Operácia pier (Augmentácia)

Rozšírenie úzkej pery sa robí buď implantáciou vlastného tkaniva, (tuk, fascie) implantáciou umelého materiálu (kolagén, kyselina hyaluronová) alebo sa môže pristúpiť k chirurgickému zákroku, ktorý využije vlastné tkanivo pier.

Úvod

Mnoho žien túži po krásnych perách. Niektorí ľudia sa narodia s prirodzene plnými a pekne tvarovanými perami, niekto také šťastie nemá. Objem pier sa s pribúdajúcim vekom stráca. Dobrou správou je, že nie je nemožné dosiahnuť vzhľad po ktorom túžite. S radom bezpečných a efektívnych možností zväčšenia pier vám poradí skúsený lekár.

IMG 2856

                                                Operácia pier

Čo je operácia pier – augmentácia?

Implantáty na pery môžu byť trvalým riešením na zväčšenie pier, ale nepoužívajú sa až tak často. Sú alternatívou hlavne pre pacientky, ktoré podstupovali dočasné injekčné výplne a už sú unavené každých pár mesiacov dochádzať na obnovu. Počas zákroku sa chirurgicky umiestni mäkký, pružný implantát. Implantát je trvalý, ale v prípade potreby ho možno odstrániť. Druhou možnosťou ako sa pery dajú zväčšiť je klasický chirurgický zákrok kde sa využíva okolité tkanivo.

IMG 2864

                                               Augmentácia pier

Ako zistím, či som vhodný kandidát pre operáciu pier - augmentáciu?

Všetko závisí od vašich predstáv a očakávaní. Ak sú vaše pery príliš úzke, alebo nie ste spokojná s tvarom a veľkosťou, tento zákrok by mohol byť práve pre vás.

IMG 2886

                                                   Vhodný kandidát 

Ako si vybrať vhodného lekára?

Výber vhodného lekára by ste nemali podceniť. Lekár by mal mať dostatočné skúsenosti práve s operáciou pier a mal by vám vedieť zodpovedať na všetky otázky čo sa zákroku týkajú, prípadne vám poradiť iný zákrok vhodnejší pre vás.

IMG 2809

                                                     Výber lekára

Ako prebieha prvá schôdzka s lekárom?

Počas konzultácie budete mať príležitosť spoznať lekára osobnejšie a zistíte či vám lekár vyhovuje. S lekárom diskutujete o zákroku a mal by vám zodpovedať všetky otázky od prípravy po rekonvalescenciu až po možné komplikácie a vedľajšie účinky. Lekár taktiež skontroluje stav vašej ústnej dutiny.

IMG 2860

                                                        Konzultácia

Ako sa pripraviť na zákrok?

Na zákrok by ste mali byť v dobrom zdravotnom stave. Nemali by ste mať žiadne infekcie, zápaly, opary alebo afty v okolí ani vo vnútri úst. Ak by sa vám pred operáciou niečo objavilo, radšej zákrok preložte.

 

IMG 2887

                                               Príprava na zákrok

Ako sa vykonáva operácia pier – augmentácia ?

Chirurgické zväčšenie pier na umiestnenie implantátu je možné vykonať v lokálnej anestézii, alebo v celkovej anestézií. Na horných alebo spodných perách sú urobené rezy, ktoré umožňujú umiestnenie implantátov, ktoré sú malé a majú tvar vlákna alebo rúrky. Len čo sú implantáty na svojom mieste, rezy sa uzavrú. Najčastejšie sa rezy zošívajú nevstrebateľnými stehmi, ktoré vám lekár odstráni v priebehu 7-10 dní. Ak sa rozhodnete pre celkovú anestéziu bude nutné podstúpiť predoperačné vyšetrenie a na klinike ostávate minimálne jednu noc na pozorovanie. Jazva je minimálne nápadná.

V prípade klasického chirurgického zväčšenia pier lekár využíva okolitého tkaniva, pomocou ktorého im dodá objem. Pri tejto operácií operatér vykoná niekoľko nárezov v oblasti vnútornej strany pery. Potom uvoľní, posunie a zošije tkanivá, čím dôjde k trvalému rozšíreniu pery. Stehy sa väčšinou používajú samovstrebateľné  a jazvy tak nie sú vidieť. V prípade, že by sa stehy nevstrebali samé je nutné navštíviť lekára.

IMG 2870

                                               Zákrok- operácia pier 

Výhody zákroku

Výhodou zákroku je, že je trvalý na rozdiel od injekčných výplní a odpadá tak starosť vracať sa na obnovu každých pár mesiacov.

IMG 2873

                                                        Výhody 

Ako prebieha zotavenie po operácií pier – augmentácií ?

V prvých dňoch po operácií sa objaví opuch, modriny, pery sú citlivé a pretrváva mierna bolesť, ktorú môžete utíšiť liekmi na bolesť, ktoré vám odporučí lekár. K zmierneniu opuchu sa odporúča pery ľadovať, alebo aspoň chladiť. Počas prvých dní je vhodné prijímať kašovitú stravu. Odporúča sa niekoľkokrát za deň ústa vyplachovať ústnou vodou ako prevenciu proti infekcii.

IMG 2861

                                             Starostlivosť po zákroku

Doba rekonvalescencie

Opuch a modriny môžu pretrvávať týždeň až desať dní. Samovstrebateľné stehy by sa mali do dvoch týždňov samy uvoľniť a odpadnúť. Po augmentácií pier je odporúčaný kľudový režim a fyzická záťaž je možná približne za tri až päť dní.

IMG 2858

                                                   Rekonvalescencia

Výsledky

Výsledkom  sú plné zmyselné pery a symetrický tvar. Efekt je trvalý a ženy sa cítia s novými perami sebavedomejšie a príťažlivejšie.

IMG 2889

                                            Výsledky po zákroku

Komplikácie alebo možné vedľajšie účinky

U chirurgického zväčšenia pier môže dôjsť k infekcii keďže rana je v ústach, ale zvýšenou ústnou hygienou sa môže predísť tejto komplikácií. V ojedinelých prípadoch pri zväčšení pier implantátom môže nastať k pohybu implantátu či znecitliveniu pery.

Často kladené otázky

Objavil sa mi opar na vrchnej pere. Je možné aj tak podstúpiť operáciu? Pokiaľ sa Vám objavil akýkoľvek infekčný problém v oblasti pier alebo úst je nutné operáciu presunúť.

Je efekt augmentácie pier trvalý? Efekt augmentácie pier je trvalý. Ak zvolíte zväčšenie pier implantátom je možné ho v prípade potreby odstrániť.

Bibliografia   

Emoryhealthcare.org. 2020. Lip Augmentation. [online] Dostupné na: <https://www.emoryhealthcare.org/centers-programs/aesthetic-center/face-surgery/lip-augmentation.html> [Dátum 9 November 2020].

Estheticon.cz. 2020. Zvětšení Rtů (Augmentace). [online] Dostupné na: <https://www.estheticon.cz/zakroky/operace-rtu-augmentace> [Dátum 9 November 2020].

Perfectclinic.cz. 2020. Zvětšení Rtů, Plastika Rtů. [online] Dostupné na: <https://www.perfectclinic.cz/plastika-zvetseni-rtu/> [Dátum 10 November 2020].

Aktualizované: 14.11.2020

Operácia pier (Augmentácia) - Novinky

Zvacsovanie pier

Esthetic, s.r.o.

Medzi najpopulárnejšie a najžiadanejšie zákroky v korektívnej dematológii, používané na korekciu pier, vyhladzovanie vrások a...

Súvisiace skúsenosti

Operácia pier (Augmentácia)

96% spokojnosť. Založené na 252 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Fotografie pacientov
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.