Chemický peeling

Stojí to za to
100%
Stojí to za to
Na základe 8 príbehov
Priemerná cena
58 €
Priemerná cena
Podľa 64 odborníkov
 • Nie je potrebná
 • Nevyžaduje hospitalizáciu
 • 1-3 hodiny zákroku
 • Nevyžaduje kľudový režim
 • Okamžité výsledky
 • Dočasné výsledky

Čo je chemický peeling?

Chemický peeling

Chemický peeling: Pred a po dvoch ošetreniach na Scarlett Clinic

Chemický peeling je ošetrenie estetickej medicíny určené na regeneráciu pokožky. Anglické slovo peel sa doslova prekladá ako "odlupovať", čo dobre odráža povahu zákroku, ktorý zahŕňa odstránenie vonkajšej vrstvy kože s cieľom jej regenerácie. Tento účinok sa dosahuje pôsobením aktívnych zložiek obsiahnutých v exfoliačnom prípravku, ktoré sa dostávajú do rôznych vrstiev dermy a epidermy.

Účinky ošetrenia závisia od typu peelingu a aktívnych zložiek, ktoré obsahuje. Tu sú výsledky, ktoré môžete očakávať:

 • regenerácia a omladenie pokožky tváre
 • rovnomerný tón pleti
 • zúženie pórov
 • zjemnenie jemných liniek a vrások

Ak máte mastnú pleť, je pre vás vhodná exfoliácia - reguluje vylučovanie kožného mazu a dodáva pleti jas a pružnosť.

Väčšina ľudí - mužov aj žien -, ktorí sa rozhodli vyskúšať túto techniku, je s výsledkom spokojná, pretože ošetrenie nespôsobuje bolesť a výsledky sú viditeľné po veľmi krátkom čase, v závislosti od stavu vašej pokožky.

Peeling je kľúčovým ošetrením na dosiahnutie mladistvého vzhľadu a predovšetkým zdravej a čistej pleti.

Pri väčšine peelingových procedúr sa používajú neškodné, dermatologicky navrhnuté kyseliny, ako je kyselina salicylová, kyselina glykolová, kyselina fenolová, kyselina mandľová alebo kyselina trichlóroctová (TCA). Typ a dávkovanie kyseliny sa prispôsobuje stavu pokožky, veku a anamnéze liečby pacienta a výsledkom, ktoré chceme dosiahnuť.

Ako zistím, či som vhodný kandidát na chemický peeling?

vhodný kandidát

Vhodný kandidát na chemický peeling

Peelingové ošetrenie pleti sa vykonáva predovšetkým u ľudí, ktorí bojujú s akné a chcú sa zbaviť škvŕn, jaziev a jemných vrások. Peeling zahŕňa exfoliáciu vrchných vrstiev pokožky, preto je dôležité zabezpečiť, aby pokožka pacienta pred zákrokom obsahovala dostatočnú hladinu kolagénu a elastínu.

Existuje viacero typov peelingu, takže si môžeme vybrať to správne ošetrenie pre potreby našej pleti a dosiahnuť rôzne výsledky. Táto technika sa zvyčajne odporúča pri týchto problémoch:

 • nadmerne mastná pleť
 • rozšírené póry
 • akné
 • jazvy po akné
 • hyperpigmentácia
 • jemné vrásky

Hoci exfoliačné ošetrenie môže podstúpiť každý typ pleti, pri fototypoch V a VI, t. j. snedej a tmavej, treba byť opatrný kvôli riziku zmeny farby.

Oštrenie sa nemôže vykonávať počas tehotenstva alebo dojčenia
.

Peeling je možné použiť už od adolescentného veku (12 rokov) najčastejšie na zhrubnutú, mastnú pokožku s akné, kedy sa používa ako doplnková liečba akné, či pri iných kožných ochoreniach spojených so zhrubnutím kože. Horná veková hranica je neobmedzená, záleží od citlivosti pokožky a koncentrácie peelingu.

Výber lekára

výber lekára

Výberom správneho lekára predídete rizikám

Chemický peeling, rovnako ako všetky zákroky estetickej medicíny, by mal vykonávať kvalifikovaný odborník, ktorý absolvoval požadované školenie a má certifikát potvrdzujúci jeho zručnosti, aby ste predišli riziku popálenín a depigmentácie. Zatiaľ čo povrchový peeling môže vykonať kozmetička, stredne hlboký a hlboký peeling môže vykonať len lekár. Najlepšie je obrátiť sa na dermatológa alebo lekára estetickej medicíny - títo odborníci majú o pleti najväčšie znalosti. Základné informácie o lekároch môžete zistiť v registri lekárov Slovenskej lekárskej komory. Môžete si tiež overiť, či vami vybraný dermatológ patrí do Slovenskej dermatovenerologickej spoločnosti (SDVS) alebo do Slovenskej spoločnosti estetickej dermatológie a kozmetiky (SSEDK)

Pred rozhodnutím si môžete na internete vyhľadať aj názory iných pacientov a porovnať fotografie pred a po zákroku. Neriaďte sa len cenou a buďte obzvlášť opatrní, ak je cena extrémne nízka. V prípade pochybností sa poraďte s viacerými lekármi.

Bibliografia

ISAPS. (n. d.). Chemical peels [online]. Dostupné na: https://www.isaps.org/procedur... [Dátum: 26. 8. 2022]

Lasercenter. (n. d.). Estetická medicína – chemický peeling [online]. Dostupné na: https://www.lasercenter.sk/ose... [Dátum: 26. 8. 2022]  

Yes Visage. (n. d.). Chemický peeling [online]. Dostupné na: https://www.yesvisage.sk/sk/ak... [Dátum: 26. 8. 2022]

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov