Laserová dermatológia

Stojí to za to
100%
Stojí to za to
Na základe 16 príbehov
Priemerná cena
111 €
Priemerná cena
Podľa 39 odborníkov
 • Anestézia nie je potrebná
 • Nevyžaduje hospitalizáciu
 • Menej ako 1 hodina zákroku
 • Nevyžaduje kľudový režim
 • Okamžité výsledky
 • Trvalé výsledky

Čo je laserové ošetrenie?

Čo je laserové ošetrenie

Laserové zákroky

Laserové ošetrenie dokáže dosiahnuť veľmi veľa - odstránenie nežiaduceho ochlpenia, stareckých škvŕn, materských znamienok, nežiaducej pigmentácie, odstránenie tetovania, liečba akné alebo jaziev a takmer všetkých kožných škvŕn, ktoré si viete predstaviť. Prvé lasery používané na liečbu kožných ochorení sa objavili pred viac ako 40 rokmi. Argónové a CO2 lasery sa bežne používali na liečbu nezhubných cievnych materských znamienok alebo na hemangiómy. Hoci sa tieto materské znamienka dali účinne zosvetliť, vedľajším účinkom bola neprijateľne vysoká miera tvorby jaziev. Za posledných 20 rokov však pokroky v laserových technológiách spôsobili revolúciu v ich používaní pri liečbe mnohých kožných ochorení a vrodených chýb, vrátane cievnych a pigmentových lézií a pri odstraňovaní tetovaní, jaziev a vrások. Na resurfacing a omladenie pleti je k dispozícii spektrum laserových a svetelných technológií.

Laserové zákroky sú lekárske ošetrenia, pri ktorých sa používa cielené svetlo. Na rozdiel od väčšiny zdrojov svetla je svetlo z lasera naladené na špecifické vlnové dĺžky. V medicíne umožňujú lasery špecialistom pracovať s vysokou presnosťou tým, že sa zameriavajú na malú oblasť a menej poškodzujú okolité tkanivo.

Ako zistím, či som vhodný kandidát na laserový zákrok?

Vhodný kandidát na laserové ošetrenie

Lasery fungujú lepšie u ľudí so svetlou pleťou

Ak máte problémy s hyperpigmentáciou, jazvami po akné, nežiaducim tetovaním a ochlpením alebo inými problémami, ktoré vám bránia mať krásnu a zdravo vyzerajúcu pleť, je na mieste uvažovať nad laserovým zákrokom. 

Ak spadáte do kategórie s niektorým z nasledujúcich ochorení, nemusíte byť vhodnými kandidátmi na laserové zákroky:

 • Máte aktívne akné
 • Užívate alebo ste nedávno užívali Accutane
 • Máte tmavú pleť (lasery fungujú lepšie u ľudí so svetlou pleťou)
 • Nedávno ste sa opálili alebo utrpeli ste vážne spálenie na slnku
 • Ste vystavený keloidnému zjazveniu
 • Máte závažné alebo neobvyklé útvary jaziev
 • Mate poruchu obnovy pokožky
 • Ste tehotná
 • Užívate lieky na riedenie krvi

Ako vybrať vhodného lekára?

Výber vhodného lekára

Výber vhodného špecialistu

Kvalita laserov sa môže líšiť, preto je dobré navštíviť odborníka na laserové ošetrenie, ktorý má dostatočné skúsenosti. V nesprávnych alebo neskúsených rukách môže byť laserový zákrok nebezpečný. Okrem toho, že vyhľadáte lekára, ktorý je vyškolený a kvalifikovaný v oblasti laserovej dermatológie, uistite sa, že lekár má konkrétne skúsenosti s týmto typom zákroku. Aj keď laserovú terapiu môže nakoniec vykonať iný zdravotnícky pracovník v ordinácii, bude to pod prísnym dohľadom lekára. Mali by ste mať všeobecné informácie o typoch laserov, ktoré sa na Slovenskom trhu používajú a ktoré sa odporúčajú na problém, ktorý chcete riešiť. 

Bibliografia

Concept Clinic. (n.d.). Je čas na laserové ošetrenia. Dostupné na: https://cclinic.sk/je-cas-na-l... [Dátum: 15.11.2021]

Frais. (n. d.). Laserové ošetrenie. Dostupné na: https://www.frais.sk/zeny/sluz...  [Dátum: 15.11.2021]

Petra Clinic. (n. d.). Laserové zákroky. Dostupné na: https://www.petraclinic.cz/cs/... [Dátum: 15.11.2021]

Stratigos, A. J., Dover, J. S., & Arndt, K. A. (2003). Lasertherapie in der ästhetischen Dermatologie [Lasers and aesthetic dermatology]. Der Hautarzt; Zeitschrift fur Dermatologie, Venerologie, und verwandte Gebiete, 54(7), 603–613. Dostupné na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.go... [Dátum: 15.11.2021]

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov