Vplyv cvičenia na opuch po abdominoplastike

MRR
MRR
16. 5. 2015 · Posledná odpoveď: 24. 10. 2018

Dobry den. Potreboval by som sa poradit... pred 15-timi tyzdnami som podstupil abdominoplastiku, ktorej sucastou bolo aj zositie brusnych svalov. Trapi ma vsak este stale opuch v oblasti medzi pupkom a rezom. Chcel by som sa preto opytat, ci je vhodne po takej dobe, uz zacat cvicit a sportovat (bicykel, beh)? Pomoze to na odstranenie opuchu alebo naopak to iba opuch este viac sposobi? Je vobec mozne, aby sa tak dlho udrziaval opuch, aj ked asi islo o vacsi zasah do organizmu... Doteraz som sa snazil velmi nenamahat, ale ked vidim, ze to nema ziadny efekt, chcel by som uz zacat trosku aktivnejsie. Dakujem pekne za pomoc.

Reklama

odpovede (3)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
Premium
Bratislava . 16. 5. 2015
Najlepšia odpoveď
Dobrý deň Rudy,
je zložité vyjadrovať sa bez toho, aby som Vás vyšetril a mohol posúdiť opisovaný opuch. Opuch je po 15 týždňoch veľmi zriedkavý. Štandardne je 15 týždňov dostatočný čas na rekonvalescenciu po abdominoplastike, takže môžete bez obáv začať športovať.
S pozdravom
MUDr. Gabriel Šlárko
Bratislava . 24. 10. 2018
Dobrý deň prajem,

Opuch može pretrvávať rozne dlho, treba mať na pamati, že vačšia časť opuchu sa vstrebáva prvé 3-4 mesiace a zvyšný opuch može pretrvávať aj rok po operácii. Čo by mohlo vo Vašom prípade byť príčinou opuchu je ale seróm - nahromadenie voľnej tekutiny, ktoré je niekedy potrebné odsať ak je tej tekutiny príliš a nemá tendenciu sa vstrebať. Odporúčam poradiť sa so svojim chirurgom.

Pekný deň
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
MUDr. Vlastimil Víšek CSc.
MUDr. Vlastimil Víšek CSc.
Žiadne recenzie
17. 5. 2015
Vážený pane Váš problém je poněkud neobvyklý. Vše by Vám měl vysvětlit operatér- ten nejlépe ví, v jak a v jakém rozsahu tkáně operoval a z toho by měl vyplynout závěr. Podle mě je otázka, zda v té oblasti máte "jen" otok, je to možné. Také by se mohlo stát, že v hluboko v podkoží na svalové fascii v prostoru, jak uvádíte, by mohla být tekutina, říká se jí serom. Vyšetřením, pohmatem, se to dá poznat. Tato tekutina by se pak vypunktovala nebo odstranila drenáží. Internetem tohle nevyřešíme, určitě byste měl navštívit Vašeho operatéra a nebo jiného zkušeného plastického chirurga, aby byla vysvětlena příčina potíží.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg, Praha.
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Abdominoplastika
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 12. 12. 2014
Vaginoplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 30. 9. 2019
Vaginoplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 4. 11. 2019
Abdominoplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 21. 12. 2021
Liposukcia
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 5. 2. 2020
Abdominoplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 27. 12. 2022
Abdominoplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 8. 5. 2020
Abdominoplastika
Žiadne odpovede
Abdominoplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 28. 12. 2017
Abdominoplastika
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 19. 6. 2014

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi