Chemický peeling

Stojí to za to
100%
Stojí to za to
Na základe 8 príbehov
Priemerná cena
58 €
Priemerná cena
Podľa 63 odborníkov
  • Nie je potrebná
  • Nevyžaduje hospitalizáciu
  • 1-3 hodiny zákroku
  • Nevyžaduje kľudový režim
  • Okamžité výsledky
  • Dočasné výsledky

Čo je chemický peeling?

Chemický peeling patrí medzi obľúbené neinvazívne techniky v estetickej dermatológii. Spočíva v chemickom narušení povrchových, či hlbších vrstiev pokožky a jej následnom odlúčení. Týmto sa stimuluje obnova buniek a začne regenerácia pokožky. Výsledným efektom je rozžiarená pleť, ktorá sa farebne zjednotí. Postupne sa odstránia pigmentové škvrny, vyhladia sa jemné vrásky a nerovnosti pleti. Pleť môže lepšie prijímať účinné látky a vitamíny, ktoré po aplikovaní krémov nezostanú v hornej zhrubnutej časti pokožky, ale preniknú do jej hlbších vrstiev.

Indikácie

Zmiernenie prejavov stárnutia, vyhladenie a vypnutie pleti, poruchy pigmentácie, fotostárnutie pleti, zhrubnutá, drsná, suchá pokožka, jemné nerovnosti povrchu pokožky, povrchové jazvičky a vrásky, ale aj niektoré choroby ako akné, periorálna dermatitída, rosacea, seboroická dermatitída, milia, povrchové, ploché bradavice, aktinické keratózy, seboroické keratózy, solárne lentigo.

Veková hranica

Píling je možné použiť už od adolescentného veku (12 rokov) najčastejšie na zhrubnutú, mastnú pokožku s akné, kedy sa používa ako doplnková liečba akné, či pri iných kožných ochoreniach spojených so zhrubnutím kože. Horná veková hranica je neobmedzená, záleží od citlivosti pokožky a koncentrácie pílingu.

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov