Obriezka

Stojí to za to
88%
Stojí to za to
Na základe 13 príbehov
Priemerná cena
775 €
Priemerná cena
Podľa 15 odborníkov
  • Lokálna anestézia
  • Nevyžaduje hospitalizáciu
  • 1-3 hodiny zákroku
  • Nevyžaduje kľudový režim
  • Okamžité výsledky
  • Trvalé výsledky

Čo je obriezka?

Indikácia

Pacient po zákroku obriezky u MUDr. Milana Gajdoša MPH

Obriezka alebo cirkumcízia je urologická operácia, pri ktorej sa chirurgicky odstráni kožná riasa, ktorá prekrýva zakončenie penisu- žaluď. Indikácie k odstráneniu sú viaceré. Historicky najstaršie sú rituálne dôvody, napr. zo starovekého Egypta, resp. u Židov, ktoré sa prevádza dodnes. 

Zo zdravotného hľadiska sa cirkumcízia prevádza hlavne u pacientov, ktorí trpia stavom nazývaným fimóza, čo je patologicky úzka predkožka. Dokáže spôsobovať ťažkosti hlavne pri hygiene a pri erekcii penisu, kedy doslova zaškrtí žaluď. Stav je potom zvyčajne značne bolestivý. Taktiež je štúdiami podložené, že obrezaní muži trpia menej na infekcie žaluďa a rakovinu penisu.

Ako zistím, či som vhodný kandidát na obriezku?

Obriezka

Obriezka

O obriezke sa stále diskutuje. Obriezka je samozrejme vhodná, ak trpíte vyššie spomínanými zdravotnými problémami. V takom prípade vám ju väčšinou odporučí váš lekár. Názory na obriezku u zdravých chlapcov sa však líšia. Zdravotné výhody obriezky u novorodencov prevažujú nad rizikami. Existujú dôkazy, že obriezka znižuje riziko nákazy HIV u heterosexuálnych mužov. Pacient alebo jeho rodič by mal zvážiť zdravotné prínosy a riziká.

Hlavnými kontraindikáciami k prevedeniu zákroku patria hlavne nemožnosť použiť anestetikum pri známej precitlivenosti. V takom prípade je možné použiť len celkovú anestéziu s uspatím pacienta počas hospitalizácie. Ďalším stavom je nasadená antikoagulačná liečba, pri ktorej hrozí masívne krvácanie z operačných rán a je preto nutné túto pred operáciou dostatočne dlho vysadiť.

Celkovo patrí obriezka medzi veľmi dobre tolerované operačné výkony s výborným liečebným a preventívnym efektom v zmysle infekcie a rakoviny penisu s nezanedbateľnou výhodou v podobe intenzívnejšieho pôžitku počas pohlavného styku.

Ako vybrať vhodného lekára?

Výber lekára

Výber lekára

Na Estheticone nájdete mnoho kvalifikovaných chirurgov, ktorí vykonávajú obriezku. Je dôležité vybrať si chirurga so skúsenosťami s týmto zákrokom

Ďalším dôležitým aspektom procesu výberu je vzájomné porozumenie s lekárom, ktorý bude zákrok vykonávať, pretože sa týka intímnych častí vášho tela. Nebojte sa  preto vyhľadať viacerých lekárov a rozhodnúť sa až na základe osobnej konzultácie s každým z nich. 

Je dobré poradiť sa s vybraným lekárom, či ste vhodný pacient a aký výsledok sa zákrokom dosiahne.

Bibliografia

Klinika Zdravia. (n. d.). Obriezka u mužov [online]. Dostupné na: https://www.urologicka-klinika... [Dátum: 16. 12. 2021]

MedlinePlus. (n. d.). Circumcision [online]. Dostupné na: https://medlineplus.gov/ency/a... [Datum: 16. 8. 2022].

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov