Biopsia lokalizovanej sklerodermie na krku

paulao
23. 7. 2022 · Posledná odpoveď: 20. 9. 2022

Počas návševy dermatológa by bola diagnosikovaná lokalizovaná sklerodermia na krku (konkrétne jamka na krku pod štítnou žľazou). Tento fľak mám od detstva od cca 8. roku. Dôvod vzniku netuším. Kedže mám niekoľko jazviev po nodulárnom akné, začala som od minulého roka chodiť na CO2 frakčný laser. Práve pre túto lokal. sklerodemiu som nemohla podstúpiť "plnú" silu laseru, ale iba na povrchu kože. Po zmene dermatológa (pôvodná lekárka odišla z kliniky) mi bolo navrhnutá biopsia z krku na 100 percentné potvrdenie lokal. sklerodermie, aby som následne mohla podstúpiť silnejšie laserové ošetrenie ak by sa vylúčila.

Čoho sa obávam je najmä zjazvenia na krku - mám hypertrofické aj keloidné jazvy na tele a atrofické jazvy na tváry po akné. Na druhej strane by som rada vedela čo daný fľak na krku je (foto v prílohe).

Rada by som sa poradila - ako postupovať? Zjemnenie jaziev po akné je pre mňa dôležité, je pre mňa veľmi tažké s nimi žiť a rada by som ich aspoň čiastočne zredukovala. Zároveň sa obávam vzniku ďalšej vidiťeľnej jazvy kvôli biopsii.

Vopred ďakujem za pomoc!

Reklama

odpoveď (1)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
MUDr. Veronika Hamráčková Kokavcová
Žiadne recenzie
Vysoké Tatry . 23. 9. 2022
Dobrý deň, v tomto prípade je pre Vás vhodné Dermapen4, mam ho ja v Tatrách a v BA ho majú v A3 clinic, pozrite si dermapenworld.cz alebo com, su tam perfektne výsledky aj u jaziev, ja už mám vlastné spokojné pacientky. Pekný deň.
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Odstránenie znamienok
Žiadne odpovede
Odstránenie znamienok
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 22. 7. 2014
Liečba akné
Žiadne odpovede
Laserová epilácia
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 7. 3. 2023
Odstránenie jaziev laserom
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 29. 3. 2022
Laserová dermatológia
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 4. 8. 2022
Facelift
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 17. 3. 2021
Zväčšenie pŕs
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 11. 5. 2022
Transplantácia vlasov
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 31. 3. 2018
Rhinoplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 22. 11. 2022

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi