova kontraktúra, môžu byť vhodnými kandidátmi na operáciu ruky. Operácia ruky sa vykonáva aj v prípade rakoviny ruky alebo vrodených chýb. Tieto zákroky sa môžu vykonávať u ľudí v akomkoľvek veku a sú dobrou voľbou, ak nemáte iné zdravotné ťažkosti alebo iné ochorenia, ktoré by mohli zhoršiť hojenie. Za určitých podmienok je na ošetrenie rán a poranení ruky potrebná chirurgia a chirurgovia sa často podieľajú na ošetrovaní pacientov, ktorí prichádzajú na pohotovosť s ťažkým úrazom ruky. Je dôležité mať realistické predstavy o výsledkoch operácie ruky a záväzne dodržiavať postup liečby predpísaný plastickým chirurgom.

Ako si vybrať správneho doktora

Výber chirurga

Výber správneho chirurga je kľúčový

Výber toho správneho chirurga je kľúčový pre hladký priebeh operácie, bezproblémovú rekonvalescenciu ako aj spokojnosť s výsledkom zákroku. Výber operatéra preto v žiadnom prípade nedpoceňujte a venujte mu dostatok času a pozornosti.

Chirurgia ruky je v medicíne nadstavbový odbor a nasleduje po získaní atestácie v niektorom z chirurgických odborov. Pred finálnym výberom by ste si preto mali overiť, že vami vybraný chirurg získal certifikát chirurgie ruky, ktorý vydáva Slovenská spoločnosť chirurgie ruky. Tento certifikát potvrdzuje, že daný chirurg má za sebou komplexné praktické vzdelávanie na akreditovaných oddeleniach chirurgie ruky o dĺžke minimalne 12 mesiacov. 

Dôležité je však pozrieť sa aj na príbehy a skúsenosti predchádzajúcich pacientov vami vybraného doktora, prípadne aj na fotografie pred a po zákroku, aby ste si mohli vytvoriť dobrú predstavu o tom, čo očakávať. V neposlednom rade je dôležitá aj dôvera medzi doktorom a pacientom, vyberte si preto chirurga, ktorý ju vo vás vzbudzuje a s ktorým sa cítite dobre.

Bibliografia

Eveclinic. (n. d.). Chirurgia ruky [online]. Dostupné na: https://www.eveclinic.sk/chiru... [Dátum: 25. 4. 2022].

Medic8. (n. d.). Hand and wrist surgery [online]. Dostupné na: https://www.medic8.com/healthg... [Dátum: 29. 1. 2021].

Slovenská spoločnosť chirurgie ruky. (n. d.). Koncepcia zdravotnej starostlivosti v odbore chirurgia ruky [online]. Dostupné na: http://chirurgiaruky.sk/o-spol... [Dátum: 29. 1. 2021].

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov