Labioplastika

Stojí to za to
97%
Stojí to za to
Na základe 98 príbehov
Priemerná cena
895 €
Priemerná cena
Podľa 78 odborníkov
 • Celková anestézia alebo sedácia
 • Nevyžaduje hospitalizáciu
 • 1-3 hodiny zákroku
 • 1-7 dní kľudového režimu
 • Okamžité výsledky
 • Trvalé výsledky

Čo je labioplastika?

V čom spočíva labioplastika

V čom spočíva labioplastika

Labioplastika umožňuje zmenšenie malých alebo veľkých pyskov ohanbia, ktoré môžu byť zväčšené a asymetrické. Pri atrofii veľkých pyskov ohanbia, čo je strata objemu a elasticity, sa dá operáciou docieliť ich zväčšenie. 

Vonkajšie ženské pohlavné orgány sú tvorené pošvovým vchodom, vyústením močovej trubice a výbežkom s mnohými citlivými nervovými zakončeniami - dráždcom (klitoris). Celá táto oblasť je po stranách pokrytá jemnými kožnými riasami - malými pyskami ohanbia, ktoré sa stretávajú práve v oblasti dráždca. Vonkajšie ženské pohlavné orgány sú zo strán kryté dvomi mohutnejšími kožnými záhybmi, ktoré sú vyplnené tukovým tkanivom - veľké pysky ohanbia.

Veľké pysky ohanbia bežne vonkajšie pohlavné orgány celkom zakrývajú a uzatvárajú. Niekedy sa ale stáva, že malé pysky ohanbia vyrastú do väčšej veľkosti či dĺžky, a potom môžu medzi veľkými pyskami ohanbia vyčnievať. Väčšinou tento presah nie je príliš veľký, a tak nijako nevadí ani esteticky, ani funkčne. Ak však malé pysky ohanbia vyčnievajú príliš, môžu vadiť ako z hľadiska estetického, tak aj v praktickom živote. Niekedy je problematické dostať tento presah do menších dámskych nohavičiek či plaviek, o nohavičkách typu “tanga” ani nehovoriac. Niekedy dokonca prekáža pri športovej činnosti - napríklad pri jazde na bicykli. Taktiež intímna hygiena býva v týchto prípadoch zložitejšia a táto “vada” môže byť aj psychickou prekážkou v pohlavnom živote. Úprava plastickým chirurgom je potom určite na mieste a má veľmi pozitívne výsledky.

Občas sa plastický chirurg stretne aj so žiadosťou o modeláciu, či zväčšenie veľkých pyskov ohanbia, táto operácia sa však vykonáva pomerne zriedkavo.

Ako zistím, či som vhodný kandidát na labioplastiku?

Labioplastika

Labioplastika je vhodná pre ženy, ktoré majú komplexy kvôli tvaru či veľkosti pyskov ohanbia

Dlhotrvajúce nepohodlie odoberá človeku pocit ženskosti a môže spôsobovať komplexy. Každá žena, ktorá trpí nepríjemnými pocitmi spôsobenými abnormalitami v intímnej oblasti, je vhodnou kandidátkou na tento zákrok.

Pacientky sú často mladé dievčatá, ktorým asymetria a hypertrofia veľkých pyskov bránia v normálnom fungovaní a nútia ich obmedzovať svoje aktivity.

Labioplastiku si vyberajú aj zrelé ženy, pretože prirodzený pôrod, plynutie času a prirodzené ochabovanie tkanív počas starnutia prispievajú k deformácii pyskov.

Kontraindikácie

Labioplastika

Fotografia pred a po labioplastike na klinike Belleza

Kontraindikácie zákroku sú:

 • obdobie tehotenstva a dojčenia
 • ochorenia spojivového tkaniva ovplyvňujúce hojenie rán
 • menštruácia
 • infekcie intímnej oblasti
 • chemoterapia

Bibliografia

Kassel, G. (2020). Everything You Need to Know About Labiaplasty. Healthline. Dostupné na: https://www.healthline.com/hea... [Dátum 19.7. 2022]

Özer, M., Mortimore, I., Jansma, E. P., & Mullender, M. G. (2018). Labiaplasty: motivation, techniques, and ethics. Nature Reviews Urology, 15(3), 175-189. Dostupné na: https://www.nature.com/article... [Dátum 19.7. 2022]

Singh, K. (2020). What is a labiaplasty and what does it involve? American Society of Plastic Surgeons. Dostupné na: https://www.plasticsurgery.org... [Dátum 19.7. 2022]

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov