Informácie o cene Zväčšenie prsníkov (Augmentácia)

2.609 €
priemer
86
odborníkov

Augmentácia prsníkov je chirurgický zákrok, ktorý sa používa na zmenu veľkosti a tvaru prsníkov. Na dosiahnutie maximálnej spokojnosti s tvarom pŕs trh ponúka niekoľko druhov výplní prsníkov. Kvalitné výplne sú navrhnuté tak, aby mali dokonalé vlastnosti. Dbá sa na materiály, tvary a veľkosti, pretože tieto faktory ovplyvňujú konečný vzhľad prsníkov. Vo všeobecnosti existujú dva základné typy implantátov - anatomické a okrúhle v rôznych veľkostiach.

Zväčšenie prsníkov (Augmentácia) Najnižšia
cena
Priemerná cena Maximálna cena
Cena v meste Banská Bystrica 2.650 € 3.175 € 3.700 €
Cena v meste Bardejov 1.500 € 2.250 € 3.000 €
Cena v meste Košice 2.100 € 2.402 € 2.705 €

Cena za tento zákrok je orientačná - bola vygenerovaná na základe cien uvedených v skutočných príbehoch používateľov portálu Estheticon.sk. Cena závisí od mnohých faktorov, ako je prestíž a skúsenosti lekára/kliniky, zložitosť zákroku atď.

Najnižšia cena 1000 - 1.955 €
+10 Príbehy
Priemerná cena 1.956 € - 3.261 €
+10 Príbehy
Najvyššia cena 3.262 € - 4.500 €
1 Príbeh

Zväčšenie prsníkov cena

Aké sú náklady na zväčšenie prsníkov? Cena zákroku zahŕňa okrem iného aj prvú konzultáciu s lekárom. Cena konzultácie sa väčšinou pohybuje okolo 20 - 50 €. Chirurg vyšetrí pacienta a dohodne sa na ďalšom postupe. Pred samotným zákrokom je potrebné absolvovať určité analýzy, ktorých cena sa pohybuje od 60 do 200 €. Náklady na chirurga a celý operačný tím sú zvyčajne 1 000 - 2 000 €. Netreba zabúdať ani na anestéziu a anestéziológa v cene 200 - 400 €. Príprava operačnej sály sa pohybuje v cene 100 - 200 € a 24-hodinová hospitalizácia po augmentácii stojí 50 - 150 €.V pooperačnom období je potrebná návšteva lekára, ktorý zhodnotí stav pacienta. Táto návšteva je zvyčajne zahrnutá v cene kompletného zväčšenia prsníkov. Pooperačná kompresívna podprsenka je tiež nevyhnutným výdavkom pre pacienta. Cena tejto spodnej bielizne sa líši v závislosti od značky a zvyčajne sa pohybuje od 40 do 100 €. Liečivé krémy a masti stoja približne 10 - 30 € a lieky predpísané lekárom stoja 5 - 10 €. 

Čo je zahrnuté v cene augmentácie?

Prvá otázka, ktorú si položí každá žena pred návštevou lekára, je "koľko stojí zväčšenie prsníkov?" Cena zákroku zväčšenia prsníkov implantátmi zvyčajne zahŕňa anestéziu, výkon lekára a samotné implantáty.

V cene nie je vždy zahrnutá konzultácia, hospitalizácia, sťahovacie pančuchy, zdravotná podprsenka, antibiotiká, hojivé masti a krvné testy vykonané v laboratóriu pred zákrokom.

Profesionálnejšie kliniky poskytnú svojim klientom kompletnú cenovú ponuku s podrobným popisom. Preto je dobré informovať sa o všetkých týchto platbách ešte pred samotným zákrokom.

Čo môže zvýšiť cenu zväčšenia prsníkov implantátom?

Cenu zákroku určuje niekoľko faktorov, a to hodnotenie samotného lekára klientmi, jeho osobné chirurgické skúsenosti, referencie od iných odborníkov, teda dôkaz o vysokej úrovni odbornosti, praktické skúsenosti v estetickej plastickej chirurgii a predovšetkým kvalifikácia, teda kvalifikačná skúška z plastickej chirurgie. Výber prsného implantátu tiež výrazne ovplyvňuje cenu, pretože na vyplnenie implantátov sa v súčasnosti používajú rôzne materiály, ako napríklad silikónový gél, fyziologický roztok alebo ich kombinácia. Silikónová výplň, teda kohezívny gél, je najbezpečnejšou možnosťou, pretože ju ľudské telo ľahko prijíma. Za to všetko sú v rámci estetického zákroku zodpovedné náklady na tvarovanie/zdokonalenie prsníkov, zvolený materiál a tvar prsného implantátu. Ceny závisia od kliniky plastickej chirurgie a pohybujú sa od 1 500 do 2 800 €.

Nenechajte sa však oklamať cenou, najdrahší plastický chirurg nie je vždy ten najlepší. V súčasnosti sa mnohé kliniky snažia investovať do marketingu, krásnych reprezentatívnych priestorov na lukratívnych adresách mesta a krásneho personálu, napríklad najatých recepčných, ktorí nemajú so zdravotníctvom nič spoločné. Preto je často lepšie poobzerať sa po dlhoročných lekárskych skúsenostiach a referenciách od predchádzajúcich pacientov.

Ceny podobných plastických operácií v SR

Podobné zákroky zahŕňajú operácie, ako je zmenšenie prsníkov, zväčšenie prsníkov pomocou vlastného tuku alebo estetická modelácia prsníkov. Ich ceny sa samozrejme líšia podľa individuálnych želaní klienta. Podobne ako v prípade zväčšenia prsníkov, kde sa cena zákroku líši v závislosti od vybranej kliniky, implantátov a ďalších faktorov, to isté platí aj pre podobné chirurgické zákroky. Preto je nevyhnutné navštíviť lekára osobne a až po konzultácii s lekárom zistiť konkrétne náklady na zákrok.

Je zväčšenie prsníkov hradené z poistenia?

Zdravotný stav pacientky je jedným z dôvodov operácie prsníkov, kozmetický dôvod je druhým. Na kozmetickú úpravu prsníkov sa však nikdy nepoužívajú prostriedky z verejného zdravotného poistenia, takže pacientka si hradí všetky náklady sama. Bohužiaľ to platí aj v prípade, že pacientka trpí psychickými problémami kvôli veľkosti alebo tvaru svojich pŕs.

Ak poisťovňa plne hradí chirurgický zákrok, musí to byť vždy zo zdravotných dôvodov, ako je rekonštrukcia prsníka z onkologických dôvodov, v prípade vrodenej chyby alebo v prípade abnormálnej veľkosti prsníkov, ktorá preukázateľne poškodzuje zdravie pacientky.

Je možné zväčšenie prsníkov na splátky?

Plastika pŕs na splátky je dnes pomerne bežná. Niektoré kliniky v Slovenskej republike sú schopné poskytnúť svojim klientkam platbu vo forme niekoľkých splátok. Výška splátok a ich frekvencia sa však môže líšiť na základe individuálnej dohody s konkrétnou klinikou. Ak narazíte na kliniku, ktorá túto možnosť neponúka, máte možnosť vziať si akýkoľvek úver mimo pôsobnosti tejto kliniky.

Dnešná doba ponúka najlepších chirurgov a kliniky s najvyššou úrovňou vybavenia a inšpiratívnymi systémami vzdelávania lekárov na celom svete. S plastickou operáciou je teda naozaj jednoduché dosiahnuť svoj vysnívaný vzhľad a cítiť sa skvele. Krédom špičkových plastických chirurgov je, aby sa pacienti cítili perfektne. Ak teda zväčšenie prsníkov zmení váš život k lepšiemu, je to správna voľba. Kvalitných informácií a možností navštíviť špičkového lekára pribúda, takže teraz je konečné rozhodnutie na vás.

Opýtajte sa lekára

otázky

Zobraziť všetko
dasa

Dobrý deň, v 2012 som podstúpila zväčšenie prs 400 ml, Eurosilikony, vysoký profil, pod sval. Zaujimala by ma cena za opätovné zväčšenie-aspoň 550 ml. Koľko by ma zákrok stál komplet, s akou značkou robíte, miesto vkladania implantátu? ďakujem za všetky informácie Danica

Dobrý deň. Výmena implantátov predpokladám že bez korekcie, že? Predpokladám keďže by sa dávali väčšie. Odporúčame implantáty Nagor, ale pracujeme aj s Mentorom a Motivou. Pokial by ste išla do implantátov Nagor, cena implantátov je 800€. Predpokladaná cena výmeny je 3500€ s celkovou anestézou, komprenymi podprsenkami. Scarlett Clinic

1 odpoveď čítať ďalej
hrcka

Dobry den chcela by som poradit v mojom pripade. Som rok po augmentacii a v mieste jazvy (prsny dvorec) sa mi urobila hrcka v priemere 1cm, dohodla som sa s lekarom na kontrolu. Nezabezpecil mi ani sono ani ziadne dalsie lekarske vysetrenie. (ved to je len hrcka) Len stale trval na tom ,ze to nemoze byt sposobene operaciou. Akoby sa chcel zbavit zodpovednosti. Ked napnem prsia tak obe sa mi zdeformuju. Podla mna nebola dobre vykonana praca, da sa nejako reklamovat praca lekara.? alebo su lekari kryti v kazdom pripade? Ked som zvazovala operaciu tak som si vybrala jednu z najlepsich klinik na SVK aj cena tomu tak zodpvedala, tak by som prijala vacsiu ochotu zo strany lekara aj nejaku starostlivost po operacii. Nie len odbit pacienta, ved zarobene uz maju!!!!!!! Vopred dakujem z odpoved.

Dobry den slečna Ako pišete vo svojom maily máte robenu augemntáciu prsníkov a vstup bol cez prsné dvorce- pravdepodobne ak som dobre pochopila.Ak sa prsia pri napínaní svalu prsného deformuju - su teda sčasti alebo celé uložené pod svalom a podla polohy implantátov,hojenia, mohutnosti prsného svalu, jeho uvolnenia pri operácii...a dalších faktoro ... Čítať ďalej

1 odpoveď čítať ďalej

Dobry den, Mam 25 rokov a mam 2 deti. Vzdy som bola dost stihla a mala male prsia ale po porodoch akoby mi cela hrud splasla. Preto vazne uvazujem nad augmentaciou. Zijem v zahranici (UK) tu som uz absolvovala plasticku operaciu, preto som sa rozhodla pre augmentaciu na Slovensku kedze je to cenovo ovela vyhodnejsie. Oslovila ma znacka implantatov Silimed a chcela by som sa opytat ci je dostupna na vsetkych klinikach alebo len vybranych? Chcem aby moje prsia vyzerali prirodzene. Zavisi cena celkoveho zakroku od vybranej znacky? Tiez by ma zaujimalo ako dlho by bolo nutne sa zdrzat na SK (od konverzacie po zakrok a po zakroku). Citala som ze lietanie zavisi od zdravotneho stavu pacientky. Vopred dakujem za odpoved. Helena

Medicentrum spol. s r.o.

Medicentrum spol. s r.o.

Najlepšia odpoveď

Dobrý den, je potrebné prísť na vstupnú konzultáciu s našim plastickým chirurgom, ktorý Vám poskytne všetky potrebné informácie ohľadne zákroku a dohodnete si termín operácie. Zákrok augmentácia u nás stojí 1325€ (1000€ operácia +220€ celková anestéza +105€ hospitalizáca) . Implantáty sa pohybujú od 800-1200€ závisí od veľkosti a typu implantátu. ... Čítať ďalej

7 odpovedí čítať ďalej
zvecsenie prs hugo512 · Dnes

dobry den chcela by som vediet aka je cena za konzultaciu u doktora ohladom zv.prsnikou a ako sa objednat dakujem

Konzultacia v nasom zariadeni stoji 15,-€ , prihlasit sa mozete na tel.cisle 0903 77 37 37 kedykolvek. S pozdravom team Estetic Clinic

5 odpovedí čítať ďalej

Témy diskusií

Zobraziť všetko

VŠETKY TÉMY O ZVÄČŠENIE PRSNÍKOV (AUGMENTÁCIA)

Augmentácia vlastným tukom-cena
Dobry den,chcela by som sa opytat,co stoji plasticky zakrok zvatsenia prs vlastnym tukom,som bezradna uz v...
Posledný komentár: 30. 1. 2013 ·
37
Tekutina v prsniku po augmentacii
Dobrý deň, som 1,5 roka po augmentácii. V 11/2021 som mala sono, všetko OK. Teraz v 02/2022 som mala znova...
Posledný komentár: 13. 5. 2022 ·
2

Ponuky

Zobraziť všetko

Príbehy s cenou

Na portáli estheticon.sk nájdete najlepších lekárov/kliniky ponúkajúce zákrok: Zväčšenie prsníkov (Augmentácia). Predstavujeme vám vybrané ponuky, aby ste si mali z čoho vyberať. Nájdite si tú najlepšiu!

Nikdy som nemala prsia a som naozaj veľmi spokojná a s výsledkom nadmieru nadšená že som sa zverila do rúk pánovi doktorovi Bumberovi, velice milý ochotný všetko krásne vysvetlil a staral sa pred aj po zákroku. Taktiež veľmi pekne ďakujem celému personálu ktorý bol tak isto velmi milí. Určite odporúčam ☺️ pridám foto pred a 3 tyzdne po operácii

Cena 3.100 €

Ahojte tak už sa aj ja hlásim. Mam to za sebou. Všetko sa to zbehlo veľmi rýchlo. Konzultácia v januári -vybrali sme Mentor 450ml (mam 169cm a 52kg , 41r) a operácia 2.2.2022. Veľmi som sa tešila. Pán doktor Bumbera-Euroclinic Trnava mi všetko vysvetlil. Prisla som ráno prezliekla som sa navliekla samodržky, pan doktor si spravil nákres a išli sme na vec. Operácia trvala asi 2 hodky. Po prebrati som citila tlak, ale žiadnu strašnú bolesť. Po pár hodinkách sme sa prešli po izbe, večer už som zvládla toaletu. Sestrička (neskutočne dobrá mila) bola pri mne celú noc. Noc bola nič moc nakoľko spanie len na chrbte.. ráno ma Sestrička obliekla a odovzdala manželovi. Bolesti som mala minimalne skôr len diskomfort -nakoľko som strašne aktívna tak som si vadila sama sebe ( že si nemôžem upraviť vlasy, inak si ľahnúť, že ma tlačila podprda). Prvá noc doma bola asi do 4:00 v posteli na chrbte potom v obyvke po sedačky. Ďalší deň už bol zase lepší aj sme išli nakúpiť. Dokázala som splachnuť ;), obliekla sa s menšou pomocou. Veľa som cvičila pred operáciou, tak mi pomohli moje svaly. Dnes som 5 deň po operácii cítim sa super bolesť žiadna len tlak, ktorý sa dá v poho zvládnuť. Už som sa prichytila, že si chytám vlasy. Aj som trošku robila na počítači. Asi si tie ruky prilepim;). V piatok idem na kontrolu, tak som zvedavá ako tie moje babi vyzerajú. Veľmi ďakujem celému operačnému teamu. Veľké ďakujem sestričke za všetku starostlivosť. Pána doktora Bumberu odporúčam všetkými 10 je to Pán Doktor a klinika euroclinik v Trnave -cítite sa tam ako v bavlnke, všetci milí, priateľskí usmievaví. Babi každá, ktorá zväčšuje či? Tak určite áno. Dnes už som 8 týždňov po a neskutočne spokojná.

Cena 2.700 €

Operáciu som podstúpila 20.1. 2022 Pán doktor bol veľmi ochotný pomohol mi vybrať veľkosť 450ml okrúhly tvar, keď som prsia prvý krát uvidela bola nadmieru spokojná nevedela som sa vynadívať určite by som Pána doktora Bumbera odporúčila veľmi milý priateľsky a vážne mi pomohol najlepšie ako mohol. Odporúčam 10/10

Cena 2.600 €

Nad tymto zakrokom som uvazovala 7 rokov ale strach stale vyhraval. Az do dna ked mi kamaratka o nom dopodrobna porozpravala a odporucila mi kliniku Opera Clinic. Dohodla som si konzultaciu s doktorom Paliatkom. Vsetko mi dopodrobna vysvetlili, ukazali implantaty a rozhodla som sa ze zakrok podstupim. Pan doktor bol profesionalny, nemala som ziadne pochybnosti a personal velmi milí. Nastal den D. Bola som velmi nervozna ale len chvilu. Vsetko to totiz tak rychlo prebehlo ze som sa zrazu prebudila na posteli a konecne si s usmevom na tvary vydychla. Citila som sa vyborne. Aj bolesti som mala iba ako silnejsiu svalovicu. Vobec to neboli take bolesti ako som cakala. Najhorsie bolo vstat z postele ale aj to len 3 dni. Potom to uz bola uplna pohoda. Po styroch dnoch som sa spravala akoby sa nic nedialo. Samozrejme stale som bola obmedzena v urcitych pohyboch a davala som si velky pozor co robim. Uz som dva mesiace od operacie, zacala som znova cvicit a zapajat pomaly aj prsne svaly. Ta rekonvalescencia je naozaj velmi rychla ak je vsetko v poriadku. A s vysledkom som velmi spokojna. Nevedela som si predstavit ako sa budem s nimi citit. Ci mi to nebude neprijemne ze mam zrazu prsia, ci ma nebudu tlacit. Ale opak je pravdou, vobec ich nevnimam. Ako by boli moje cely zivot. Nevahala by som tento zakrok podstupit znova. Stoji za to zahodit strach a veselo sa pustit dontoho 😊

Cena 3.420 €

Dobrý deň. Zväčšenie prsníkov bol môj sen už od puberty, mala som veľmi malé prsia. Bola som obmedzovaná pri výbere oblečenia. Bez podprsenky super push-up som si nemohla nič obliecť. Šaty s odhaleným chrbtom nepripadali do úvahy. Keďže sa bojím aj odberu krvi tak som sa odhodlavala dlho ale nakoniec sa to stalo. 😊 Objednala som sa na konzultáciu ktorú som mala 18.02.2022. Pán doktor Bumbera mi všetko dopodrobna vysvetlil. Jeho vystupovanie bolo veľmi príjemné ale profesionálne. Poradil mi pri výbere veľkosti a tvaru implantátu. Môj výber bol 375 alebo 400ml guľatý tvar s vysokým profilom. Pri operácii sa pán doktor rozhodol že 375ml bude pre mňa lepšia voľba keďže mám úzky a mierne vpadnutý hrudník. Termín operácie sme dohodli na 18.03.2022 čo som bola veľmi milo prekvapená. Zákrok som mala ráno okolo 9:00. Sestričky ma veľmi ukludnili. Všetko mi vysvetlili že sa nemám čoho báť. Jedna dobrá rada: Nikdy nepočúvajte kamošky čo sa týka priebehu operácie alebo ako to bude po operácii. 😁 Každá klinika má iný postup. Nezažila som nič stresujúce. Veľmi príjemný prístup od všetkých. Po operácii som sa zobudila na izbe. Prišla za mnou veľmi milá sestrička Dianka Dancziová a do ďalšieho rána sa o mňa starala ako v bavlnke. Za čo jej velmi pekne ďakujem. Komplikácie som nemala žiadne. Som po zákroku 10 týždňov a som veľmi šťastná že som sa rozhodla práve pre túto kliniku a pána doktora Bumberu. Kto to nezažil nevie aký to je pocit konečne si obliecť niečo bez podprsenky a aj tak vyzerať a cítiť sa pri tom dobre. Pán doktor ďakujem vám ešte raz veľmi pekne. 😊

Cena 2.700 €