PRP – Plazma terapia (Drakula terapia)

Autor:

Omladenie vlastnou krvou, tzv. Drakula terapia patrí medzi veľmi obľúbené a prirodzené ošetrenia zo sveta anti-agingu. Už Drakula čerpal z krvi životnú energiu, rovnako mýty o Bátoryčke hovoria, že vďaka krvi je možné zastaviť starnutie a regenerovať vlastné bunky. V rôznych odvetviach medicíny sa táto metóda využíva už niekoľko rokov a teraz sa jej zázračné účinky začínajú uplatňovať aj v oblasti anti-agingu.

Vďaka tejto terapii je možné spomaliť starnutie úplne prirodzenou cestou - pomocou informácií, ktoré sú zapísané vo Vašej vlastnej krvi. Správny medicínsky názov tejto terapie je S3 terapia (stimulated self serum - samostimulačné sérum) alebo PRP terapia (plateled rich plasma - plazma bohatá na krvné doštičky).

Tajomstvo Drakula terapie spočíva v tom, že krvná plazma obsahuje rôzne rastové faktory a proteíny, ktoré regenerujú pokožku, podporujú a urýchľujú jej hojenie. Týmto spôsobom sa pokožka začína opäť omladzovať. Poškodenia a predčasné starnutie pokožky, ktoré boli spôsobené vplyvom slnečného žiarenia, sa tak na dlhšiu dobu minimalizujú.

Fotky pred a po zákroku PRP - Plazma terapie

prp před

Ako vlastne Drakula terapia prebieha ?

Lekár pacientovi injekčne odoberie minimálne množstvo jeho vlastnej krvi (4 – 16 ml) a po jej odobratí ju prostredníctvom centrifúgy separuje na červené a biele krvinky a krvnú plazmu, ktorá obsahuje krvné doštičky. Do získanej krvnej plazmy sa následne pridá jedinečný DNA aktivátor. Takto pripravené sérum lekár aplikuje do pacientovej pokožky. Aplikácia je možná buď pomocou ošetrenia známeho ako mezoterapia (maličké asi 2 mm hlboké vpichy do oblasti tváre, krku a dekoltu), alebo priamo pod vrásky ako výplňový materiál. Možná je i kombinácia týchto metód. Vďaka tomuto regeneračnému procesu sa pokožka výrazne rozjasní, napne a vrásky sa vyhladia. Ošetrenie pomocou Drakula terapie trvá v priemere 30 až 45 minút a vďaka jedinečnému DNA aktivátoru účinky tejto terapie pretrvávajú 6 – 8 mesiacov.

Miesta vhodné na ošetrenie Drakula terapiou

 • Líca
 • Oblasť okolo očí
 • Čelo
 • Oblasť nosovo - ústnych vrások
 • Kontúry tváre
 • Vlasová časť hlavy
 • Krk
 • Dekolt
 • Ruky
 • Boky
 • Brucho

DNA aktivátor

Niektoré odberové sety, určené na vykonávanie Drakula terapie, ako napr. TrayLIFE obsahujú naviac aj DNA aktivátor, vďaka ktorému je možné nielen zaktivizovať krvné doštičky, ktoré sa po odstredení krvi nachádzajú v plazme, ale naviac prebúdza vo vnútri krvných doštičiek viac než 100 spiacich rastových faktorov, ktoré prispievajú k rejuvenizácii pokožky a jej následnému omladeniu. Takto obohatená plazma zabezpečí dokonalé a dlhotrvajúce výsledky na dobu 6 až 8 mesiacov... Bez použitia tohto unikátneho aktivátora, trvácnosť účinkov ošetrenia, ako aj Vaša spokojnosť s výsledkom, nepresiahne viac ako 4 mesiace.

Popis zákroku vznikol s prispením firmy Siklienka.

Aktualizované: 17.12.2013

Súvisiace skúsenosti

Súvisiace problémy

PRP – Plazma terapia (Drakula terapia)

98% spokojnosť. Založené na 116 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.