Informácie o cene Sklerotizácia varixov

88 €
priemer
28
odborníkov

Sklerotizácia je ambulantná injekčná metóda na odstránenie kŕčových žíl alebo na korekciu kŕčových žíl po operačných zákrokoch. Kŕčové žily vznikajú, keď krv v žilách prestane prúdiť jedným smerom a vracia sa späť, čím sa zvyšuje žilový tlak v povrchových žilách a vznikajú varixy. Počas skleroterapie sa do žíl vstrekne špeciálna látka, ktorá uzavrie žilový kmeň, steny žíl sa premenia na spojivový pás a potom sa vstrebú. Úspešnosť redukcie kŕčových žíl sklerotizáciou je až 80 %.


Cena za tento zákrok je orientačná - bola vygenerovaná na základe cien uvedených v skutočných príbehoch používateľov portálu Estheticon.sk. Cena závisí od mnohých faktorov, ako je prestíž a skúsenosti lekára/kliniky, zložitosť zákroku atď.

Najnižšia cena 30 - 65 €
10 Príbehy
Priemerná cena 66 € - 110 €
2 Príbehy
Najvyššia cena 111 € - 330 €
2 Príbehy

Čo je zahrnuté v sklerotizácii?

Cena sa líši v závislosti od rozsahu liečby. V cene liečby skleroterapiou kŕčových žíl je zvyčajne zahrnuté:

 • Samotné ošetrenie: sklerotizácia trvá 5 až 30 minút v závislosti od počtu a veľkosti kŕčových žíl. Zákrok sa vykonáva ambulantne bez použitia anestézie a pacient po ňom ihneď odchádza domov.

V cene zvyčajne nie je zahrnutá:

 • Úvodná odborná konzultácia: Sklerotizácii predchádza odborná konzultácia, ktorej cena sa pohybuje okolo 20 - 30 €. Počas tejto konzultácie lekár zhodnotí stav cievneho systému dolných končatín a odpovie na všetky otázky pacienta. Niektoré kliniky ponúkajú úvodnú konzultáciu v prípade následnej liečby bezplatne.
 • Kompresívne pančuchy: Po zákroku sa odporúča nosiť kompresívne pančuchy najmenej po dobu dvoch týždňov.

Čo môže zvýšiť cenu sklerotizácie?

Konečnú cenu ďalej ovplyvňuje:

 • Lekár vykonávajúci liečbu, jeho odborné skúsenosti a povesť.
 • Klinika, kde sa vykonáva sklerotizácia.
 • Pacient, jeho zdravotný stav cievneho systému dolných končatín a individuálne potreby.
 • Zložitosť a rozsah zákroku, napríklad kombinácia sklerotizácie s inou metódou odstránenia kŕčových žíl:
 • Operácia CHIVA: cca 800 € 
 • Laserové ošetrenie (metóda EVLA): cca 400 €
 • Rádiofrekvenčná metóda odstránenia kŕčových žíl (metóda VNUS Closure Fast): cca 1 200 €
 • Počet opakovaní: Pre vyššiu úspešnosť sa odporúča liečbu opakovať. Priemerný počet sedení je 2 až 4. Jednotlivé sedenia sa vykonávajú v rozmedzí 2 až 6 týždňov.

Ceny podobných metód liečby nežiaducich cievnych a kožných nedostatkov v Slovenskej republike

Okrem sklerotizácie, ktorej priemerná cena sa pohybuje okolo 100 € za jedno sedenie, existujú aj iné metódy liečby kŕčových žíl (varixov) a iných nežiaducich kožných defektov.

Na porovnanie nižšie nájdete orientačné ceny niektorých z nich:

 • Laserové odstránenie rozšírených žiliek: približne 60 €.
 • Korekcia jaziev: približne 60 €.
 • Odstránenie znamienok, kožných výrastkov: približne 20 - 60 €.

Je liečba sklerotizáciou hradená poisťovňou?

Áno, liečba kŕčových žíl metódou sklerotizácie je hradená poisťovňou. O liečbe však musí rozhodnúť ošetrujúci lekár. Ďalšou liečbou, ktorá je hradená zo zdravotného poistenia je rádiofrekvenčná ablácia. Ak si nie ste istí, odporúčame obrátiť sa priamo na vašu zdravotnú poisťovňu.

Existuje možnosť financovania sklerotizácie?

Áno, niektoré kliniky ponúkajú svojim klientom rôzne výhody, napríklad možnosť financovania zákroku alebo zľavy na opakované ošetrenia. Pre viac informácií je vhodné kontaktovať konkrétnu kliniku, ktorá sa špecializuje na liečbu cievneho systému dolných končatín a vyžiadať si bližšie informácie.

Všeobecné odporúčania

Okrem ceny by pacienti pri výbere kvalitnej kliniky mali vždy zvážiť aj odbornosť ošetrujúceho lekára, jeho odborné skúsenosti a výsledky. Mali by tiež zohľadniť recenzie, názory alebo pocity jednotlivých pacientov, ktorí už sklerotizáciu žíl podstúpili.

Opýtajte sa lekára

otázky

Zobraziť všetko
janulka

Dobrý deň. Som 12 týždňov po sklerotizácii žily penou 1%. Žila mi prechádza od polky lýtka, po vonkajšej strane kolena do asi 1/3 stehna. Žila je stále pigmentovaná akoby modrinová. Po 6 týždnoch som začala cvičievat na bicykli neskôr na eliptickom trenažéri a po 10 týždňoch som začala cvičiť aj drepy, výpady a ine silové cvičenia v posilovni. Noha ma ale stále ťahá, jemne pobolieva, niekedy trošku tŕpne. Je to normálne?Sťažovala som sa na tieto bolesti aj pri kontrole po 6 týždňoch, ale vraj je všetko v poriadku. Lekár mi robil aj sono tej sklerotizovanej žily. Dokedy môžu byť tieto nepríjemné pocity? Môžem pokračovať v cvičení? Od kedy je možné bežné posilovať? Noha inak nie je opuchnutá. Ďakujem

Dobrý deň, veľmi sa ospravedlňujeme, že sme Vám neodpovedali na dopyt? Zrejme nastala nejaká chyba v zobrazovaní na portále estheticon. Vôbec nám neprišlo upozornenie na Váš dopy, žiaľ. Ako sa máte? Prestali pocity ťahanie v nohe. Ste už v poriadku?

1 odpoveď čítať ďalej

Témy diskusií

Zobraziť všetko

VŠETKY TÉMY O SKLEROTIZÁCIA VARIXOV

Príbehy s cenou

Na portáli estheticon.sk nájdete najlepších lekárov/kliniky ponúkajúce zákrok: Sklerotizácia varixov. Predstavujeme vám vybrané ponuky, aby ste si mali z čoho vyberať. Nájdite si tú najlepšiu!

Ja osobne zial neodporucam.mam zlu skusenost s odstranenim cievky.zvolena metoda elekt.prudom nebola najstastnejsia,ranka mi nahnisala a po zahojeni bola zjazvena a este vacsia ako predtym.kedze je to na tvari,bol to vyrazny problem.isla som na opravu ale do ineho zariadenia a tam skoro odpadli nad zvolenou metodou,vraj zastaralou.oni zvolili laser a po par impulzoch je po probleme.zjazvena koza vsak ostala...radsej si zaplatte kvalitneho lekara....

Cena 20 €