Mikropigmentácia

Stojí to za to
100%
Stojí to za to
Na základe 7 príbehov
Priemerná cena
70 €
Priemerná cena
 • Anestézia nie je potrebná
 • Nevyžaduje hospitalizáciu
 • 1-3 hodiny zákroku
 • Nevyžaduje kľudový režim
 • Okamžité výsledky
 • Dočasné výsledky

Čo je mikropigmentácia?

Čo je mikropigmentácia

Mikropigmentácia pomáha riešiť bežné nedokonalosti

Mikropigmentácia je tetovacia technika spojená so svetom skrášľovacích procedúr, ktorá je čoraz populárnejšia. Ide o detekciu drobných nedokonalostí v oblastiach, ako sú očné viečka, obočie alebo pery. Je to jemná, šetrná a bezbolestná metóda. Na rozdiel od permanentného make-upu sa farbivo pri mikropigmentácii aplikuje do vrchnej kože a je potrebné ho po 2 rokoch obnoviť, inak celkom vymizne. Táto skutočnosť je určite výhodou, pretože môžete svoj vzhľad po niekoľkých rokoch zmeniť. Vaša tvár bude vždy prirodzene krásne upravená.

Mikropigmentácia pomáha riešiť estetické nedokonalosti, ako je napríklad rekonštrukcia slabého alebo neexistujúceho obočia, tenké a nevýrazné línie pier, obrys očí, simulácia vlasov na pokožke hlavy v prípadoch, kedy transplantácia vlasov nie je možná, maskovanie prírodných alebo pooperačných jaziev, strata pigmentácie kože, či dokonca tvorba nového dvorca po rekonštrukcii prsníka. Môže byť užitočná aj pre ľudí, ktorí túžia po líčení, ale nemajú dostatok skúseností a trpezlivosti alebo ich to jednoducho nebaví. Nemusia si neustále dávať pozor, či je ich make-up v poriadku a výhodou je, že sa nemení ani pri športe, ako je plávanie alebo beh.

Ako zistím či som vhodný kandidát na mikropigmentáciu

Ako zistím či som vhodný kandidát na mikropigmentáciu

Mikropigmentáciu môže podstúpiť žena aj muž

Kandidátmi sú pacienti, ktorí chcú kontúrovať časť tváre, zakryť jazvy, plešatosť alebo ženy po mastektómii.

Zákrok nie je vhodný pre:

 • osoby s infekčnými alebo kožnými ochoreniami
 • osoby trpiace horúčkou alebo iným akútnym ochorením
 • osoby so sklonom k zjazveniu
 • osoby s poruchami zrážania krvi
 • tehotné ženy

Ako si vybrať vhodného lekára

Odborník na mikropigmentáciu

Odborník na mikropigmentáciu

Mali by ste sa uistiť, že nájdete riadne certifikovaného odborníka alebo špecialistu, ktorý má skúsenosti s týmto postupom. Mal by to byť odborník na estetickú medicínu a/alebo dermatológiu, aby vedel, ako vyšetriť pokožku pred zákrokom. 

Najlepšou vizitkou odborníka na mikopigmentáciu sú spokojné klientky a odporúčania od nich. Väčšinou sa mikropigmentácia vykonáva v kozmetickom centre alebo salóne. Skúste ich osobne navštíviť a nechajte si ukázať fotky pred a po mikropigmentácii. V súčasnosti je tento zákrok tak populárny a žiadúci, že nebude problém informovať sa o skúsenom odborníkovi najmä vo vašom okolí. 

Bibliografia

Cleveland Clinic. (2020). Micropigmentation [online]. Dostupné na: https://my.clevelandclinic.org... [Dátum: 25. 7. 2022]

Gallagher, G. (May 28, 2019). Everything You Need to Know About Scalp Micropigmentation. Healthline. Dostupné na: https://www.healthline.com/hea... [Dátum: 25. 7. 2022]

Logia. (n. d.). Micropigmentation [online]. Dostupné na: https://logiabarcelona.com/en/... [Dátum: 25.11.2020]

  "Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
  Zobraziť lekárov