Červené jazvy po operácii horných viečok

zuzana882924
zuzana882924
25. 2. 2020 · Posledná odpoveď: 3. 3. 2020

Dobrý deň, prosím o radu. Pred mesiacom (17.1.2020) som bola na operácii horných viečok. Ešte stále mám červené, hrubé jazvy a ťahajú ma. Umývam si ich odvarom z nechtíka a teraz som začala natierať Ha gelom. Stále pocit stiahnutia jazvy a celé červené. Je to ešte v poriadku alebo prosím poradíte mi ako to liečiť ? Ďakujem

Reklama

odpovede (3)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
Premium
2 adresy v Bratislavský kraj, Trnavský kraj... . 26. 2. 2020
Najlepšia odpoveď
Môže byť aj táto, /jedná sa o očnú mastičku, ale koži neuškodí, teda nič tým nepokazíte.
Na tento účel postačí akákoľvek kvalitná masť na tzv." vonkajšie použitie"- teda na kožu. /aj napr. Nivea/. Treba podotknúť, že to nie je ani o masti, ale o " tlaku a masáži", ktoré by mali byť vyvinuté na jazvu pravidelne a to aj 3x denne.
Mastička je tu skôr potrebná len kvôli nejakej lubrikácii, alebo šetrnejšiemu vykonaniu masáže.
Jazvičky sa zdajú byť trocha širšie vo vonkajších aspektoch jaziev/ nevidieť to veľmi ostro./
To sa už nezmení /šírka jazvy/, ale tlakovou masážou určite viete urýchliť ich vyzretie/premenu jazvičiek na bledé, viac kamuflované jazvy a aj znížiť riziko vzniku hypertrofických/nadmerných jaziev.
Ďakujem, s pozdravom, Bumbera
WhatsApp
Dobrý den,
bohužiaľ takto nemožno posúdiť, odporúčam sa obrátiť na Vášho operatéra.

S pozdravem
MUDr. Jozef Fedeleš, Ph.D.
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Premium
2 adresy v Bratislavský kraj, Trnavský kraj... . 26. 2. 2020
Dobrý deň, je mi ťažké sa k tomu vyjadriť, kedže nemám k dispozícii foto. Ak máte akékoľvek pochybnosti, odporúčam sa čo najskôr obrátiť na Vášho operatéra, ktorý Vám určite ochotne poradí ohľadom pooperačného managamentu jaziev. /ev. potreby premasťovania a (tlakových) masáží jaziev /.
Pozitívnou správou je, že viečka sú jednou z najvďačnejších oblastí z hľadiska " vidiťeľnosti jaziev". Je to najmä kvôli tomu, že jazvu v tejto oblasti plánujeme v oblasti prirodzenej ryhy, /takže pri otvorených očiach, je gros tejto jazvy takmer úplne skrytá vo vnútri ryhy /.
Tiež na tom participuje oveľa lepšie prekrvenie tváre /vrátane viečok/, v porovnaní so zvyškom tela.
Je úplne normálne, ak sú jazvičky prvé mesiace zväčša ešte "RUŽOVÉ", "RUŽOVO-ČERVENÉ", Postupným zrením jazvy tieto ..." ideálne tenké" čiarky BLEDNÚ ", na sotva vidiťeľné. Tento proces trvá približne jeden, maximálne jeden a pol roka.
Pravdou taktiež je, že tieto jazvičky by nemali excesívne ťahať, nie je ideálne, ak sú jazvičky aj nejako výraznejšie hrubé.
Je však malé percento jedincov, ktorí naopak predisponujú k vzniku takýchto výraznejších jaziev. Aj napriek tomu, je dobrou správou, že máme prostriedky a teda vieme tento proces nepriaznivého zrenia jaziev pri včasnom zásahu korigovať ev. minimalizovať.
WhatsApp
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Blefaroplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 17. 1. 2023
Blefaroplastika
5 odpovedí, najnovšia odpoveď: 7. 4. 2013
Blefaroplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 2. 3. 2022
Blefaroplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 22. 1. 2020
Blefaroplastika
4 odpovede, najnovšia odpoveď: 13. 10. 2014
Zväčšenie pŕs
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 10. 9. 2020
Blefaroplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 27. 9. 2022
Blefaroplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 4. 11. 2018
Blefaroplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 27. 4. 2022
Blefaroplastika
5 odpovedí, najnovšia odpoveď: 28. 5. 2020

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi