Skinbooster

  • Anestézia nie je potrebná
  • Nevyžaduje hospitalizáciu
  • Menej ako 1 hodina zákroku
  • Nevyžaduje kľudový režim
  • Okamžité výsledky
  • Dočasné výsledky

Čo je Skinbooster - Vital Injector?

Vital Injector – Skinbooster je metóda na omladenie pleti, odstránenie vrások a pre lepšiu hydratáciu pokožky tváre, krku, dekoltu a rúk vhodná pre ženy i mužov.

Vital Injector je prístroj, ktorým sa vpravujú do pokožky rôzne účinné látky pomocou násadca s 5-timi tenkými ihličkami za podpory využitia vákua, ktoré sa môže, alebo nemusí použiť. Skinboosterom nazývame aplikáciu zosieťovanej kyseliny hyalurónovej do pokožky s cieľom jej revitalizácie a hydratácie (od toho je odvodený aj názov-skin=koža, booster=posilnenie) pomocou Vital Injektora.

Skinbooster - hydratácia pleti a viac

Skinbooster

Skinbooster

Skinbooster je technika, pri ktorej sa aplikuje zosieťovaná dermálna výplň určená na výrazne lepšiu hydratáciu, pružnosť a pevnost pokožky vo všetkých jej vrstvách. Dermálna výplň je tvorená kyselinou hyalurónovou, látkou, ktorá sa prirodzene nachádza v tele, čo znamená, že výplň je ľahko prijateľná pre tkanivo a akékoľvek potenciálne riziká alebo vedľajšie účinky sú znížené na absolútne minimum (na trhu je široká škála výplní na báze kyseliny hyalurónovej, napríklad Restylane Juvéderm a mnohé ďalšie). Toto ošetrenie je vynikajúce nielen na hĺbkovú hydratáciu a zlepšenie pružnosti pokožky tváre, ale aj krku, dekoltu a rúk.

Skinbooster sa aplikuje pomocou prístroja Vital injector, výplň sa po kvapkách rozotiera do spodných vrstiev kože. Tkanivo je tak vyživované a hydratované so súčasnou stimuláciou tvorby kolagénu a následnou obnovou hydratácie pokožky a dermy. Skinbooster zlepšuje pružnosť a štruktúru pleti, čím vytvára žiarivú, hladkú a jemnú pleť. Skinbooster považujú odborníci na estetiku za jeden z najbezpečnejších estetických zákrokov, ktorý účinne a prirodzene mení stav pleti.

Na omladenie pokožky sa používa aj mezoterapia s výťažkami z kmeňových buniek, botulotoxín a mnoho ďalších postupov.

Ako zistím, či som vhodný kandidát na Skinbooster?

Indikácia pre ošetrenie Vital Injektorom

Som vhodný kandidát na Skinbooster?

Skinbooster je vhodný pre všetkých, mužov aj ženy so suchou a dehydrovanou pleťou, ktorá stráca pružnosť, a pre všetkých, ktorí chcú zlepšiť svoj vzhľad. Procedúra je ideálna najmä pre ľudí so suchou, starnúcou, matnou pleťou alebo pleťou s rozšírenými pórmi. Osoby s kožnými jamkami v dôsledku jaziev po akné môžu v kombinácii s liečbou pleti Medical Microneedling vidieť viditeľné výsledky, pretože pleť sa vyhladí, spevní a zjednotí sa jej štruktúra.

Skinbooster sa zvyčajne odporúča v kombinácii s terapiou pleti ako prvé estetické ošetrenie proti starnutiu. Medzi 30. a 35. rokom života sa na pokožke začínajú prejavovať prvé známky starnutia. Faktory, ako je nesprávna strava a nadmerné vystavovanie sa slnku, sa už na pokožke viditeľne prejavujú. Najcitlivejšie oblasti, kde sú Skinboostery najúčinnejšie, sú tvár, krk a dekolt. Zákrok sa môže vykonávať celoročne.

Bibliografia

Dr Cédric Kron. (n. d.). Skinbooster: Rehydrate your skin with hyaluronic acid [online]. Dostupné na: https://www.dr-kron.com/en/fac... [Dátum: 17. 10. 2022]

Instituto de microcirugía ocular. (n. d.). Skinboosters [online]. Dostupné na: https://www.imo.es/en/skinboos... [Dátum: 17. 10. 2022]

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."