Výmena implantátu

  • Celková anestézia
  • 1 deň
  • 1-3 hodiny zákroku
  • 1-7 dní kľudového režimu
  • Okamžité výsledky
  • Trvalé výsledky

Čo je výmena implantátu?

Značkové silikónové prsníkové implantáty majú síce neobmedzenú životnosť, napriek tomu ich z medicínskeho hľadiska nemožno považovať za doživotné. Po určitom čase je potrebná ich výmena, či už z objektívnych alebo subjektívnych dôvodov. Vek a gravitácia fungujú aj pri prsníkoch s implantátmi a mnoho žien po rokoch túži po ďalšej úprave. Čas na výmenu implantátov je veľmi individuálny, zvyčajne je to 1015 rokov po ich zavedení, niekedy aj viac a nezáleží na tom, či sú vložené nad alebo pod sval. Dôležité sú pravidelné kontroly u svojho plastického chirurga, odporúčané raz ročne. Tu sa skontroluje, či je všetko v poriadku, prípadne sa zváži výmena implantátov.

Aké sú hlavné dôvody na výmenu implantátov?

Aké sú hlavné dôvody na výmenu implantátov?

Výmena implantátu- foto pred/po u MUDr. Imricha Kováča, MPH.

Žiadna žena nechce myslieť na to, že po prvej operácii bude musieť podstúpiť druhú alebo ďalšiu operáciu, ale je dôležité byť dobre informovaný o tom, čo vás môže v budúcnosti čakať. Áno, plastická chirurgia môže byť správnym krokom k získaniu zdravého sebavedomia, ale v prípade zväčšenia prsníkov by si každá žena predtým, ako podstúpi túto operáciu mala uvedomiť, že existuje vysoká pravdepodobnosť, že jej prsné implantáty bude potrebné v budúcnosti vymeniť, či už z estetického alebo zdravotného hľadiska. Medzi bežné dôvody výmeny implantátov patrí prasknutie implantátu, kapsulárna kontraktúra, vek implantátu, túžba po zmene veľkosti alebo tvaru, alebo sa rozhodli nahradiť implantáty vlastným prirodzeným tkanivom.

Prasknutie implantátu – ruptúra

Prasknutie implantátu – ruptúra

Prasknutie implantátu

Prsné implantáty, podobne ako iné medicínske pomôcky, sa môžu výnimočne poškodiť. Možné je aj poškodenie implantátu počas operácie či mamografie. Každá žena by preto mala lekára - rádiológa pred vyšetrením upozorniť, že má silikónové implantáty. Poškodený implantát nemôže byť opravený, ale musí sa odstrániť z tela. Neobvyklé aktivity alebo povolania, pri ktorých sa zvyšuje riziko úrazu hrudníka, môžu mať za následok takého poškodenia implantátu. Samovoľná ruptúra implantátu je veľmi výnimočná, pretože silikóny podliehajú prísnym záťažovým testom a normám. Najmodernejšie silikónové implantáty sú plnené bezpečným vysoko kohezívnym medicínskym silikónom, ktorý tvorí jednoliatu hmotu. Dokonca ani pri rozstrihnutí či roztrhnutí implantátu nedochádza k vytečeniu jeho obsahu. Implantáty vydržia a sú testované na vysokú záťaž.

Bibliografia

Avelane Clinic. (n. d.). Výmena prsných implantátov [online]. Dostupné na: https://www.avelane.com/sk/vym... [Dátum: 21. 11. 2022]

FRAIS. (n. d.). Výmena implantátov [online]. Dostupné na: https://www.avelane.com/sk/vym... [Dátum: 21. 11. 2022]

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."