Navigácia

  • Čo je to sklerotizácia varixov?
  • Priebeh operácie
  • Rekonvalescencia
  • Komplikácie
  • Kontraindikácie
  • Zhrnutie a záver
  • Financovanie
 Sklerotizácia varixov

Sklerotizácia varixov

Čo je to sklerotizácia varixov?

Sklerotizácia varixov metódou CLaCS spočíva v zobrazení žíl na koži, v ich sklerotizovaní laserom a napichnutí sklerotizačnou látkou, a to pri veľmi silnom chladení. Zákrok je bezbolestný. Výskumom je dokázané, že metličky sa na tom istom mieste už nikdy neobjavia znova. Sklerotizáciu popraskaných žiliek touto metódou môže absolvovať ktokoľvek. Ide o metódu, ktorá je 100% bezpečná a nevyvoláva žiadne alergické reakcie.

Klientky prichádzajú s popraskanými žilkami okolo členkov, na stehnách alebo na zadnej strane kolien. Ide zväčša o estetický problém, ktorý je nepríjemný najmä v lete v plavkách a pri nosedí sukní. Polovica žien máva večer ťažké alebo aj opuchnuté nohy, alebo nočné kŕče. Príčinou sú menšie žilky.

Žena nemusí mať kŕčové žily. Stačí, že lýtkový sval - svalová pumpa nevládze vracať krv z nôh do srdca a žilky začnú praskať. Žilové ochorenie je civilizačné ochorenie. Spôsobené sedavým spôsobom života, zamestnania a nedostatkom pohybu. Ide o druhé najčastejšie ochorenie ľudstva po zubnom kaze.

Priebeh operácie

Priebeh operácie

Priebeh operácie

Pred ošetrením nie je potrebná žiadna príprava. Predchádza mu len cievne vyšetrenie. Nie sú potrebné žiadne predoperačné vyšetrenia a podobne. Zákrok je ambulantný a klientka po ňom odchádza domov bez obmedzení.

CLaCS je to metóda ošetrenia navádzaná zobrazením kožných žíl:

  • retikulárnych žíl,
  • teleangiektázií,
  • prívodných kožných žil (feeder veins).

Odstránenie metličiek metódu CLaCS trvá individuálne, niekoľko minút, podľa množstva popraskaných žiliek, množstva potrebných impluzov laserom. V priemere je potrebných 100 -150 impulzov na jednu končatinu.

Klientka pri zákroku leží. Chirurg si zobrazuje žily na koži postupne a hľadá vyživovaciu žilu, tzv. feeder vein. Metličky, ktoré vidíme na koži sú len dôsledkom problému. Ten leží hlbšie po kožou. Keď chirurg objaví vyživovaciu žilu, na 10 sekúnd aplikuje chladenie, ktoré spôsobí ochladenie kože v danom mieste až o 5 °C. Feeder vein zasiahne laserom špeciálnej vlnovej dĺžky. Následne vpichne sklerotizačnú látku, ktorá potencuje účinok lasera. Vpichy klietnka vôbec necíti. Miesto vpichu ošetrí.

“Keby sme odstránili iba povrchové metličky a vyživovaciu žilu nechali nedotknutú, v krátkom čase by sa metličky obnovili. Keď infrakamerou nájdeme žilu, ktorá vyživuje metličku, môžeme ju zobraziť a cielene ju zasiahnuť sklerotizačným roztokom. Sklerotizácia nie je bolestivá, pretože tieto ihly sú niekoľkonásobne menšie ako klasické.” (MUDr. Štefan Munka)

Rekonvalescencia

Po zákroku sa klientka môže vrátiť okamžite do bežného života. Nie je pracovne neschopná. Nemusí sa šetriť. Následkom nie sú žiadne sprievodné znaky ako podliatiny alebo opuchy. Po zákroku nie je potrebné nosiť špeciálne kompresívne pančuchy.

Zákrok má trvalý efekt. Prax a osobný výskum doktora Miyake ukazujú, že po sklerotizácii metličiek metódou CLaCS, sa popraskané žilky už nikdy neobjavia na rovnakom mieste. Ideálny výsledok je po absolvovaní 2 sedení s odstupom niekoľkých týždňov.

Komplikácie

Sklerotizácia metódou CLaCS nevyvovláva žiadne následné problémy, neprináša riziká. Skúsenosť dokazuje, že nevyvoláva alergické reakcie. Klientka by sa po zákroku mala vyvarovať slneniu. Koža zasiahnutá laserom je citlivá a mohla by
vzniknúť nežiadúca pigmentácia. Slnečná expozícia je možná nasledujúci deň.

Ak sa chce žena vyhnúť praskaniu žiliek na nohách alebo ich obmedziť mala by mať dostatok pohybu. Pri sedavom spôsobe zamestnania alebo pri dlhom cestovaní neustále hýbať členkami, prepínať svaly predkolenia. Odporúčame nosiť topánky s opätkom 2-4 cm, nie vyšším, ani úplne bez opätku. Pri trojcentimetrovom opätku má lýtkový sval ideálnu oporu, aby plnil funkciu svalovej pumpy.

Kontraindikácie

Zákrok - odstraňovanie metličiek metódou CLaCS, môže podstúpiť ktokoľvek. Nepredstavuje zdravotné riziká.

Zhrnutie a záver

Zhrnutie a záver

Zhrnutie a záver

Metódu CLaCS si môžu laici zamieňať s bežným odstraňovaním popraskaných žiliek laserom v dermatologických centrách. V tom prípade ide len o spálenie jemných žiliek iba na povrchu kože. Odstránenie je dočasné. A každý kto ho vyskúšal vie, že efekt je krátkodobý. Metličky sa pri odstraňovaní povrchových žiliek bežným laserom obnovia.

Nový spôsob, CLaCS, zasahuje hlbšiu žilu (až 10 mm pod povrchom). Vďaka infrakamere VeinViewer Vision2, dokážeme nájsť vyživovaciu žilu, ktorá je hlbšie než žilky odstraňované dermatológmi a dermatovenerológmi. Metóda CLaCS patrí k odvetviu tzv. estetickej flebológie, ktorá sa už pohybuje na rozhraní estetickej dermatológie a chirurgie. Pri metóde CLaCS navyše zasahujeme žilu nielen laserom ale aj sklerotizačným roztokom a chladením na úrovni -30 °C. Metóda CLaCS je zárukou, že metličky sa na danom mieste už neobnovia.

Financovanie

Odstránenie metličiek metódou CLaCS je estetický zákrok. Hradí si ho teda v plnej miere klientka.

Výdavky na zákrok sú priamo úmerné rozsahu a ploche popraskaných žiliek. Cena sa odvíja od počtu impulzov, ktoré sú potrebné na sklerotizovanie laserom. Pri vysokom počte potrebných impulzov cena klesá. Za jeden impulz si klientka zaplatí 2,50 €. Pri počte nad 200 impulzov je to o 20% menej. V priemere klientky odchádzajú po zákroku s 200 - 300 impulzami na oboch končatinách. Záleží od miery postihnutia.

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."