"Opuchy" mesiac po blefaroplastike

adaja111
18. 3. 2015 · Posledná odpoveď: 1. 12. 2017

dobrý deň pán doktor, mám 38 rokov, som mesiac po blefaroplastike spodných viečok, s operáciou som bola v priebehu hojenia spokojná, ale teraz mesiac po ,konkrétne tento týždeň začínam mať také isté "opuchy" ako pred operáciou,ako keby sa mi vačky vracali, vyzerám ako keby som nespala celú noc, podotýkam, že pred operáciou ako aj po operácii som brala wobenzyn, modrinky cca po 3,5 týž. krásne zmizli, dodržiavala som všetky pokyny lekárky t.j. bez pozerania tv, kľudový režim, výdatný spánok, chladné obklady, repíkové obklady, masáže ktoré ešte aplikujem, jazvy sa pekne hoja...... ...začínam mať strach, že operácia bola zbytočná, prosím o odpoveď či je takáto situácia v poriadku, alebo rekonvalescencia ešte pretrváva......som zúfalá

Reklama

odpovede (3)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
Premium
ESSUR Clinic
Banská Bystrica . 14. 2. 2016
Najlepšia odpoveď
Mesiac po zákroku môže ešte dochádzať k opuchom no mali by sa postupne strácať. Môže sa stať, že máte aj iný zdravotný problém, ktorý spôsobuje opuchy. Odporúčam kontaktovať Vášho chirurga a objednať sa na kontrolu. On bude vedieť posúdiť stav, či je v rámci rekonvalescencie, alebo Vám poradí na aké vyšetrenia sa zamerať, prípadne na akého odborníka sa obrátiť. Každopádne sa stav v najbližších dnoch, týždnoch moze zlepšieť.
Premium
MUDr. Vlastibor Minarovjech MHA
Bratislava . 15. 2. 2016
Wobenzym je absolútne nevhodný moje pacientky po týždni majú uz len min. Opuchy bez takejto liečby
WhatsApp
MUDr. Marek Šipka
MUDr. Marek Šipka
Žiadne recenzie
18. 3. 2015
Dobrý deň,
zákrok na dolných viečkach je vždy delikátny. Ak sa presne nerieši príčina, tak operácia nemusí byť efektívna. Pri tejto operácii je vždy malá hranica medzi superefektom a nejakou komplikáciou. Často pretrvavajuce opuchy možu byť nasledkom neadekvatne aplikovaneho prípravku na baze kys. hyaluronovej v minulosti. Mesiac nie je až taká dlhá doba po zákroku na dolných viečkach, ešte mesiac by som počkal.
Pozdravujem. Dr. Šipka
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Blefaroplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 27. 4. 2022
Blefaroplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 2. 4. 2024
Botulotoxín
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 16. 2. 2022
Abdominoplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 18. 1. 2022
Abdominoplastika
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 12. 12. 2014
Blefaroplastika
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 11. 5. 2022
Abdominoplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 11. 10. 2022
Blefaroplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 23. 3. 2019
Zväčšenie pŕs
Žiadne odpovede
Liposukcia
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 16. 1. 2020

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi