62 rokov, 7 mesiacov po zmenšení pŕs, zdravotné problémy zmizli

62 rokov, 7 mesiacov po zmenšení pŕs, zdravotné problémy zmizli

Zákrok mám za sebou. MUDr. Fedeleš ml. ma informoval o celkovom priebehu a všetkom čo so zákrokom súvisí. Úžasný človek, vynikajúci odborník, ľudský, empatický. Takže s plnou dôverou a bez strachu som sa zverila do jeho rúk. Naozaj to stálo za to a teraz prebieha pooperačná fáza. Netreba sa báť, bolesti nie sú veľké, starostlivosť na veľmi dobrej úrovni. Vrelo odporúčam každej dame, ktorá ešte váha. Ak by som to zhrnula - Vynikajúci chirug, skvelý človek, psychicky som bola dobre nastavená a jeho úžasný prístup. Veľké ďakujem.

Zobraziť príspevky12 Skryť príspevky12

Ahoj Valéry, ako to u Teba vyzerá teraz? Ako sa cítiš po operácii? Zmenil sa Ti život?

Odpoveď na Jana

Ahoj Jana. Stránky estheticon mi veľmi pomohli. Moje rozhodnutie ísť na tento zákrok bola dlhodobá záležitosť. Ale tu som našla takmer všetko čo som hľadala. Hodnotenie žien, ktoré mali zákrok za sebou, odborné články, zoznam chirurgov. Vlastne aj MUDr. Fedeleša ml., ktorý ma operoval som objavila na tejto stránke. Vybrala som si ho náhodne, nakoľko na mňa zapôsobila jeho fotografia veľmi priaznivo, charizmatický výraz, milý chlapčenský úsmev. A neľutujem. Bol a je veľmi milý, ľudský a trpezlivý a vynikajúci odborník. Moja rodina neprijala moje rozhodnutie nadšene. Veď čo už žena, ktorá má 62 rokov ide vymýšľať. Ale ja som nosila svoje obrovské prsia celý život a s nimi spojené zdravotné problémy - bolesť chrbtice /nepomáhali lieky, ani škola chrbtice, ani masáže a pod/, bolesť hlavy, šije, ramien, nespavosť spojená s dusením a zlé dýchanie. Rozhodla som sa, že "dosť". Super rozhodnutie. Som 7 mesiacov po operácii, zdravotné problémy zmizli, môžem konečne športovať a neobmedzuje ma váha mojich prsníkov. Stúplo mi sebavedomie. Mne zdravotná poisťovňa zamietla žiadosť na preplatenie zo zdravotných dôvodov a to som predložila potvrdenie od gynekológa, neurológa, ortopéda a 19 stranový výpis zo zdravotnej karty, kde som zdokumentovala zdravotné ťažkosti za 32 rokov. Zamietli mi aj odvolanie s tým, že nech si riešim chrbticu a nie prsia. Smiešne a smutné zároveň. Vraj moje prsia nie sú primárnym dôvodom mojich problémov. Všetci zainteresovaní lekári krútili hlavami. Jasne som mala stanovenú najťažšiu formu veľkých prsníkov a to gigantomastiu. No ani to ma neodradilo a celý operačný zákrok vrátane hospitalizácie som si uhradila. Moje hodnotenie som napísala aj preto, že viem, že veľa žien zrelého veku má podobný problém a boja sa, resp. sa hanbia. Chcem im znovu odkázať, že robia chybu. Vždy to stojí za to.

Odpoveď na Valéry

som velmi rada že sa vam splnil sen , ja mam rovnyky problem tiež so zdravotnou poistovnou ale aj s lekarmi moj problem trva 16 roko no a tie hrozne bolesti celej chrbtice , dufam že aj mne sa to čoskoro podari a držim vam palce.

Odpoveď na Registrovaný užívateľ

Smelo do toho. Uvidíte ako sa Vám zmení život.

Odpoveď na Valéry

Dakujem pekne zatial mam problem financovat operaciu no 43 kg 65 je dost ,

Odpoveď na Registrovaný užívateľ

Finančné problémy trápia asi väčšinu z nás. Skúste sa - ak Vám poisťovňa neuhradí zákrok ako mne - dohodnúť s nemocnicou na splátkach. Viem, že sa to dá.

Odpoveď na Valéry

Dakujem pekne vyskušam

Odpoveď na Registrovaný užívateľ

Ak chcete v niečom poradiť, alebo niečo Vám nie je úplne jasné, kľudne mi napíšte. Prešla som celou tortúrou a viem aké je to ťažké.

krasne prsia naozaj užasna praca

Odpoveď na Registrovaný užívateľ

Vďaka. Takže super motivácia, či?.......

Dobrý deň Valery. Tie dve foto hore nad príspevkom sú Vaše?...teda ak ano, klobúk dole že sa dajú y tolkých prs spraviť také dvoječky...super

Odpoveď na žaža

Zdravím Žaža, áno tie fotky sú moje. Je to neuveriteľné ale ako vidíte ide to. Zo 100 G-H som išla na 90C.

Ani som sa nenazdala a za pár dní tomu…

Ani som sa nenazdala a za pár dní tomu budú dva mesiace čo som absolvovala operáciu zmenšenia prsníkov. Už teraz hovorím, že to bolo jedno z najlepších rozhodnutí v mojom živote. Všetko sa pekne hojí, zvykáme si na seba: ja a moje nové prsia. Už neviem čo je to bolesť chrbtice, bolesť hlavy a ramien. Nedusí ma v noci váha prsníkov. MUDr. Fedeleš je stále super, pri kontrolách popozerá, dá nové usmernenia a vždy sa teším na stretnutie s ním. Som mu veľmi vďačná za jeho prístup a ľudskosť. Tiež chcem vyjadriť poďakovanie i dvom sympatickým "kočkám" na ambulancii - myslím tým obe zdravotné sestry - za ich prístup, ochotu mi poradiť.
Nedávno mi moja veľmi dobrá priateľka povedala, že počuj veď ty môžeš byť na seba pyšná a v lete môžeš behať aj bez podprdy. A ja som si uvedomila, že hoci som išla len zo zdravotných dôvodov na tento zákrok, tak mi to zdvihlo aj sebavedomie ženy a je mi fajn.

Zobraziť príspevky9 Skryť príspevky9

Mozem sa spytat kolko Vas stala operacia zmensenia prs a v ktorej nemocnici ste boli v Blave?

Odpoveď na lavina

Operácia ma vyšla na 1800,- eur, v tom bola aj započítaná hospitalizácia a anestézia. Operoval ma MUDr. Fedeleš ml. v Bratislave v Ružinovskej nemocnici. Je to výborný plastický chirurg, veľmi empatický, starostlivý.

Odpoveď na Valéry

Dakujem za odpoved, este by ma zaujimalo, kolko dni ste stravili v nemocnici pozakroku, ? iste viac nez 1 den, vsak? Zda sa ze ceny tohoto zakroku stupaju>......

Odpoveď na lavina

No veru len jeden deň. Cena za pobyt je 147,-- eur. Žijem pomerne blízko Bratislavy a tak som išla domov poučená MUDr. Fedelešom a na druhý deň som išla na preväz, vybratie drenáži. Bolo to v pohode. Čo sa týka cien, v porovnaní s inými zariadeniami som obišla veľmi dobre. Porovnajte si ceny tohoto zákroku. Navyše lekár bol a je veľmi šikovný, empatický a starostlivý. Personál na oddelení dobrý a sestry dole na ambulancii tiež.

Poprosim kolko eur za vsetko a kolko dni hospitalizacie ste mali v zariadeni. Dakujem.

Odpoveď na žaža

Celkom cca 1800,-- eur, v tom bola konzultácia, operačný zákrok, anestéza a jeden deň v nemocnici.

Dobry deň Valery. Ako dlho ste boli hospitalizovana a kolko to stalo komplet. Zrejme asi nema zmysel vybavovat zo zdravot. Dovodov. Som podobne moj jeden prsnik asi 1kg.
Dakujem za odpov.

Odpoveď na žaža

žaža, odpísala som cenu a čo v tom bolo. Celý môj príbeh ste asi čítali, takže fakt nemá zmysel cez poisťovňu, jedine ak by ste boli asi hospitalizovaná v nemocnici s chrbticou a v správe by bolo, že je to veľkým poprsím. No u mňa nezabralo ani kopec strán výpisov zo zdravotnej karty a od všetkých lekárov. Jednoducho mi bolo napísané aby som si riešila chrbticu a nie prsia. Neľutujem nič. zmenil sa mi život a konečne žijem bez bolestí, peniaze boli dobre investované. Nerobila som pre krásu, ani pre to, aby som sa niekde predvádzala. To však pochopí len ten, kto to prežil a kto žil s takou ťarchou prsníkov. Niekedy sa mi zastaví rozum, keď vidím čo robia ženy aby mali veľké prsia.
Držím palce, aby ste sa rozhodli správne.

Fotky pred/po

Mám za sebou rok po operácii – zmenšenie…

Mám za sebou rok po operácii – zmenšenie prsníkov. Kontrola po roku O.K. Moje rozhodnutie ísť na tento zákrok bola dlhodobá záležitosť. No jedno z najlepších rozhodnutí v mojom živote.
Na MUDr. Fedeleša ml., ktorý ma operoval som sa tešila a bol úžasný a príjemný ako vždy. Bol a je veľmi milý, ľudský a trpezlivý a vynikajúci odborník. Moja rodina neprijala moje rozhodnutie nadšene. Veď čo už žena, ktorá má 62 rokov ide vymýšľať. Ale ja som nosila svoje obrovské prsia celý život a s nimi spojené zdravotné problémy - bolesť chrbtice /nepomáhali lieky, ani škola chrbtice, ani masáže a pod/, bolesť hlavy, šije, ramien, nespavosť spojená s dusením a zlé dýchanie. Rozhodla som sa, že "dosť". Super rozhodnutie. Zdravotné problémy zmizli, môžem konečne športovať a neobmedzuje ma váha mojich prsníkov. Stúplo mi sebavedomie. Zdravotná poisťovňa zamietla moju žiadosť na preplatenie zo zdravotných dôvodov a to som predložila potvrdenie od gynekológa, neurológa, ortopéda a 19 stranový výpis zo zdravotnej karty, kde som zdokumentovala zdravotné ťažkosti za 32 rokov. Zamietli mi aj odvolanie s tým, že nech si riešim chrbticu a nie prsia. Smiešne a smutné zároveň. Vraj moje prsia nie sú primárnym dôvodom mojich problémov. Jasne som mala stanovenú diagnózu veľkých prsníkov a to gigantomastiu. No ani to ma neodradilo a celý operačný zákrok vrátane hospitalizácie som si uhradila. Moje hodnotenie som napísala aj preto, že viem, že veľa žien zrelého veku má podobný problém a boja sa, resp. sa hanbia. Chcem im znovu odkázať, že robia chybu. Vždy to stojí za to.
Som vďačná MUDr. Fedelešovi aj za jeho psychickú podporu, trpezlivosť. Veľké ĎAKUJEM.

Odborníci vo vašom okolí