Mezoterapia

Stojí to za to
100%
Stojí to za to
Na základe 8 príbehov
Priemerná cena
208 €
Priemerná cena
Podľa 84 odborníkov
 • Anestézia nie je potrebná
 • Nevyžaduje hospitalizáciu
 • Menej ako 1 hodina zákroku
 • Nevyžaduje kľudový režim
 • Okamžité výsledky
 • Dočasné výsledky

Čo je mezoterapia?

Čo je mezoterapia

Doprajte svojej pokožke vitamínovú bombu

Mezoterapia je nechirurgická liečba, ktorá sa zvyčajne používa na liečenie rôznych chorôb. Mezoterapia, všeobecne známa ako „biorejuvenácia“ alebo „biorevitalizácia“, je technika používaná na omladenie pokožky transdermálnou injekciou multivitamínového roztoku a prírodných rastlinných extraktov, ktoré zlepšujú príznaky starnutia pokožky. Mezoterapia bola vyvinutá v roku 1952 vo Francúzsku Dr. Michelom Pistorom, ktorý ju pôvodne používal na liečbu bolesti.

Najčastejšou zložkou, ktorá sa pri mezoterapii využíva, je kyselina hyalurónová. Omladenie pleti kyselinou hyalurónovou je kľúčom k okamžitému vypnutiu jemných vrások a rozžiareniu pleti. V súčasnej dobe ju nájdete takmer vo všetkých zložkách, od sér po pleťové masky a v estetickej medicíne je neoddeliteľnou súčasťou pri aplikácii injekčných výplní.

Je to alternatívna, vysoko účinná metóda na získanie prirodzene sa objavujúceho účinku regenerácie pokožky. Neinvazívna mezoterapia slúži najmä pretrvávajúcemu trendu v hľadaní procedúr na omladenie pleti, ktoré sú menej invazívne ako laserové ošetrenie, dermabrázia, chemický peeling alebo estetická chirurgia, ale účinnejšie a trvácnejšie ako kozmetické postupy alebo denná domáca starostlivosť.

Ako zistím, či som vhodný kandidát na mezoterapiu?

Vhodný kandidát pre mezoterapiu

Mezoterapiou možno liečiť aj vypadávanie vlasov

Mezoterapia nevyžaduje sedáciu ani celkovú anestéziu, čím sa rozširuje výber pacientov aj o tých, ktorí nemusia byť vhodnými kandidátmi na invazívnejšie zákroky. Na určenie vašej vhodnosti na absolvovanie mezoterapeutickej liečby bude potrebné naplánovať si konzultáciu s vybraným odborníkom pred zákrokom. Vo väčšine prípadov sa vykoná aj alergický test, ktorý zahŕňa podanie jednej alebo dvoch injekcií a následná kontrola reakcie na zložky počas nasledujúcich 24 hodín. To pomôže určiť, či ste vhodným kandidátom na tento minimálne invazívny zákrok, a zabezpečí, že po zákroku nebudete mať negatívnu reakciu. Keďže každú injekciu odborník individuálne prispôsobuje každému pacientovi, konzultácia a test na alergiu sú rozhodujúce pre určenie vhodnosti. Ak by aj mal pacient negatívne reakcie na jednu alebo viacero zložiek používaných pri mezoterapii, môže byť stále dobrým kandidátom na toto ošetrenie, pretože injekcie obsahujú veľmi malé množstvá jednotlivých liekov, aminokyselín, minerálov, vitamínov a homeopatických liekov.

Mezoterapia je liečebná procedúra, ktorá nám v podstate vďaka všetkým zložkám pomáha pri regenerácií pokožky. Vhodný kandidát preto môže byť každý, kto túži po omladení pleti, regenerácií alebo chce dopriať svojmu telu vitamínovú bombu. Ak však dlhodobo užívate nejaké lieky, poraďte sa so svojim lekárom predtým, ako podstúpite mezoterapiu.

Mezoterapia:

 • Zavádza sa do mezodermy, vrstvy tuku a tkaniva pod kožou.
 • Obsahová zmes injekcie sa líši podľa každého individuálneho prípadu a konkrétnej oblasti, ktorá sa ošetruje.
 • Mezoterapia môže pomôcť aj pri znížení bolesti a pri liečbe vypadávania vlasov u mužov aj žien.

Výber odborníka a konzultácia

Výber odborníka a konzultácia pre mezoterapiu

Vyberajte si špecializovaného odborníka

Lekár, ktorého si vyberiete, by mal byť kvalifikovaný a mať skúsenosti s mezoterapiou. Množstvo informácií môžete nájsť prostredníctvom internetu, kde nájdete ohlasy ľudí, ktorí toto ošetrenie už podstúpili a budú ochotní vám pomôcť nájsť vhodného odborníka vo vašom okolí. V deň konzultácie budete dôkladne vyšetrený lekárom. Zostavuje sa špecifická anamnéza a lekár by vás mal informovať o možnostiach, účinkoch a zriedkavých vedľajších účinkoch mezoterapie. Počas stretnutia lekár preskúma vašu zdravotnú situáciu a osobitne sa opýta na alergie na lieky.

Ak ste sa rozhodli pre mezoterapiu, mali by ste mať dobrý celkový zdravotný stav a realistické očakávania, pokiaľ ide o výsledky, ktoré je možné dosiahnuť. Nečakajte však okamžité, výrazné výsledky podobné tým, ktoré sú možné pri invazívnejších zákrokoch. Mezoterapeutická látka spravidla pôsobí v medzibunkovom priestore, preto nie je možné výsledky vidieť hneď. Pôsobenie niektorých látok môže byť viditeľné až po 10 dňoch od aplikácie. Toto ošetrenie si vyžaduje svoj čas, ale výsledky potom stoja za to. Keďže mezoterapia je jednoduchý zákrok, ktorý si vyžaduje podanie len minimálneho množstva injekčného roztoku, väčšina ľudí sú dobrými kandidátmi na toto ošetrenie.

Bibliografia

Centro Medicina Naturaly Antienvejecimiento. (n. d.). Mesotherapy [online]. Dostupné na: https://www.medicinabiologica.... [Dátum: 15.10. 2021]

Clínica Dr. Campos. (n. d.). Mesotherapy for the body [online]. Dostupné na: https://clinicadrcampos.com/en... [Dátum: 15.10.2021]

  "Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
  Zobraziť lekárov