Kavitácia ultrazvuková

Neinvazívna bezbolestná liposukcia, ktorá nepotrebuje obdobie na zotavenie. Pokožka ostáva bez poškodenia, po zákroku je možné ihneď vykonávať bežné činnosti. Ultrazvukovú kavitáciu je možné aplikovať na ktorúkoľvek časť tela.

Úvod

Ultrazvuková kavitácia je procedúra, ktorá sa používa na odbúravanie tukových usadenín vo vašom tele. Ultrazvuková kavitácia funguje ako účinná neinvazívna alternatíva liposukcie.

shutterstock 1306190410 (2)

                      Ultrazvuková kavitácia

Čo je ultrazvuková kavitácia?

 

Ultrazvuková kavitácia, nazývaná tiež ultrazvuková lipolýza, je ošetrenie, ktoré kontúruje telo a používa sa na odstránenie tukových usadenín pod pokožkou.

Tento zákrok je bezpečnejšou alternatívou k chirurgickým možnostiam, ako je liposukcia. Liečba využíva ultrazvukové rádiové vlny na rozloženie tukových buniek, ktoré sú potom absorbované do vášho tela vašim lymfatickým systémom. Ultrazvuková kavitácia sa líši od iných podobných úprav, ako je napríklad liposukcia pomocou ultrazvuku, pretože nevyžaduje žiadne rezy. To znamená, že zotavenie je jednoduchšie.

shutterstock 1079400497

                                         Čo je utrazvuková kavitácia

Ako zistím, či som vhodný kandidát?

Ideálny kandidáti na ultrazvukovú kavitáciu, by mali byť v prvom rade v dobrom zdravotnom stave a mali by mať realistické očakávania. Iba u pacientov s riadnou činnosťou pečene je možné bezpečne a efektívne vykonať ošetrenie. Ultrazvuková kavitácia sa neodporúča obéznym ľudom.

shutterstock 570462136

                                                 Vhodný kandidát

Ako si vybrať vhodného lekára?

Keďže na tento zákrok je potrebné dostavovať sa opakovane, pri voľbe správneho lekára je vhodné posúdiť jeho dostupnosť od miesta nášho bydliska (napríklad spôsob dopravy).

Lekár by mal na vás pôsobiť pozitívne (okrem odbornosti) by mal mať aj ľudský prístupautoritu lekára. Porozumenie a  záujem o to, čo vás trápi. Preto by sme sa mali riadiť radami a odporúčaniami rodinných príslušníkov, priateľov, či dobrých známych, a prihliadať aj na hodnotenia lekára pacientmi na internete.

Výber licencovaného a vyškoleného odborníka so skúsenosťami s ultrazvukovou kavitáciou významne zmení vzhľad vašich výsledkov. Pre vašu bezpečnosť je tiež dôležité zvoliť si odborníka, ktorý získal osvedčenie o ultrazvukovej kavitácii.

shutterstock 437021746

                                                       Výber lekára

Ako prebieha prvá schôdzka s lekárom?

Konzultácia prebieha v príjemnej atmosfére a lekár s ochotou vypočuje čo vás trápi a aké očakávania máte od zákroku. Dôležitou informáciou pre lekára je či v tele nemáte kovové implantáty. V prípade, že máte umelé koleno, výstuž chrbtice alebo kovovú čeľusť, ultrazvuková kavitácia sa neodporúča pre nežiaduce srdečné odozvy. Lekár spraví fyzické vyšetrenie a zhodnotí, či ste na zákrok vhodný kandidát.

IMG 2950

                                              Konzultácia s lekárom

Ako sa pripraviť na zákrok?

Na ošetrenie nie je potrebné sa nijak pripravovať. Mali by ste dodržiavať správny pitnýstravovací režim, ktorí vám odporučí lekár. V deň zákroku by ste nemali mať menštruáciu a mali by ste sa cítiť zdravotne v poriadku. Ak beriete nejaké lieky, ktoré by mohli mať vplyv na ošetrenie, prekonzultujte to radšej s lekárom. Pri zdravotných problémoch by ste mali mať potvrdenie od lekára, že môžete podstúpiť ultrazvukovú kavitáciu.

shutterstock 1406615363

                                              Príprava na zákrok

Ako sa vykonáva ultrazvuková kavitácia?

V deň ošetrenia vás lekár, alebo odborne zaškolený certifikovaný pracovník môže požiadať, aby ste sa v súkromí vyzliekli a obliekli si papierové šaty, v závislosti od oblasti, ktoré budú ošetrované. Lekár sterilizuje miesto liečby alkoholom. Aplikuje špeciálny gél a pomocou ručného ultrazvukového zariadenia pomaly krúživými pohybmi prechádza cez cieľovú oblasť vášho tela. Počas procedúry môžete cítiť pocit tepla a počuť pískanie z ultrazvukového prístroja. Liečba zvyčajne trvá od 40 minút do jednej hodiny. Ošetrenie prebieha úplne bezpečne a bezbolestne.

shutterstock 1406615339

                                       Priebeh ultrazvukovej kavitácie

Výhody zákroku

Výhodou ultrazvukovej kavitácie je ošetrenie veľkých aj malých partií a vysoká účinnosť pri redukcii tukových vankúšikov. Ošetrenie je ambulantné a nedochádza tak k narušeniu pokožky. Najväčšou výhodou je formovanie brucha, stehien, bedier, bokov, zadku, kolien bez anestézie, jaziev a rekonvalescencie. Ultrazvuková kavitácia je neinvazívna, bezbolestná, bezpečná a rýchla alternatíva pre liposukciu a efektívnu redukciu celulitídy. 

shutterstock 1707154459

                                                     Výhody zákroku

Ako prebieha zotavenie po ultrazvukovej kavitácií?

V období po zákroku nie je potrebné dodržiavať žiadne obmedzenia . Vhodné je však dbať na správny stravovací, pitný a pohybový režim.

shutterstock 500356678

                                   Zotavenie po ultrazvukovej kavitácii 

Doba rekonvalescencie

Povrch pokožky ostáva bez zmien, zákrok nespôsobuje bolesť, takže pacient sa môže ihneď po zákroku vrátiť k bežným denným aktivitám.

shutterstock 1713759595

                                                  Rekonvalescencia

 

Výsledky ultrazvukovej kavitácie

Zmenšenie obvodu ošetrenej oblasti až o 2 cm už po prvom ošetrení. Ultrazvuková kavitácia prináša okamžitédlhodobé výsledky.

Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od štruktúry tkaniva, metabolizmu liečenej oblasti, užívaných liekov, hormonálnych zmien a veku.

shutterstock 1332488963

                                                        Výsledky

 

Komplikácie alebo vedľajšie účinky

Vážne komplikácie môžu vzniknúť ak lekárovi zatajíte informácie o vašom zdravotnom stave. Preto je dôležité pred zákrokom konzultovať s lekárom všetky kontraindikácie. Vedľajšie účinky sa vyskytujú len v minimálnej miere. Môže ísť napríklad o pocit smädu,  začervenanie pokožky, alebo ľahkú nevoľnosť po zákroku. Ide o krátkodobé účinky, ktoré pominú o pár hodín až dní. Všetkých sa dá zmierniť vypitím dostatočného množstva tekutín.

Často kladené otázky

Aké sú výsledky ultrazvukovej kavitácie? Ultrazvuková kavitácia prináša okamžité a dlhodobé výsledky. Pre rýchlejší  a viditeľnejší efekt a vyššiu účinnosť sa odporúča po ultrazvukovej kavitácii absolvovať lymfodrenáž.

Ako dlho trvá rekonvalescencia? Zákrok je ambulantný a po ošetrení ste hneď spôsobilí sadnúť do auta a odísť domov. Povrch pokožky ostáva bez zmien, zákrok nespôsobuje bolesť, takže pacient sa môže ihneď po zákroku vrátiť k bežným denným aktivitám.

Bibliografia

Healthline Media a Red Ventures Company- Dostupné na: https://www.healthline.com/health/ultrasonic-cavitation#finding-a-provider Dátum : 2005-2020

Groupon, Inc.- Dostupné na:  https://www.groupon.com/articles/what-is-ultrasonic-cavitation - Dátum : 2020

Proslim – Dostupné na : http://proslim.sk/liposukcia/ultrazvukova-liposukcia-kavitacia/ Dátum : 2020

Aktualizované: 20.11.2020

Súvisiace skúsenosti

Kavitácia ultrazvuková - Cenníky

Ceny od 35 €
Biothecare Estétika
MUDr. Michal Jalčovík
Košice, Trebišov
Ceny od 45 €
zvyčajne do 380 €
MUDr. Michal Jalčovík
Ceny od 49 €
MUDr. Zuzana Chovancová
Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.