Odstranenie strií

Stojí to za to
100%
Stojí to za to
Na základe 8 príbehov
Priemerná cena
141 €
Priemerná cena
Podľa 37 odborníkov
  • Nie je potrebná
  • Nevyžaduje hospitalizáciu
  • Menej ako 1 hodina zákroku
  • Nevyžaduje kľudový režim
  • Výsledky viditeľné po jednom mesiaci
  • Dočasné výsledky

Čo sú strie?

Čo sú strie?

Odstránenie strií

Strie sú drobné línie na povrchu pokožky podobné jazvičkám, ktoré sú spočiatku tmavo červenej alebo fialovej farby. Ich sfarbenie sa časom mení a berú na seba odtieň o niečo svetlejšej, než je tón pokožky. Strie sa na pokožke tvoria v situáciách, keď sa koža nemôže vrátiť do normálneho stavu. Strie najčastejšie vznikajú u žien počas tehotenstva, kedy sa koža nestačí dostatočne prispôsobiť rýchlo rastúcemu brušku či náhlemu zväčšenie poprsia. Po pôrode sa koža stiahne a strie sú tak oveľa viac viditeľnejšie. Strie sa však môžu u niekoho objaviť aj v období dospievania, ktorá môže byť spojené s intenzívnym a rýchlym rastom.

Strie sa zvyčajne zobrazujú ako rovnobežné čiary, pôvodne načervenalé, lesklé a tenké, ktoré neskôr nadobudnú vzhľad jazvy a môžu mať za následok tvorbu brázd na pokožke s bledo bielou farbou. Zvyčajne sa objavujú na prsiach, stehnách, zadku, bruchu a bokoch. Napríklad v prípade tehotenstva je vhodné použiť špecifické prípravky na udržanie pružnosti pokožky. Krém alebo olej sa nanáša minimálne 3-krát za deň počas celého obdobia tehotenstva a odporúča sa v používaní aj po tehotenstve. Na druhej strane, kofeín, alkohol, čaj a ďalšie látky napomáhajú vzniku strií. Naopak, potraviny bohaté na vitamíny A, C, D a zinok môžu pomôcť zabrániť ich vzhľadu.

Strie predstavujú okrem celulitídy a vrások jeden z najčastejších kozmetických problémov u žien i mužov. Hoci strie nepredstavujú žiadne zdravotné riziko, sú predovšetkým ženami považované za estetický problém. To, že strie sú bežnou súčasťou života, neznamená, že s nimi musíte žiť. Ako sa zbaviť strií? Rôzne metódy na redukciu strií umožňujú mužom a ženám už po niekoľkých rýchlych a bezbolestných ošetreniach dosiahnuť čistejšiu, hladšiu a na dotyk príjemnejšiu pokožku.

Ako zistím či som vhodný kandidát pre odstránenie strií?

Kandidát pre odstránenie strií

Kandidát pre odstránenie strií

Medzi najčastejšie miesta, ktoré bývajú náchylné na tvorbu strií, patrí oblasť pŕs, stehien, bokov, zadočku a samozrejme tiež brucha. Nezvyčajné však nie sú ani strie na bedrách či na ramenách. Strie sú častejším kozmetickým problémom hlavne u žien u ktorých je hlavným dôvodom tehotenstvo. U mužov potom najčastejšou príčinou býva obezita alebo dramaticky rýchly nárast svalovej hmoty. Ak patríte do tejto skupiny a trápite sa nepeknými striami, môžete byť vhodným kandidátom.

Ako si vybrať vhodného lekára

Ako si vybrať vhodného lekára

Výber vhodného lekára

Je veľa možností ako si vybrať vhodného lekára. Ak nemáte v okolí nikoho, kto by vám vedel osobne odporučiť lekára, ktorý tento zákrok vykonáva, zamerajte sa na internetové ohlasy ľudí, ktorí tento zákrok podstúpili a s výsledkom sú spokojní. Môžete sa tak dozvedieť aký má lekár prístup, výsledky a hodnotenie. Nájdite si informácie o akú metódu máte záujem, čo tiež súvisí s výberom odborníka. Pri rôznych metódach môže byť použitý iný typ prístroja, a preto je dôležité zamerať sa na kliniku alebo lekára, ktorý tento prístroj používa.   

Bibliografia

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov