Informácie o cene Modelácia prsníkov (Mastopexia)

1.610 €
priemer
79
odborníkov

Modelácia prsníkov je chirurgický zákrok, pri ktorom sa zmenší kožný kryt prsníkov, spevní sa žľaza a celkovo sa vymodelujú prsia. V závislosti od konkrétneho problému pacienta existuje niekoľko možností modelácie. Modelácia prsníkov si poradí s ovisnutými prsiami, prsia sa zdvihnú a vytvarujú, ale ich objem sa zachová. Výsledkom sú pevné, veľmi prirodzené a symetrické prsia.

Modelácia prsníkov (Mastopexia) Najnižšia
cena
Priemerná cena Maximálna cena
Cena v meste Bratislava 900 € 1.350 € 1.800 €
Cena v meste Banská Bystrica 1.400 € 1.550 € 1.700 €
Cena v meste Košice 950 € 1.050 € 1.150 €
Cena v meste Liptovský Mikuláš 1.200 € 1.800 € 2.400 €
Cena v meste Pezinok 2.100 € 2.300 € 2.500 €

Cena za tento zákrok je orientačná - bola vygenerovaná na základe cien uvedených v skutočných príbehoch užívateľov portálu Estheticon.sk. Cena závisí od mnohých faktorov, ako je prestíž a skúsenosti lekára/kliniky, zložitosť zákroku atď.

Najnižšia cena 870 - 1.206 €
+10 Príbehy
Priemerná cena 1.207 € - 2.012 €
+10 Príbehy
Najvyššia cena 2.013 € - 2.760 €
4 Príbehy

Čo je zahrnuté v cene modelácie prsníkov?

Cena zákroku sa líši v závislosti od mnohých faktorov - závisí najmä od kliniky, kde sa modelácia prsníkov vykonáva. Konečná cena zákroku zvyčajne zahŕňa:

 • Úvodná konzultácia s plastickým chirurgom: každému zákroku modelácie prsníkov predchádza úvodná konzultácia s lekárom. Počas tejto konzultácie lekár prediskutuje predstavy pacientky, zhodnotí jej zdravotný stav (tvar prsníkov, kvalitu kože, iné operácie prsníkov), zložitosť a rozsah zákroku a zodpovie všetky potrebné otázky.
 • Predoperačné vyšetrenie: samotnej modelácii predchádza komplexné predoperačné vyšetrenie.
 • Anestézia: modelácia prsníkov sa vykonáva v celkovej anestézii.
 • Samotný zákrok: operácia trvá približne 90 minút až 3 hodiny v závislosti od rozsahu a zložitosti zákroku.
 • Pooperačný pobyt na klinike: Po operácii v celkovej anestézii je zvyčajne potrebná hospitalizácia do nasledujúceho dňa.
 • Pooperačná starostlivosť: návrat do práce je možný za 7-14 dní, cvičenie sa odporúča približne 6 týždňov po zákroku. Po operácii sa nosí mäkká elastická podprsenka.

  Čo môže zvýšiť cenu modelácie prsníkov?

  Konečnú cenu ďalej ovplyvňuje:

  Chirurg vykonávajúci zákrok, jeho odborné skúsenosti a povesť.

  Klinika, na ktorej sa vykonáva modelácia prsníkov.

  Pacientka, jej celkový zdravotný stav a individuálne potreby.

  Zložitosť a rozsah zákroku - napríklad, či je modelácia prsníkov sprevádzaná korekciou dvorcov a pod.

  Ceny podobných zákrokov v Slovenskej republike

  Okrem modelácie prsníkov, ktorej priemerná cena sa pohybuje okolo 2000 €, existujú aj ďalšie estetické zákroky v oblasti hrudníka.

  Pre porovnanie nižšie nájdete približné ceny podobných zákrokov na odstránenie estetických a funkčných nedostatkov prsníkov:

  Zmenšenie prsných dvorcov: približne 750 €

  Zmenšenie prsníkov: približne 2 100 €

  Zväčšenie prsníkov (augmentácia): približne 2 800 €

  Zväčšenie prsníkov vlastným tukom: približne 3 000 €

  Hradí modeláciu prsníkov poisťovňa?

  Modelácia prsníkov sa vo všeobecnosti považuje za estetickú operáciu, preto ju zdravotné poisťovne nepreplácajú a plne si ju hradí pacient.

  Existuje možnosť financovania modelácie prsníkov?

  Áno, ak má pacientka záujem o financovanie modelácie prsníkov, mala by kontaktovať priamo kliniku a požiadať o viac informácií o financovaní jednotlivých zákrokov.

  Všeobecné odporúčania

  Pri výbere vhodnej kliniky na modeláciu prsníkov by pacientka mala okrem ceny zákroku zohľadniť aj odbornosť chirurga, jeho pracovné skúsenosti a výsledky. Pri výbere kliniky je vhodné zohľadniť aj recenzie alebo pocity jednotlivých pacientok, ktoré už operáciu na klinike podstúpili.

  Opýtajte sa lekára

  otázky

  Zobraziť všetko
  adka915406

  Dobrý deň,rada by som poznala názor odborníka na môj problém.Som 2 mesiace po úprave prsníkov,mastopexii + vloženie implantátov 500ml.Rany okolo dvorcov sa mi zahojili dobre,ale vertikálne sa ťažko hoja,dokonca sa to zhoršuje.Pouzivam silikónové naplaste na jeden prsník,druhý stále osetrujem betadinom,pretože sa mi na ňom po poslednej kontrole,keď mi ho lekár ošetril a prelepil vytvorila doslova diera .Moj lekár ma dovolenku a odporučil mi len ten betadin.Diera v jazve ma veľkosť jednoeurovky,som zúfalá čo mi tam zostane za jazvu.Nerozumiem prečo sa mi to stalo teraz a bojím sa následkov.Vopred ďakujem za nejakú radu .

  MUDr. Ján Bumbera

  MUDr. Ján Bumbera

  Najlepšia odpoveď

  Dobrý deň pani Adka, aj keď to pre Vás určite nie je ľahká situácia, ubezpečujem Vás, že tieto veci sa bohužiaľ občas niekedy stávajú, verte mi..... aj tým najlepším a najskúsenejším ! (najmä v podobnej, nie jednoduchej kombinácii Augmentácia veľkými implantátmi (500 ml), so súčasnou veľkou "Kotvovou", alebo "T-čovou Modeláciou. ... Čítať ďalej

  3 odpovede čítať ďalej
  bebka

  Dobrý deň, chcem sa spýtať či je možné spevniť a zdvihnúť prsia po pôrode bez prsných implantátov, ak áno akým spôsobom sa to dá urobiť?

  Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie

  Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie

  Dobrý deň, keď je klientka spokojná s celkovou veľkosťou poprsia , ale chce riešiť len úpravu celkového tvaru poprsia odporúčam modeláciu prsníkov. Modelácia prsníkov je operácia, ktorá zdokonaľuje poklesnuté a ochabnuté poprsie a navracia prsiam pôvodný tvar. Pri takejto modelácii zostáva objem prsníkov rovnaký, upravuje sa jedine tvar. S pozdrav ... Čítať ďalej

  1 odpoveď čítať ďalej

  Témy diskusií

  Zobraziť všetko

  VŠETKY TÉMY O MODELÁCIA PRSNÍKOV (MASTOPEXIA)

  Ponuky

  Zobraziť všetko

  Príbehy s cenou

  Na portáli estheticon.sk nájdete najlepších lekárov/kliniky ponúkajúce zákrok: Modelácia prsníkov (Mastopexia). Predstavujeme vám vybrané ponuky, aby ste si mali z čoho vyberať. Nájdite si tú najlepšiu!

  Pre všetky ženy,ktoré ešte váhajú.13.7. 2021 som podstúpila mastopexiu prsníkov spolu s liposukciu bruška.Vysledok je pre mňa nádherný.Citim sa super a žiadne bolesti som nemala.Prsia sa krásne a rýchlo hoja.Bruško je ešte trošku miestami tvrdé ,ale bolesti neboli žiadne.Pána Dr.Fedeleša ODPORUCAM na 100% všetkým ženám,ktoré sa rozhodnú svoju nespokojnosť zmenit.Dakujem krásne celému tímu Yes Visage v Bratislave

  Cena 4.580 €

  som 7 týždňov po augmentácii s modeláciou prsníkov v Euroclinic v Trnave , u Dr. Bumberu a môžem vrelo odporučiť, som maximálne spokojná, pán doktor veľmi príjemný , všetko mi počas konzultácie vysvetlil, na druhý deň po konzultácii som sa objednala, termín som dostala za dva týždne, v deň operácie prebehlo všetko hladko, personál veľmi príjemní, samotný zákrok a starostlivosť po zákroku na 100%, pán doktor sa stará ešte aj po 7 týždňoch po operácii, ako sa cítim a či som s výsledkom spokojná a spokojná jednoznačne som , takže ešte raz moje veľké ĎAKUJEM

  Cena 3.200 €

  Po dlhej dobe som sa odhodlala ísť na operáciu nakoľko kvôli hormonálnym problémom, ktoré som liečila liekmi som nemala pevné a pekné prsia a bola som z toho veľmi nespokojná sama so sebou čo sa odrážalo aj na mojom sebavedomí. Neľutujem tohto zákroku a veľmi som vďačná aj za výber lekára, ktorý je naozaj odborník o čom ma presvedčil už na konzultácií a stál si za svojím slovom a presne vedel, čo mi odporučiť, aby som s výsledným efektom bola spokojná. Operácia prebehla bez nejakých komplikácií. Trochu horšie som už reagovala na narkózu po prebudení, nakoľko som dávila celú noc ale už na druhý deň to bolo viacmenej v poriadku. Po prvých 2 týždňoch prešli aj nejaké bolesti chrbtu pretože som nebola zvyknutá spať na chrbte a viacmenej po sediačky ale inak som nemala nejaké veľké bolesti v oblasti hrudníka. Bol to taký zvláštny pocit po prebudení, ale nebola to vyslovene bolesť. Teraz po 3 mesiacoch už blednú jazvy, je ich vidno už len trošku a som veľmi spokojná s výsledkom (a teda nielen ja ale aj manžel. nebudeme si klamať :D ) Za mňa výber p. Fedeleša bola najlepšia možnosť.

  Cena 4.000 €

  Dobrý deň, rada by som poďakovala pánovi Dr. Bumberovi za skvelú prácu a prístup. Práve som 7 týždňov po zákroku konkrétne (AUGMENTÁCIA s MASTOPEXIOU - Mentor - 350ml) a som naozaj spokojná s výsledkom. Pred zákrokom som navštívila Euroclinic v Trnave, kde ma pán Dr. Bumbera hneď oslovil svojimi znalosťami a skúsenosťami. Ďakujem ešte raz, pán Dr. Bumbera, a želám Vám veľa spokojných pacientov, medzi ktorých patrím aj ja. Nikola

  Cena 3.900 €

  Maximálna spokojnosť s výsledkom. Bezproblémový priebeh zákroku, 24 hodinová hospitalizácia po zákroku. Výborná pooperačná starostlivosť. Takže Opera Clinic a MUDr. Paliatku silno odporúčam. Na fotke prsia pred zákrokom (pp schudnutí 40 kg) a mesiac po zákroku.

  Cena 2.630 €