Mastopexia

Stojí to za to
97%
Stojí to za to
Na základe 156 príbehov
Priemerná cena
1.922 €
Priemerná cena
Podľa 71 odborníkov
 • Celková anestézia
 • 3 dni
 • 1-3 hodiny zákroku
 • Viac ako 10 dní kľudového režimu
 • Výsledky viditeľné po jednom mesiaci
 • Trvalé výsledky

Čo je mastopexia?

Mastopexia

Mastopexia

Pod pojmom mastopexia, modelácia alebo korekcia prsníkov si treba predstaviť zákrok, upravujúci tvar a postavenie prsníkov. Nie zriedka k dosiahnutiu želaného tvaru, objemu a postavenia, musíme siahnuť po silikónových implantátoch. Vtedy si žena môže vybrať veľkosť implantátu v určitých hraniciach, a jej túžba po väčších prsníkoch ako mala napr. pred tehotenstvom, môže byť naplnená.

Základ každej modelácie by nemala byt iba vizuálna dokonalosť, ale aj trvácnosť efektu operácie. Toto dosahujeme úpravou žľazy a následne kože. Vývoj operačných techník smeruje k dosiahnutiu ideálneho tvaru a plnosti prsníkov, s čo najmenším rozsahom jaziev. Vo všeobecnosti platí, čím väčšia ptóza, tým je potrebný väčší rozsah jaziev na dosiahnutie optimálneho výsledku. Veľa žien si zamieňa modeláciu pŕs so zmenšením prsníkov. Zmenšenie prsníkov alebo aj mammaplastika sa vykonáva pri výrazne vyvinutých prsiach, kedy nadmerná váha a veľkosť spôsobuje ženám fyzické ako aj psychické problémy.

Modeláciou prsníkov môžeme

 • prinavrátiť prsníkom pôvodný tvar
 • skorigovať nepekné dole "pozerajúce" bradavky a veľký dvorec
 • eliminovať diskomfort súvisiaci s padnutými prsami
 • vytvoriť prirodzený, plný tvar prsníkov, ktorý zatraktívňuje postavu

Pre koho je zákrok určený a stupeň indikácie

Pre koho je zákrok určený a stupeň indikácie

Pred operáciou je potrebné absolvovať vyšetrenie

Pred naplánovaním konzultácie s plastickým chirurgom, je dôležité vedieť a rozhodnúť sa, či budem schopná akceptovať vloženie implantátov, ak mi to chirurg navrhne. Ide predsa o cudzie teleso v tele, aj keď súčasné implantáty sú už takej kvality, že riziko intolerancie je veľmi nízke a komplikácie zo strany implantátov sú minimálne.

 • Implantátom sme schopný doplniť stratený objem žľazy a pri prvom stupni ptózy, sme schopný prsníky skorigovať a prinavrátiť im tvar, iba vložením implantátov. Pre korekciu ptózy je vhodnejší implantát anatomický. Jazvička ostáva v podprsníkovej ryhe, schovaná v nej. Dĺžka jazvy závisí od veľkosti implantátov, a to 5-7cm.
 • Pri druhom a treťom stupni ptózy, musíme uvažovať o úprave. Ak vkladáme implantáty, úprava – periareolárna pexia, môže byt dostačujúca pri druhom stupni. Vtedy vkladáme implantáty rezom v dolnej časti dvorca, na hranici pigmentácie a svetlejšej kože. Môžeme upraviť aj veľkosť dvorca podľa predstáv klientky. Koža okolo bradavky sa stiahne nevstrebateľným stehom, aby nedošlo v budúcnosti k roztiahnutiu jazvy.
 • Pri treťom stupni ptózy je potrebná aj úprava žľazy, aby sme dosiahli dlhotrvajúci efekt operácie. Laxnú a volnú žľazu zpevňujeme a získavame projekciu, správne naloženými stehmi. Stehy sa vstrebú po dlhšej dobe, kedy je žľaza v novej forme adekvátne zrastená.

Ak posúvame dvorec s bradavkou, zachovanie cievneho zásobenia je dôležite. Docielime to spôsobom kreácie vyživovacej stopky. Stopka sa skladá z dermy, podkožia a môže z časti žľazy. Stopka môže smerovať zhora, zboku, podľa techniky, akú zvolíme a veľkosti posunu dvorca.

 • Vertikálna mastopexia-modelácia končí jazvou okolo dvorca a jazvou vertikálnou siahajúcou po podprsníkovu ryhu.
 • „Wise pattern“ mastopexia-modelácia končí jazvou okolo dvorca, jazvou vertikálnou a horizontálnou v podprsníkovej ryhe.

Bibliografia

Mode Plastic Surgery. (2021). Breast Augmentation – Mastopexy [online]. Dostupné na: https://www.modeplasticsurgery.... [Dátum: 19.10.2021]

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov