Laserové odstránenie rozšírených žiliek

Stojí to za to
60%
Stojí to za to
Na základe 12 príbehov
Priemerná cena
113 €
Priemerná cena
Podľa 43 odborníkov
  • Anestézia nie je potrebná
  • Nevyžaduje hospitalizáciu
  • Menej ako 1 hodina zákroku
  • Nevyžaduje kľudový režim
  • Výsledky viditeľné po jednom týždni
  • Trvalé výsledky

Čo je laserové odstránenie rozšírených žiliek?

Liečba ciev a ošetrenie metličkových žiliek je dnes jednoduchá pomocou laseru, ktorý ich dokáže dokonale odstrániť. Laserové odstránenie metličkových žiliek je veľmi účinná metóda, ktorá dokáže odstrániť nevzhľadné siete ciev na nohách, tvári alebo iných postihnutých častiach tela. Pomocou riadeného počítača pôsobí laserový lúč na špecifické tmavé cievky. Laser tepelne reaguje na pigmentové tkanivá, a preto ich spoľahlivo ničí.

Rozšírené žilky sa môžu objaviť aj v mladom veku

pred a po odstránenie žiliek laserom

Laserové odstránenie rozšírených žiliek na klinike BELLEZA

Rozšírenie žiliek vzniká v dôsledku straty elasticity, ktoré následkom toho praskajú. Poznáme ich ako popraskané žilky. Pod kožou nám presvitajú a tým spôsobujú neestetické útvary. Najčastejšie sa tento problém prejaví na namáhaných častiach pokožky, napr. na tvári sú to líca, nos a na končatinách je to vonkajšia strana stehien a lýtka. Na dolných končatinách je príčinou zmena distribúcie tlaku medzi hlbokým a povrchovým venóznym riečišťom. Pravdaže rozšírené žilky sa môžu vyskytovať aj na iných miestach. Rozšírené cievky majú tendenciu rozširovať sa ďalej a vytvárať tak až celé komplexy útvarov.

K rozšíreným žilám môže viesť aj nevhodný životný štýl. Medzi rizikové faktory patrí nadváha, fajčenie a nedostatok pohybu. Najčastejšie sa porušené žilky vyskytujú na tvári, okolo nosa a na dolných končatinách. Pod kožou sa môže vytvoriť nevzhľadná červená alebo modrastá pavučina. Okrem estetického hľadiska však môžu spôsobovať aj vážnejšie zdravotné problémy, ako je žilová nedostatočnosť alebo kŕčové žily, svrbenie v okolí rozšírených ciev a kŕče.

Ako zistím, či som vhodný kandidát na laserové odstránenie rozšírených žiliek?

Pred a po odstránení rozšírených žiliek

Odstránenie rozšírených žiliek v Ústave lekárskej kozmetiky

Ak vám na pokožke presvitajú krvné cievy tmavej farby, je čas rozlúčiť sa s nevzhľadnými pavučinami. Ak vás trápia rozšírené cievy, laserové odstránenie je istým krokom k dokonalosti. Pomocou lasera ľahko odstránite rozšírené žily na tvári a iných častiach tela.

Avšak tak ako pri iných laserových ošetreniach, aj pri tomto existuje niekoľko kontraindikácií. Toto ošetrenie by ste nemali podstupovať počas tehotenstva alebo dojčenia. Pokožka by tiež v dobe ošetrenia mala byť zdravá, nemali by na nej teda byť čerstvé rany, aktívne zápaly, herpes, pokožka by nemala byť spálená a ani by na nej nemali byť prejavy kožnej alergie. Dôležité je vždy sa poradiť s vašim lekárom.

Bibliografia

American Society for Dermatologic Surgery. (n. d.). Spider veins [online]. Dostupné na: https://www.asds.net/skin-expe... [Dátum: 27. 9. 2022]

Berry, J. (5. jún 2022). Spider veins and varicose veins: What to know. Medical News Today. Dostupné na: https://www.medicalnewstoday.c... [Dátum: 27. 9. 2022]

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov