nie som spokojna s vysledkom operacie po augmentacii

NataliaSv
16. 12. 2022 · Posledná odpoveď: 27. 12. 2022

Dobry den, som po augmentacii a uz po prvom pohlade do zrkadla som bola skor nemilo zaskocena ako potesena. Nie som spokojna s vysledkom :( Chapem ze vysledok vzdy zavisi od vrodeneho stavu, no asi sme sa s lekarom zle porozumeli v ocakavaniach. Ja som hovorila o tom ze zreje bude treba prsia aj upravit (modelovat), ale on povedal ze to nie je potrebne. Nebola som ani proti jazvam ci presunu bradaviek, pri konzultacii spominal ze mi bradavky "obreze", ale v den operacie povedal ze to nebude treba. No nechcela som sa hadat, ved ja nie som odbornik.

Dostala som 340 ml implantaty pod sval anatomickeho tvaru. Som velmi aktivna sportovkyna dynamickeho treningu s mnostvom vyskokov, preto som mala poziadavku na znacku Polytech B-lite.

Na velkosti mi az tak nezalezi a nie je pre mna smerodatna, chcela som ale pekne prsia, ktore dobre ukazu v sportovej podprsenke. Na fotke "PO" som len tyzden po operacii, obavam sa vsak, ze tu siroku medzeru nespravi uz ani cas. Prsia mi vytrcaju po stranach hrudnika - co by mi nevadilo keby to bolo z dovodu ze su tam mega velke implantaty ktore su v strede blizsie k sebe (tak to aj posobi ked som oblecena v rolaku). Ale ta medzera je obrovska a aj ked su to anatomicke implantaty, vyzera to jako dve gulicky. To by mi tiez nevadilo, keby tie prsia su aspon pri sebe. Obavam sa ze ten obrys po stranach ma bude obmedzovat pri cviceni tricepsovych klukov (s rukami pri tele) a prsia mi tam budu "zavaziat".

Este v tricku tie prsia vyzeraju ako-tak dobre, ale v podrpsenke ci bez to je dost divne a podla mna aj neprirodzene. Ja neviem preco sme sa tak totalne nepochopili s lekarom :(, ale toto sa mi naozaj nepaci. Nepotrebujem mat prsia nalepene na sebe (to mi zas tiez vadi, lebo pri cviceni sa potom velmi potim medzi prsiami kde sa koza dotyka - zazila som to ked som kojila a mala som prsia o 3 cisla vacsie, pritom moja vaha bola len o 5kg viac po porode nez bezne vazim), ale tak povedzme o polovicu mensia medzera a aby to "nepretrcalo" na bokoch.

Myslite, ze sa to da vobec docielit (dalsou operaciou), alebo sa proste musim zmierit s tym ze tak som sa proste narodila?

Ak sa to da zmenit - aky typ a co by bolo treba? Myslite ze staci iba modelacia, alebo treba vybrat implantat a vlozit novy - alebo sa da nejako este "pouzit" ten co mam len to nejako "presunut"? Mam viac moznosti ci len jednu ci ziadnu? Dakujem za odpoved.

Foto pred/po + cca aka je moja predstava

Reklama

odpoveď (1)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
Premium
MUDr. Patrik Paulis
Bratislava . 27. 12. 2022
Najlepšia odpoveď
Dobry den,
Bohuzial sa s podobnym problemom u sportovkyn stretavam pomerne casto, ked ma vyhladaju po primarne prevedenej operacii, tak, ako popisujete. Obzvlast u sportovkyn je potrebne volit fysiologickejsie operovanie, zbytocne neodpojovat prsny sval a ako pisete aj Vy, pouzivam vyhradne odlahcene implantaty B-lite. Aj Vam si dovolim navrhnut osobnu konzultaciu a iste aj Vas problem dokazeme vyriesit. Bohuzial len operacne
S pozdravom
PP
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Zväčšenie pŕs
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 22. 11. 2022
Chirurgia ruky
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 21. 6. 2013
Zväčšenie pŕs
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 22. 11. 2022
Blefaroplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 2. 7. 2020
Zväčšenie pŕs
5 odpovedí, najnovšia odpoveď: 1. 8. 2015
Otoplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 5. 2. 2021
Rhinoplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 24. 4. 2019
Liposukcia
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 9. 11. 2022
Zmenšenie prsníkov
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 2. 7. 2020
Zväčšenie pŕs
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 12. 7. 2022

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi