Abdominoplastika: Ceny

1.954 €
priemer
77
podľa
lekárov

Pri tejto operácii sa pacientovi odstráni tuk a koža. Existuje niekoľko metód abdominoplastiky. Abdominoplastika je rozsiahly chirurgický zákrok a na dosiahnutie plochého brucha je dôležité pristupovať ku každému pacientovi individuálne. Keďže koža po odstránení veľkého množstva tuku ochabne a už nemá elastickú schopnosť sa stiahnuť, prebytočná koža sa chirurgicky odstráni. Svaly brušnej steny sa tak spevnia aj v prípade rozostupu brušných svalov.

Abdominoplastika: Ceny
Abdominoplastika Najnižšia
cena
Priemerná cena Maximálna cena
Cena v meste Bratislava 1.400 € 2.700 € 4.000 €
Cena v meste Košice 1.000 € 1.150 € 1.300 €
Cena v meste Banská Bystrica 1.200 € 2.225 € 3.250 €
Cena v meste Nitra 1.390 € 1.590 € 1.790 €
Cena v meste Levice 1.765 € 1.940 € 2.116 €
Cena v meste Piešťany 950 € 1.025 € 1.100 €
Cena v meste Pezinok 2.900 € 3.050 € 3.200 €

Cena tohto zákroku je orientačná. Vznikla ako priemer cien, ktoré kliniky zverejnili na stránke Estheticon.sk. Tieto ceny sa môžu líšiť v závislosti od renomé a skúseností lekára/kliniky, charakteristiky pacienta, zložitosti zákroku, značiek, s ktorými pracuje, atď.

Ceny zákroku abdominoplastiky

Uvedené ceny sú orientačné, pretože chirurgický zákrok, akým je abdominoplastika, je úplne individuálny a závisí najmä od proporcií a zdravotného stavu pacienta. Sú totiž aj takí pacienti, ktorí musia pred zákrokom dodržiavať predpísanú diétu a potom niekoľko mesiacov pred zákrokom udržiavať svoju hmotnosť. Cena sa zároveň líši podľa kliniky a jej obľúbenosti. Cena abdominoplastiky sa pohybuje v rozmedzí 1 200 - 2 500 €. 

Čo je zahrnuté v cene abdominoplastiky?

Na väčšine pracovísk cena zahŕňa:

samotný zákrok

hospitalizáciu

preväz

potrebné kontroly

Cena zákroku často nezahŕňa:
brušnú bandáž 25 - 35 €
sťahovacie pančuchy 10 - 15 €
nasledujúci deň hospitalizácie (na žiadosť pacienta) 50 - 150€
lieky, masti 10 - 30€

Čo môže zvýšiť cenu abdominoplastiky?

Samotnú cenu často nezvyšuje konkrétny zákrok, ale predovšetkým predoperačná zmena životného štýlu klienta. Nie každý pacient môže podstúpiť operáciu. Určité zvýšenie cien sa neprejaví v pokladni kliniky, ale skôr v obchodoch so zdravou výživou alebo v posilňovniach. Napriek tomu je dôležité, aby si to klient uvedomil. To, čo môže zvýšiť cenu samotnej abdominoplastiky, je kvalifikácia personálu a najmä lekára, ako aj hodnotenie kliniky klientmi a inými chirurgmi. Cenu ovplyvňuje aj chirurgická prax, kvalifikácia, odbornosť lekára a kvalifikačná skúška z plastickej chirurgie. Podstatné je aj umiestnenie kliniky, ktoré sa premietne do ceny zákroku.

Ceny podobných plastických operácií v SR

Pri abdominoplastike si pacient často nechá odstrániť aj brušnú prietrž (pruh, hernia) počas jednej operácie v celkovej anestézii. Hodnota zákroku sa pohybuje od 300 do 500 €. Abdominoplastiku možno vykonať aj v kombinácii s liposukciou bokov. Zákrok sa vykonáva v úplnej anestézii, je veľmi účinný a jeho cena je zvyčajne 2000- 2200 €.

Pokryje abdominoplastiku zdravotné poistenie?

Klienti sa zaujímajú o to, koľko abdominoplastika stojí, a často kontaktujú svoju poisťovňu. Ak je zákrok indikovaný zo zdravotných dôvodov, je hradený z poistenia. Indikácie zahŕňajú: rozostup brušných svalov a z toho vyplývajúce problémy - tráviace problémy, inkontinencia, kožné problémy pod previsnutou kožou na bruchu.

Indikáciu určuje lekár pacienta a nasleduje proces schvaľovania revíznym lekárom, ktorý spolupracuje s poisťovňou klienta. V prípade kozmetickej chirurgie je klient zodpovedný za náklady na zákrok a celý proces. Ak klient podstúpi zákrok plne hradený poisťovňou, je potrebné počítať s tým, že klientovi bude pridelený lekár, a často je to lekár bez atestácie z plastickej chirurgie. Takýto postup môže byť preto esteticky nedokonalý.

Môžem využiť službu financovania u abdominoplastiky?

Špeciálna služba financovania existuje len v prípade zdravotného poistenia alebo na základe individuálnej dohody s chirurgickou klinikou. Patrí medzi ne napríklad abdominoplastika na splátky, rozloženie platby alebo odložená platba zákroku, prípadne možnosť bankového financovania.

Abdominoplastika je v súčasnosti na veľmi vysokej úrovni a na výber je niekoľko možností, čo prispieva k individualite každého jednotlivca. Napriek tomu sa táto operácia považuje za jednu z najťažších. Ak však narazíte na správneho odborníka, takáto plastická operácia, formovanie a úprava brucha, sa určite oplatí, pretože pacienti sú spokojní nielen s výsledkom, ale aj s celkovou zmenou životného štýlu, ktorá po operácii nastane.

Ponuky týkajúce sa Abdominoplastika

Na portáli estheticon.sk nájdete najlepších lekárov/kliniky ponúkajúce zákrok: Abdominoplastika. Predstavujeme vám vybrané ponuky, aby ste si mali z čoho vyberať. Nájdite si tú najlepšiu!
Príprava na leto v Concept Clinic s 10 % zľavou!
-10%
Platí do 31. 5. 2024
Bratislava
Príprava na leto v Concept Clinic s 10 % zľavou!
Platí do 31. 5. 2024
Bratislava
Krásne bruško do plaviek? S Concept Clinic to stíhate! Využite našu jarnú akciu na zákroky plastickej chirurgie, ako napríklad abdominoplastika, a získajte ich za výhodnú cenu so zľavou 10 %! Ponuka platí od 20. 3. do 31. 5. 2024. Napíšte nám ešte dnes!
Čítať ďalej
-10%
Stála ponuka
Bratislava
Špeciálna zľava na estetické zákroky: 10%
Stála ponuka
Bratislava
Nenechajte si ujsť túto príležitosť! S Estheticon.sk ušetríte 10%, ak sa zveríte do rúk Motivon clinic. Ak hľadáte kvalitné služby za najlepšiu cenu, našli ste tú najlepšiu možnosť! Pretože v Estheticon.sk nechceme, aby problémom bola cena.
Čítať ďalej
-5%
Stála ponuka
Bratislava
Exkluzívna ponuka: zľava 5% od MUDr. Pavol Macho
Stála ponuka
Bratislava
Ukážte svetu svoje lepšie ja. Bude Vás to stáť menej, než ste čakali! Na Estheticon.sk si môžete objednať služby MUDr. Pavol Macho a stať sa tým/tou, o ktorom/o ktorej ste vždy snívali. Využite teraz zľavu 5%!
Čítať ďalej
Zobraziť ponuky