PRP – Plazma terapia (Drakula terapia)

Stojí to za to
100%
Stojí to za to
Na základe 23 príbehov
Priemerná cena
208 €
Priemerná cena
Podľa 59 odborníkov
  • Nie je potrebná
  • Nevyžaduje hospitalizáciu
  • Menej ako 1 hodina zákroku
  • Nevyžaduje kľudový režim
  • Výsledky viditeľné po jednom mesiaci
  • Dočasné výsledky

Čo je PRP - plazma terapia?

PRP (Platelet Rich Plasma) plazmaterapia je ošetrenie, ktoré je vykonávané látkou telu vlastnou. Neaplikuje sa žiadna cudzorodá priemyselne vyrobená látka. Pacientke sa odoberie krv, z ktorej sa extrahuje plazma. Aplikáciou tejto plazmy do pokožky sa naštartuje regenerácia pokožky, stimulácia tvorby kolagénu, omladenie pleti, zjemnia sa vrásky a zlepší sa celkový stav pokožky. Terapia krvnou plazmou spadá medzi ošetrenia všeobecne označované ako mezoterapia, pri ktorých sa počas ošetrenia početnými drobnými injekciami aplikujú do celej tváre rozlične látky (okrem krvnej plazmy napríklad kyselina hyalurónová, vitamínové či bieliace séra).

Indikácia, kto je vhodný pre tento zákrok

Indikácia, kto je vhodný pre tento zákrok

Kto je vhodný pre tento zákrok

K plazmaterapii neexistuje žiadna kontraindikácia, vhodnými adeptami môžu byť všetky ženy aj muži po 18. roku života a vekovo nie je nijako obmedzená. Túto terapiu môžu podstúpiť všetky ženy v každom veku. Výsledok ošetrenia závisí od veku pacienta. To znamená, že u pacientky, ktorá má 60 rokov a vyššie, nemusí byť efekt taký výrazný, ako u mladších klientiek. Staršia pokožka má už totiž slabšiu elasticitu a nemá už takú schopnosť regenerácie. Ošetrenie je možné absolvovať celoročne, avšak hlavne v letných mesiacoch je vhodné pár dní po zákroku pokožku chrániť pred slnečným žiarením.

Pred zákrokom

Približne 24 hodín pred plazmaterapiou sa odporúča piť dostatočné množstvo vody, aspoň 3 - 4 litre tekutín a dodržiavať zdravú životosprávu. Dostatočné hydratovanie organizmu je potrebné aj priamo pred zákrokom, kedy by klientka mala vypiť približne 0,5 l vody, aby sme boli schopní získať dostatočné množstvo plazmy, ktorá sa následne aplikuje.

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov