Plazma terapia

Stojí to za to
100%
Stojí to za to
Na základe 23 príbehov
Priemerná cena
250 €
Priemerná cena
Podľa 64 odborníkov
  • Anestézia nie je potrebná
  • Nevyžaduje hospitalizáciu
  • Menej ako 1 hodina zákroku
  • Nevyžaduje kľudový režim
  • Výsledky viditeľné po jednom mesiaci
  • Dočasné výsledky

Čo je PRP - plazma terapia?

PRP (Platelet Rich Plasma) plazmaterapia je ošetrenie na omladenie a regeneráciu pleti, ktoré je vykonávané látkou telu vlastnou. Neaplikuje sa žiadna cudzorodá priemyselne vyrobená látka. Pacientke sa odoberie krv, z ktorej sa extrahuje plazma. Aplikáciou tejto plazmy do pokožky sa naštartuje regenerácia pokožky, stimulácia tvorby kolagénu, omladenie pleti, zjemnia sa vrásky a zlepší sa celkový stav pokožky. Terapia krvnou plazmou spadá medzi ošetrenia všeobecne označované ako mezoterapia, pri ktorých sa počas ošetrenia početnými drobnými injekciami aplikujú do celej tváre rozličné látky (okrem krvnej plazmy napríklad kyselina hyalurónová, vitamínové či bieliace séra).

Ako zistím, či som vhodný kandidát na plazmaterapiu?

Indikácia, kto je vhodný pre tento zákrok

Pred a po plazmaterapii na klinike Eveclinic Bratislava

K plazmaterapii neexistuje žiadna kontraindikácia, vhodnými adeptami môžu byť všetky ženy aj muži po 18. roku života a vekovo nie je nijako obmedzená. Túto terapiu môžu podstúpiť všetky ženy v každom veku. Výsledok ošetrenia závisí od veku pacienta. To znamená, že u pacientky, ktorá má 60 rokov a vyššie, nemusí byť efekt taký výrazný, ako u mladších klientiek. Staršia pokožka má už totiž slabšiu elasticitu a nemá už takú schopnosť regenerácie. 

Jedná se o telu vlastnú látku, preto po tomto ošetrení nemôže vzniknúť alergická reakcia. Pokiaľ alergická reakcia vznikne, môže to byť reakciou na znecitlivujúci krém, na ktorý môžu byť niektoré klientky citlivejšie. Keďže sa jedná o miniinvazívne ošetrenie, pri ktorom sa narúša celistvosť kože, neodporúča sa ho podstupovať počas tehotenstva, dojčenia, užívania antibiotík a počas choroby

Ošetrenie je možné absolvovať celoročne, avšak hlavne v letných mesiacoch je vhodné pár dní po zákroku pokožku chrániť pred slnečným žiarením.

Výber lekára

Výber lekára nepodceňujte

Výber lekára nepodceňujte

Pri rozhodovaní o podstúpení ošetrenia estetickou medicínou je veľmi dôležité nepodceňovať výber správneho lekára. Aj keď sa rozhodnete pre minimálne invazívne ošetrenie, musíte mať na pamäti, že tieto procedúry musia vykonávať akreditovaní a skúsení lekári.

Prvým krokom, ktorý je potrebné urobiť, je zistiť vzdelanie a odbornú kvalifikáciu vybraného lekára a overiť si, či je špecialistom v oblasti dermatológie, plastickej a rekonštrukčnej chirurgie alebo chirurgom, ktorý sa ďalej vzdelával v oblasti estetickej medicíny. Pri rozhodovaní vám môže pomôcť tiež zistiť, či je vami vybraný lekár členom lekárskych spoločností v tomto odvetví, ako je napríklad Slovenská spoločnost estetickej dermatológie a kozmetiky.

Výber lekára je potrebné trpezlivo a starostlivo zvážiť, preto odporúčame absolvovať úvodnú návštevu u viacerých špecialistov, aby ste zistili, kto vám najviac sadne a komu dôverujete. 

Bibliografia

American Academy of Dermatology Association (AAD). (n.d.). Is platelet-rich plasma the secret to younger-looking skin? [online]. Dostupné na: https://www.aad.org/public/cos... [Dátum: 17. 1. 2023].

Concept Clinic. (n.d.). Plazmaterapia /Drakuloterapia – Ošetrenie  vlastnou krvnou plazmou [online]. Dostupné na: https://cclinic.sk/klinika/sk/... [Dátum: 17. 1. 2023].

Kamala estetická klinika. (n.d.). Drakuloterapia – regenerácia a omladenie pokožky [online]. Dostupné na: https://kamala.sk/produkt/drak... [Dátum: 17. 1. 2023].

Ústav lekárskej kozmetiky. (n.d.). Plazmaterapia - Draculoterapia [online]. Dostupné na: https://www.ulk.sk/zakroky/pla... [Dátum: 17. 1. 2023].

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov