Zmenšenie žalúdka

Stojí to za to
80%
Stojí to za to
Na základe 11 príbehov
Priemerná cena
5.000 €
Priemerná cena
  • Celková anestézia
  • 3 dni
  • 1-3 hodiny zákroku
  • Viac ako 10 dní kľudového režimu
  • Okamžité výsledky
  • Trvalé výsledky

Čo je zmenšenie žalúdka?

Zmenšenie žalúdku

Zmenšenie žalúdku

Ľudia s obezitou alebo nadváhou sú v porovnaní s ľuďmi s normálnou alebo zdravou hmotnosťou vystavení zvýšenému riziku mnohých závažných ochorení a zdravotných ťažkostí. 

Operácie na zníženie hmotnosti známe pod spoločným názvom bariatrická chirurgia, zahŕňajú zmeny tráviaceho systému, ktoré vám pomôžu schudnúť. Bariatrická operácia sa vykonáva, keď diéta a cvičenie nezabrali alebo keď máte vážne zdravotné problémy spôsobené vašou hmotnosťou. Niektoré zákroky obmedzujú množstvo jedla, ktoré môžete zjesť. Iné postupy fungujú tak, že znižujú schopnosť tela absorbovať živiny a niektoré postupy robia oboje.

Metódy zmenšenia žalúdka

Metódy zmenšenia žalúdka

Metódy zmenšenia žalúdka

Gastrický bypass- je operácia, ktorá vám pomôže schudnúť tým, že zmení spôsob, akým žalúdok a tenké črevo spracúvajú potravu, ktorú zjete. Po operácii bude váš žalúdok menší. Budete mať pocit sýtosti pri menšom množstve jedla. Čiže jedlo, ktoré zjete, sa už nebude dostávať do niektorých častí žalúdka a tenkého čreva, ktoré absorbujú potravu. Z tohto dôvodu vaše telo nezíska všetky kalórie z jedla, ktoré zjete.

Pre koho je vhodné zmenšenie žalúdka

Pre koho je vhodné zmenšenie žalúdka

Vhodný kandidát

Zmenšenie žalúdka nie je určená pre každého, kto má závažnú nadváhu. Možno budete musieť spĺňať určité zdravotné pokyny, aby ste sa kvalifikovali na túto operáciu. Pravdepodobne absolvujete rozsiahly skríningový proces, aby sa zistilo, či spĺňate všetky podmienky. Pred operáciou možno budete musieť podstúpiť rôzne laboratórne testy a vyšetrenia. Musíte byť tiež ochotný spolupracovať a podstúpiť trvalé zmeny, aby ste viedli zdravší životný štýl. Lekár môže od vás vyžadovať účasť na dlhodobých plánoch sledovania, ktoré zahŕňajú monitorovanie výživy, životného štýlu a priebeh vášho zdravotného stavu.

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov