Laserové odstránenie rozšírených žiliek

Stojí to za to
75%
Stojí to za to
Na základe 11 príbehov
Priemerná cena
93 €
Priemerná cena
Podľa 49 odborníkov
  • Nie je potrebná
  • Nevyžaduje hospitalizáciu
  • Menej ako 1 hodina zákroku
  • Nevyžaduje kľudový režim
  • Výsledky viditeľné po jednom týždni
  • Trvalé výsledky

Čo sú rozšírené žilky?

Drobné červené žilky na pleti, až spleť takýchto žiliek, ktorá sa môže zlievať do rôznych "pavúčikových" útvarov (metličkové žilky, metličky) trápi mnoho ľudí. Rozšírené žilky najčastejšie postihujú tvár ale často sa vyskytujú aj na tele napríklad na dolných končatinách, dekolte. Sú nepríjemným "spoločníkom" u mužov aj žien v rôznom veku. V dnešnej populácii je rozšírenie žiliek veľmi častý jav. Sprevádza aj ochorenia ako rosacea.

Základným podkladom vzniku rozšírených žiliek je genetická predispozícia. Ich rozšírenie však ovplyvňujú aj rôzne faktory ako je slnečné žiarenie, nešetrné a neodborné kozmetické ošetrovanie pleti, stres ale aj hormonálne zmeny, zdravotný stav, stravovanie, alkoholizmus a fajčenie. Veľmi častou príčinou rozšírených žiliek napr. na končatinách je tehotenstvo, nadváha, sedavé zamestnanie alebo dlhodobé státie.

Ako vzniká rozšírenie žiliek?

Rozšírenie žiliek vzniká v dôsledku straty elasticity, ktoré následkom toho praskajú. Poznáme ich ako popraskané žilky. Pod kožou nám presvitajú a tým spôsobujú neestetické útvary. Najčastejšie sa tento problém prejaví na namáhaných častiach pokožky, napr. na tvári sú to líca, nos a na končatinách je to vonkajšia strana stehien a lýtka. Na dolných končatinách je príčinou zmena distribúcie tlaku medzi hlbokým a povrchovým venóznym riečišťom. Pravdaže rozšírené žilky sa môžu vyskytovať aj na iných miestach. Rozšírené cievky majú tendenciu rozširovať sa ďalej a vytvárať tak až celé komplexy útvarov.

Ako riešiť tento problém?

Ako riešiť tento problém?

Ako riešiť tento problém?

Ideálna je prevencia aspoň v určitých prípadoch. Správne stravovanie, primerané športovanie, správne ošetrovanie pleti môže predísť, alebo aspoň obmedziť výskyt rozšírených žiliek. Napríklad pri sedavom zamestnaní používať elastické pančuchy, cielene robiť prestávky, rozcvičky alebo používať na sedenie fit loptu. Ale často sa predchádzať rozšíreniu cievok nedá, napríklad pri genetickej predispozícii alebo tehotenstve.

V estetickej medicíne máme už v dnešnej dobe vyspelé laserové technológie, ktorými sa dá tento problém odstrániť alebo obmedziť. Ako aj pri iných zákrokoch je veľmi dôležité informovať sa na to, akou technológiou, resp. laserovým prístrojom sa bude ošetrenie rozšírených žiliek vykonávať. Od toho závisí nie len cena, ale hlavne výsledok. Lekár musí posúdiť stav pred ošetrením a zvoliť správny spôsob ošetrenia.

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov