Navigácia

 • Úvod
 • Čo je ultrazvuková kavitácia?
 • Ako zistím, či som vhodný kandidát?
 • Ako si vybrať vhodného lekára?
 • Ako prebieha prvá schôdzka s lekárom?
 • Ako sa pripraviť na zákrok?
 • Ako sa vykonáva ultrazvuková kavitácia?
 • Výhody zákroku
 • Ako prebieha zotavenie po ultrazvukovej kavitácií?
 • Doba rekonvalescencie
 • Výsledky ultrazvukovej kavitácie
 • Komplikácie alebo vedľajšie účinky
 • Často kladené otázky
 • Bibliografia

Úvod

Ultrazvuková kavitácia je procedúra, ktorá sa používa na odbúravanie tukových usadenín vo vašom tele. Ultrazvuková kavitácia funguje ako účinná neinvazívna alternatíva liposukcie.

Čo je ultrazvuková kavitácia?

Čo je ultrazvuková kavitácia?

Čo je ultrazvuková kavitácia?

Ultrazvuková kavitácia, nazývaná tiež ultrazvuková lipolýza, je ošetrenie, ktoré kontúruje telo a používa sa na odstránenie tukových usadenín pod pokožkou.

Tento zákrok je bezpečnejšou alternatívou k chirurgickým možnostiam, ako je liposukcia. Liečba využíva ultrazvukové rádiové vlny na rozloženie tukových buniek, ktoré sú potom absorbované do vášho tela vašim lymfatickým systémom. Ultrazvuková kavitácia sa líši od iných podobných úprav, ako je napríklad liposukcia pomocou ultrazvuku, pretože nevyžaduje žiadne rezy. To znamená, že zotavenie je jednoduchšie.

Ako zistím, či som vhodný kandidát?

Ideálny kandidáti na ultrazvukovú kavitáciu, by mali byť v prvom rade v dobrom zdravotnom stave a mali by mať realistické očakávania. Iba u pacientov s riadnou činnosťou pečene je možné bezpečne a efektívne vykonať ošetrenie. Ultrazvuková kavitácia sa neodporúča obéznym ľudom.

Ako si vybrať vhodného lekára?

Ako si vybrať vhodného lekára?

Ako si vybrať vhodného lekára?

Keďže na tento zákrok je potrebné dostavovať sa opakovane, pri voľbe správneho lekára je vhodné posúdiť jeho dostupnosť od miesta nášho bydliska (napríklad spôsob dopravy).

Lekár by mal na vás pôsobiť pozitívne (okrem odbornosti) by mal mať aj ľudský prístup a autoritu lekára. Porozumenie a záujem o to, čo vás trápi. Preto by sme sa mali riadiť radami a odporúčaniami rodinných príslušníkov, priateľov, či dobrých známych, a prihliadať aj na hodnotenia lekára pacientmi na internete.

Výber licencovaného a vyškoleného odborníka so skúsenosťami s ultrazvukovou kavitáciou významne zmení vzhľad vašich výsledkov. Pre vašu bezpečnosť je tiež dôležité zvoliť si odborníka, ktorý získal osvedčenie o ultrazvukovej kavitácii.

Ako prebieha prvá schôdzka s lekárom?

Konzultácia prebieha v príjemnej atmosfére a lekár s ochotou vypočuje čo vás trápi a aké očakávania máte od zákroku. Dôležitou informáciou pre lekára je či v tele nemáte kovové implantáty. V prípade, že máte umelé koleno, výstuž chrbtice alebo kovovú čeľusť, ultrazvuková kavitácia sa neodporúča pre nežiaduce srdečné odozvy. Lekár spraví fyzické vyšetrenie a zhodnotí, či ste na zákrok vhodný kandidát.

Ako sa pripraviť na zákrok?

Na ošetrenie nie je potrebné sa nijak pripravovať. Mali by ste dodržiavať správny pitný a stravovací režim, ktorí vám odporučí lekár. V deň zákroku by ste nemali mať menštruáciu a mali by ste sa cítiť zdravotne v poriadku. Ak beriete nejaké lieky, ktoré by mohli mať vplyv na ošetrenie, prekonzultujte to radšej s lekárom. Pri zdravotných problémoch by ste mali mať potvrdenie od lekára, že môžete podstúpiť ultrazvukovú kavitáciu.

Ako sa vykonáva ultrazvuková kavitácia?

V deň ošetrenia vás lekár, alebo odborne zaškolený certifikovaný pracovník môže požiadať, aby ste sa v súkromí vyzliekli a obliekli si papierové šaty, v závislosti od oblasti, ktoré budú ošetrované. Lekár sterilizuje miesto liečby alkoholom. Aplikuje špeciálny gél a pomocou ručného ultrazvukového zariadenia pomaly krúživými pohybmi prechádza cez cieľovú oblasť vášho tela. Počas procedúry môžete cítiť pocit tepla a počuť pískanie z ultrazvukového prístroja. Liečba zvyčajne trvá od 40 minút do jednej hodiny. Ošetrenie prebieha úplne bezpečne a bezbolestne.

Výhody zákroku

Výhodou ultrazvukovej kavitácie je ošetrenie veľkých aj malých partií a vysoká účinnosť pri redukcii tukových vankúšikov. Ošetrenie je ambulantné a nedochádza tak k narušeniu pokožky. Najväčšou výhodou je formovanie brucha, stehien, bedier, bokov, zadku, kolien bez anestézie, jaziev a rekonvalescencie. Ultrazvuková kavitácia je neinvazívna, bezbolestná, bezpečná a rýchla alternatíva pre liposukciu a efektívnu redukciu celulitídy.

Ako prebieha zotavenie po ultrazvukovej kavitácií?

V období po zákroku nie je potrebné dodržiavať žiadne obmedzenia . Vhodné je však dbať na správny stravovací, pitný a pohybový režim.

Doba rekonvalescencie

Povrch pokožky ostáva bez zmien, zákrok nespôsobuje bolesť, takže pacient sa môže ihneď po zákroku vrátiť k bežným denným aktivitám.

Výsledky ultrazvukovej kavitácie

Zmenšenie obvodu ošetrenej oblasti až o 2 cm už po prvom ošetrení. Ultrazvuková kavitácia prináša okamžité a dlhodobé výsledky.

Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od štruktúry tkaniva, metabolizmu liečenej oblasti, užívaných liekov, hormonálnych zmien a veku.

Komplikácie alebo vedľajšie účinky

Vážne komplikácie môžu vzniknúť ak lekárovi zatajíte informácie o vašom zdravotnom stave. Preto je dôležité pred zákrokom konzultovať s lekárom všetky kontraindikácie. Vedľajšie účinky sa vyskytujú len v minimálnej miere. Môže ísť napríklad o pocit smädu, začervenanie pokožky, alebo ľahkú nevoľnosť po zákroku. Ide o krátkodobé účinky, ktoré pominú o pár hodín až dní. Všetkých sa dá zmierniť vypitím dostatočného množstva tekutín.

Často kladené otázky

 • Aké sú výsledky ultrazvukovej kavitácie? Ultrazvuková kavitácia prináša okamžité a dlhodobé výsledky. Pre rýchlejší a viditeľnejší efekt a vyššiu účinnosť sa odporúča po ultrazvukovej kavitácii absolvovať lymfodrenáž.
 • Ako dlho trvá rekonvalescencia? Zákrok je ambulantný a po ošetrení ste hneď spôsobilí sadnúť do auta a odísť domov. Povrch pokožky ostáva bez zmien, zákrok nespôsobuje bolesť, takže pacient sa môže ihneď po zákroku vrátiť k bežným denným aktivitám.

Bibliografia

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."