Zväčšenie prsníkov (Augmentácia): Ceny

2.944 €
priemer
86
podľa
lekárov

Augmentácia prsníkov je chirurgický zákrok, ktorý sa používa na zmenu veľkosti a tvaru prsníkov. Na dosiahnutie maximálnej spokojnosti s tvarom pŕs trh ponúka niekoľko druhov výplní prsníkov. Kvalitné výplne sú navrhnuté tak, aby mali dokonalé vlastnosti. Dbá sa na materiály, tvary a veľkosti, pretože tieto faktory ovplyvňujú konečný vzhľad prsníkov. Vo všeobecnosti existujú dva základné typy implantátov - anatomické a okrúhle v rôznych veľkostiach.

Zväčšenie prsníkov (Augmentácia): Ceny
Zväčšenie prsníkov (Augmentácia) Najnižšia
cena
Priemerná cena Maximálna cena
Cena v meste Banská Bystrica 2.650 € 3.175 € 3.700 €
Cena v meste Bardejov 1.500 € 2.250 € 3.000 €
Cena v meste Košice 2.100 € 2.402 € 2.705 €
Cena v meste Pezinok 3.500 € 3.950 € 4.400 €

Cena za tento zákrok je orientačná - bola vygenerovaná na základe cien uvedených v skutočných príbehoch používateľov portálu Estheticon.sk. Cena závisí od mnohých faktorov, ako je prestíž a skúsenosti lekára/kliniky, zložitosť zákroku atď.

Zväčšenie prsníkov cena

Aké sú náklady na zväčšenie prsníkov? Cena zákroku zahŕňa okrem iného aj prvú konzultáciu s lekárom. Cena konzultácie sa väčšinou pohybuje okolo 20 - 50 €. Chirurg vyšetrí pacienta a dohodne sa na ďalšom postupe. Pred samotným zákrokom je potrebné absolvovať určité analýzy, ktorých cena sa pohybuje od 60 do 200 €. Náklady na chirurga a celý operačný tím sú zvyčajne 1 000 - 2 000 €. Netreba zabúdať ani na anestéziu a anestéziológa v cene 200 - 400 €. Príprava operačnej sály sa pohybuje v cene 100 - 200 € a 24-hodinová hospitalizácia po augmentácii stojí 50 - 150 €.V pooperačnom období je potrebná návšteva lekára, ktorý zhodnotí stav pacienta. Táto návšteva je zvyčajne zahrnutá v cene kompletného zväčšenia prsníkov. Pooperačná kompresívna podprsenka je tiež nevyhnutným výdavkom pre pacienta. Cena tejto spodnej bielizne sa líši v závislosti od značky a zvyčajne sa pohybuje od 40 do 100 €. Liečivé krémy a masti stoja približne 10 - 30 € a lieky predpísané lekárom stoja 5 - 10 €. 

Čo je zahrnuté v cene augmentácie?

Prvá otázka, ktorú si položí každá žena pred návštevou lekára, je "koľko stojí zväčšenie prsníkov?" Cena zákroku zväčšenia prsníkov implantátmi zvyčajne zahŕňa anestéziu, výkon lekára a samotné implantáty.

V cene nie je vždy zahrnutá konzultácia, hospitalizácia, sťahovacie pančuchy, zdravotná podprsenka, antibiotiká, hojivé masti a krvné testy vykonané v laboratóriu pred zákrokom.

Profesionálnejšie kliniky poskytnú svojim klientom kompletnú cenovú ponuku s podrobným popisom. Preto je dobré informovať sa o všetkých týchto platbách ešte pred samotným zákrokom.

Čo môže zvýšiť cenu zväčšenia prsníkov implantátom?

Cenu zákroku určuje niekoľko faktorov, a to hodnotenie samotného lekára klientmi, jeho osobné chirurgické skúsenosti, referencie od iných odborníkov, teda dôkaz o vysokej úrovni odbornosti, praktické skúsenosti v estetickej plastickej chirurgii a predovšetkým kvalifikácia, teda kvalifikačná skúška z plastickej chirurgie. Výber prsného implantátu tiež výrazne ovplyvňuje cenu, pretože na vyplnenie implantátov sa v súčasnosti používajú rôzne materiály, ako napríklad silikónový gél, fyziologický roztok alebo ich kombinácia. Silikónová výplň, teda kohezívny gél, je najbezpečnejšou možnosťou, pretože ju ľudské telo ľahko prijíma. Za to všetko sú v rámci estetického zákroku zodpovedné náklady na tvarovanie/zdokonalenie prsníkov, zvolený materiál a tvar prsného implantátu. Ceny závisia od kliniky plastickej chirurgie a pohybujú sa od 1 500 do 2 800 €.

Nenechajte sa však oklamať cenou, najdrahší plastický chirurg nie je vždy ten najlepší. V súčasnosti sa mnohé kliniky snažia investovať do marketingu, krásnych reprezentatívnych priestorov na lukratívnych adresách mesta a krásneho personálu, napríklad najatých recepčných, ktorí nemajú so zdravotníctvom nič spoločné. Preto je často lepšie poobzerať sa po dlhoročných lekárskych skúsenostiach a referenciách od predchádzajúcich pacientov.

Ceny podobných plastických operácií v SR

Podobné zákroky zahŕňajú operácie, ako je zmenšenie prsníkov, zväčšenie prsníkov pomocou vlastného tuku alebo estetická modelácia prsníkov. Ich ceny sa samozrejme líšia podľa individuálnych želaní klienta. Podobne ako v prípade zväčšenia prsníkov, kde sa cena zákroku líši v závislosti od vybranej kliniky, implantátov a ďalších faktorov, to isté platí aj pre podobné chirurgické zákroky. Preto je nevyhnutné navštíviť lekára osobne a až po konzultácii s lekárom zistiť konkrétne náklady na zákrok.

Je zväčšenie prsníkov hradené z poistenia?

Zdravotný stav pacientky je jedným z dôvodov operácie prsníkov, kozmetický dôvod je druhým. Na kozmetickú úpravu prsníkov sa však nikdy nepoužívajú prostriedky z verejného zdravotného poistenia, takže pacientka si hradí všetky náklady sama. Bohužiaľ to platí aj v prípade, že pacientka trpí psychickými problémami kvôli veľkosti alebo tvaru svojich pŕs.

Ak poisťovňa plne hradí chirurgický zákrok, musí to byť vždy zo zdravotných dôvodov, ako je rekonštrukcia prsníka z onkologických dôvodov, v prípade vrodenej chyby alebo v prípade abnormálnej veľkosti prsníkov, ktorá preukázateľne poškodzuje zdravie pacientky.

Je možné zväčšenie prsníkov na splátky?

Plastika pŕs na splátky je dnes pomerne bežná. Niektoré kliniky v Slovenskej republike sú schopné poskytnúť svojim klientkam platbu vo forme niekoľkých splátok. Výška splátok a ich frekvencia sa však môže líšiť na základe individuálnej dohody s konkrétnou klinikou. Ak narazíte na kliniku, ktorá túto možnosť neponúka, máte možnosť vziať si akýkoľvek úver mimo pôsobnosti tejto kliniky.

Dnešná doba ponúka najlepších chirurgov a kliniky s najvyššou úrovňou vybavenia a inšpiratívnymi systémami vzdelávania lekárov na celom svete. S plastickou operáciou je teda naozaj jednoduché dosiahnuť svoj vysnívaný vzhľad a cítiť sa skvele. Krédom špičkových plastických chirurgov je, aby sa pacienti cítili perfektne. Ak teda zväčšenie prsníkov zmení váš život k lepšiemu, je to správna voľba. Kvalitných informácií a možností navštíviť špičkového lekára pribúda, takže teraz je konečné rozhodnutie na vás.

Ponuky týkajúce sa Zväčšenie prsníkov (Augmentácia)

Na portáli estheticon.sk nájdete najlepších lekárov/kliniky ponúkajúce zákrok: Zväčšenie prsníkov (Augmentácia). Predstavujeme vám vybrané ponuky, aby ste si mali z čoho vyberať. Nájdite si tú najlepšiu!
-10%
Špeciálna zľava na estetické zákroky: 10% Motivon Clinic Stála ponuka
Špeciálna zľava na estetické zákroky: 10% Stála ponuka
Nenechajte si ujsť túto príležitosť! S Estheticon.sk ušetríte 10%, ak sa zveríte do rúk Motivon clinic. Ak hľadáte kvalitné služby za najlepšiu cenu, našli ste tú najlepšiu možnosť! Pretože v Estheticon.sk nechceme, aby problémom bola cena.
Čítať ďalej
-3%
Exkluzívna ponuka: zľava 3% od MUDr Macho MUDr. Pavol Macho Stála ponuka
Exkluzívna ponuka: zľava 3% od MUDr Macho Stála ponuka
Ukážte svetu svoje lepšie ja. Bude Vás to stáť menej, než ste čakali! Na Estheticon.sk si môžete objednať služby MUDr Macho a stať sa tým/tou, o ktorom/o ktorej ste vždy snívali. Využite teraz zľavu 3%!
Čítať ďalej
Zobraziť ponuky