Odstránenie strií

Stojí to za to
100%
Stojí to za to
Na základe 8 príbehov
Priemerná cena
301 €
Priemerná cena
Podľa 38 odborníkov
  • Anestézia nie je potrebná
  • Nevyžaduje hospitalizáciu
  • Menej ako 1 hodina zákroku
  • Nevyžaduje kľudový režim
  • Výsledky viditeľné po jednom mesiaci
  • Dočasné výsledky

Čo je odstránenie strií?

Čo sú strie?

Odstránenie strií

Odstránenie strií je skupina minimálne invazívnych postupov estetickej medicíny zameraných na odstránenie alebo zmiernenie strií a medzi liečebné techniky patrí laserová terapia, mezoterapia alebo lekársky peeling.

Strie sú drobné línie na povrchu pokožky podobné jazvičkám, ktoré sú spočiatku tmavo červenej alebo fialovej farby. Ich sfarbenie sa časom mení a berú na seba odtieň o niečo svetlejší, než je tón pokožky. Strie sa na pokožke tvoria v situáciách, keď sa koža nemôže vrátiť do normálneho stavu. Strie najčastejšie vznikajú u žien počas tehotenstva, kedy sa koža nestačí dostatočne prispôsobiť rýchlo rastúcemu brušku či náhlemu zväčšeniu poprsia. Po pôrode sa koža stiahne a strie sú tak oveľa viac viditeľnejšie. Strie sa však môžu u niekoho objaviť aj v období dospievania, ktorá môže byť spojené s intenzívnym a rýchlym rastom alebo počas rýchlej zmeny hmotnosti alebo príliš rýchleho nárastu svalovej hmoty. Keď sa to stane, fibroblasty nestíhajú produkovať kolagén a elastín a epidermis začne praskať.

Strie predstavujú okrem celulitídy a vrások jeden z najčastejších kozmetických problémov u žien i mužov. Hoci strie nepredstavujú žiadne zdravotné riziko, sú predovšetkým ženami považované za estetický problém. To, že strie sú bežnou súčasťou života, neznamená, že s nimi musíte žiť. Rôzne metódy na redukciu strií umožňujú mužom a ženám už po niekoľkých rýchlych a bezbolestných ošetreniach dosiahnuť čistejšiu, hladšiu a na dotyk príjemnejšiu pokožku.

Ako zistím či som vhodný kandidát pre odstránenie strií?

Kandidát pre odstránenie strií

Kandidát pre odstránenie strií

Pre odstránenie strií sa môžu rozhodnúť muži aj ženy. Tehotenstvo a dojčenie sú kontraindikáciou pre všetky procedúry, ale tehotné ženy môžu používať krémy a oleje: ich vtieranie do pokožky brucha a pŕs pomôže zabrániť vzniku strií v tomto období rýchlych hormonálnych zmien.

Ľudia s tmavou a čiernou pleťou by mali byť pri výbere techniky odstraňovania strií obzvlášť opatrní, pretože sú náchylní na hyperpigmentáciu. Výber metódy však závisí predovšetkým od typu strií: iná technika bude účinná pri čerstvých, ružových striách a iná pri tých starších, bielych.

Ako si vybrať vhodného lekára

Ako si vybrať vhodného lekára

Výber vhodného lekára

Hoci väčšina zákrokov estetickej medicíny určených na odstránenie strií sú minimálne invazívne zákroky, ktoré si nevyžadujú anestéziu, mali by sme venovať dostatok času výberu dobrého, skúseného lekára alebo chirurga.

Vykonávanie zákrokov estetickej medicíny, a najmä plastickej chirurgie, si vyžaduje odborné znalosti a náležitú prípravu. Aby ste získali dôveru v schopnosti svojho lekára, môžete si okrem iného overiť, či je členom niektorej z lekárskych asociácií, ktoré združujú odborníkov v tejto oblasti, napr. Slovenskej spoločnosti plastickej a estetickej chirurgie (SSPECH) alebo Slovenskej spoločnosti estetickej dermatológie a kozmetiky (SSEDK).

Odporúčame vám tiež, aby ste si pred návštevou konkrétneho špecialistu vyhľadali jeho recenzie na internete a pozreli sa na fotografie pacientov pred a po zákroku. Niekedy sa oplatí navštíviť viac ako jedného špecialistu, aby sme si vybrali najlepšiu ponuku a získali názory viacerých lekárov na náš prípad.

Bibliografia

Berry, J. (2020). What are the treatments and home remedies for stretch marks? Medical News Today. Dostupné na: https://www.medicalnewstoday.c... [Dátum: 27. 7. 2022]

Booker, B. (2020). Stretch Mark Treatment - a new innovation in aesthetic medicine. Ocean Clinic. Dostupné na: https://www.oceanclinic.net/en... [Dátum: 27. 7. 2022]

Medical MKP. (n. d.). Strie [online]. Dostupné na: https://www.medicalmkp.sk/zakr... [Dátum: 27. 7. 2022]

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov