62 rokov, 7 mesiacov po zmenšení pŕs, zdravotné problémy zmizli

62 rokov, 7 mesiacov po zmenšení pŕs, zdravotné problémy zmizli

Zákrok mám za sebou. MUDr. Fedeleš ml. ma informoval o celkovom priebehu a všetkom čo so zákrokom súvisí. Úžasný človek, vynikajúci odborník, ľudský, empatický. Takže s plnou dôverou a bez strachu som sa zverila do jeho rúk. Naozaj to stálo za to a teraz prebieha pooperačná fáza. Netreba sa báť, bolesti nie sú veľké, starostlivosť na veľmi dobrej úrovni. Vrelo odporúčam každej dame, ktorá ešte váha. Ak by som to zhrnula - Vynikajúci chirug, skvelý človek, psychicky som bola dobre nastavená a jeho úžasný prístup. Veľké ďakujem.

Zobraziť príspevky10 Skryť príspevky10

Ahoj Valéry, ako to u Teba vyzerá teraz? Ako sa cítiš po operácii? Zmenil sa Ti život?

Odpoveď na Jana Jana

Ahoj Jana. Stránky estheticon mi veľmi pomohli. Moje rozhodnutie ísť na tento zákrok bola dlhodobá záležitosť. Ale tu som našla takmer všetko čo som hľadala. Hodnotenie žien, ktoré mali zákrok za sebou, odborné články, zoznam chirurgov. Vlastne aj MUDr. Fedeleša ml., ktorý ma operoval som objavila na tejto stránke. Vybrala som si ho náhodne, nakoľko na mňa zapôsobila jeho fotografia veľmi priaznivo, charizmatický výraz, milý chlapčenský úsmev. A neľutujem. Bol a je veľmi milý, ľudský a trpezlivý a vynikajúci odborník. Moja rodina neprijala moje rozhodnutie nadšene. Veď čo už žena, ktorá má 62 rokov ide vymýšľať. Ale ja som nosila svoje obrovské prsia celý život a s nimi spojené zdravotné problémy - bolesť chrbtice /nepomáhali lieky, ani škola chrbtice, ani masáže a pod/, bolesť hlavy, šije, ramien, nespavosť spojená s dusením a zlé dýchanie. Rozhodla som sa, že "dosť". Super rozhodnutie. Som 7 mesiacov po operácii, zdravotné problémy zmizli, môžem konečne športovať a neobmedzuje ma váha mojich prsníkov. Stúplo mi sebavedomie. Mne zdravotná poisťovňa zamietla žiadosť na preplatenie zo zdravotných dôvodov a to som predložila potvrdenie od gynekológa, neurológa, ortopéda a 19 stranový výpis zo zdravotnej karty, kde som zdokumentovala zdravotné ťažkosti za 32 rokov. Zamietli mi aj odvolanie s tým, že nech si riešim chrbticu a nie prsia. Smiešne a smutné zároveň. Vraj moje prsia nie sú primárnym dôvodom mojich problémov. Všetci zainteresovaní lekári krútili hlavami. Jasne som mala stanovenú najťažšiu formu veľkých prsníkov a to gigantomastiu. No ani to ma neodradilo a celý operačný zákrok vrátane hospitalizácie som si uhradila. Moje hodnotenie som napísala aj preto, že viem, že veľa žien zrelého veku má podobný problém a boja sa, resp. sa hanbia. Chcem im znovu odkázať, že robia chybu. Vždy to stojí za to.

Odpoveď na Valéry

som velmi rada že sa vam splnil sen , ja mam rovnyky problem tiež so zdravotnou poistovnou ale aj s lekarmi moj problem trva 16 roko no a tie hrozne bolesti celej chrbtice , dufam že aj mne sa to čoskoro podari a držim vam palce.

Odpoveď na Registrovaný užívateľ

Smelo do toho. Uvidíte ako sa Vám zmení život.

Odpoveď na Valéry

Dakujem pekne zatial mam problem financovat operaciu no 43 kg 65 je dost ,

Odpoveď na Registrovaný užívateľ

Finančné problémy trápia asi väčšinu z nás. Skúste sa - ak Vám poisťovňa neuhradí zákrok ako mne - dohodnúť s nemocnicou na splátkach. Viem, že sa to dá.

Odpoveď na Valéry

Dakujem pekne vyskušam

Odpoveď na Registrovaný užívateľ

Ak chcete v niečom poradiť, alebo niečo Vám nie je úplne jasné, kľudne mi napíšte. Prešla som celou tortúrou a viem aké je to ťažké.

krasne prsia naozaj užasna praca

Odpoveď na Registrovaný užívateľ

Vďaka. Takže super motivácia, či?.......

Ani som sa nenazdala a za pár dní tomu…

Ani som sa nenazdala a za pár dní tomu budú dva mesiace čo som absolvovala operáciu zmenšenia prsníkov. Už teraz hovorím, že to bolo jedno z najlepších rozhodnutí v mojom živote. Všetko sa pekne hojí, zvykáme si na seba: ja a moje nové prsia. Už neviem čo je to bolesť chrbtice, bolesť hlavy a ramien. Nedusí ma v noci váha prsníkov. MUDr. Fedeleš je stále super, pri kontrolách popozerá, dá nové usmernenia a vždy sa teším na stretnutie s ním. Som mu veľmi vďačná za jeho prístup a ľudskosť. Tiež chcem vyjadriť poďakovanie i dvom sympatickým "kočkám" na ambulancii - myslím tým obe zdravotné sestry - za ich prístup, ochotu mi poradiť.
Nedávno mi moja veľmi dobrá priateľka povedala, že počuj veď ty môžeš byť na seba pyšná a v lete môžeš behať aj bez podprdy. A ja som si uvedomila, že hoci som išla len zo zdravotných dôvodov na tento zákrok, tak mi to zdvihlo aj sebavedomie ženy a je mi fajn.

Mám za sebou rok po operácii – zmenšenie…

Mám za sebou rok po operácii – zmenšenie prsníkov. Kontrola po roku O.K. Moje rozhodnutie ísť na tento zákrok bola dlhodobá záležitosť. No jedno z najlepších rozhodnutí v mojom živote.
Na MUDr. Fedeleša ml., ktorý ma operoval som sa tešila a bol úžasný a príjemný ako vždy. Bol a je veľmi milý, ľudský a trpezlivý a vynikajúci odborník. Moja rodina neprijala moje rozhodnutie nadšene. Veď čo už žena, ktorá má 62 rokov ide vymýšľať. Ale ja som nosila svoje obrovské prsia celý život a s nimi spojené zdravotné problémy - bolesť chrbtice /nepomáhali lieky, ani škola chrbtice, ani masáže a pod/, bolesť hlavy, šije, ramien, nespavosť spojená s dusením a zlé dýchanie. Rozhodla som sa, že "dosť". Super rozhodnutie. Zdravotné problémy zmizli, môžem konečne športovať a neobmedzuje ma váha mojich prsníkov. Stúplo mi sebavedomie. Zdravotná poisťovňa zamietla moju žiadosť na preplatenie zo zdravotných dôvodov a to som predložila potvrdenie od gynekológa, neurológa, ortopéda a 19 stranový výpis zo zdravotnej karty, kde som zdokumentovala zdravotné ťažkosti za 32 rokov. Zamietli mi aj odvolanie s tým, že nech si riešim chrbticu a nie prsia. Smiešne a smutné zároveň. Vraj moje prsia nie sú primárnym dôvodom mojich problémov. Jasne som mala stanovenú diagnózu veľkých prsníkov a to gigantomastiu. No ani to ma neodradilo a celý operačný zákrok vrátane hospitalizácie som si uhradila. Moje hodnotenie som napísala aj preto, že viem, že veľa žien zrelého veku má podobný problém a boja sa, resp. sa hanbia. Chcem im znovu odkázať, že robia chybu. Vždy to stojí za to.
Som vďačná MUDr. Fedelešovi aj za jeho psychickú podporu, trpezlivosť. Veľké ĎAKUJEM.