Skinbooster – Vital Injector

Autor:

Vital Injector – Skinbooster je metóda na omladenie pleti, odstránenie vrások a pre lepšiu hydratáciu pokožky tváre, krku, dekoltu a rúk vhodná pre ženy i mužov.

Vital Injektor je prístroj, ktorým sa vpravujú do pokožky rôzne účinné látky pomocou násadca s 5-timi tenkými ihličkami za podpory využitia vákua, ktoré sa môže, alebo nemusí použiť. Skinboosterom nazývame aplikáciu zosieťovanej kyseliny hyalurónovej do pokožky s cieľom jej revitalizácie a hydratácie (od toho je odvodený aj názov-skin=koža, booster=posilnenie) pomocou Vital Injektora.

Môže sa aplikovať:

  1. čistá zosieťovaná kyselina hyalurónová - vtedy to nazývame skinbooster, ako je vyššie uvedené
  2. mezoterapeutické roztoky, ktoré obsahujú nezosieťovanú kyselinu hyalurónovú, vitamíny, minerály, peptidy, rastové faktory, kmeňové bunky, depigmentačné látky, lipolytické látky, všetko v závislosti od potrieb kože, čím sa jednotlivé mezoterapeutické “koktaily “ od seba odlišujú
  3. PRP - platelet rich plasma = plazmaterapia, nazývaná tiež drakuloterapia, t.j. vlastná plazma obohatená o rastové faktory

Pre ošetrenie Vital Injectorom sa používa pri skinboostroch zosieťovaná kyselina hyalurónová, nezosieťovaná v mezoterapeutických koktajloch a PRP. Zosieťovaná kyselina hyalurónová okrem hydratácie dodáva koži aj jemnú výplň, nakoľko sieťovacie činidlo zabezpečuje, že nie je v priebehu pár dní za účinku enzýmov degradovaná, ale pretrváva v koži po dobu viac mesiacov, viaže na seba vodu a stimuluje kolagenézu, čím zlepšuje hydratáciu, kvalitu a tonus kože.

Nezosieťovaná kyselina hyalurónová viaže na seba vodu, ale je v priebehu pár dní degradovaná, hydratuje kožu a je doplnkom mezoterapeutických roztokov a PRP.

Indikácia pre ošetrenie Vital Injektorom

Vital Injektor dokáže vyriešiť:

  1. zosieťovaná kyselina hyalurónová - vtedy to nazývame skinbooster: zlepšuje hydratáciu, kvalitu a tonus kože, koriguje jemné vrásky, dodáva koži jemnú výplň
  2. mezoterapeutické roztoky: v závislosti od zloženia: hydratáciu, skvalitnenie tonusu a elasticity kože, redukciu vrások, depigmentáciu - ak majú depigmentačné=bieliace zložky, redukciu vypadávania vlasov a zlepšenie ich kvality, lipolýzu = redukciu tuku v koži
  3. PRP- plazmaterapia: redukciu jemných vrások, hydratáciu, zlepšenie tonusu a elasticity kože, redukciu kruhov pod očami, zjemnenie strií a jaziev

Je to metóda k omladeniu pleti a odstráneniu vrások a pre lepšiu hydratáciu pokožky. Ošetrenie je vhodné pre ženy a mužov. Ošetrenie je možné aplikovať na tvár, krk, dekolt, na ruky pre zlepšenie kvality kože, ďalej na rôzne oblasti ako brucho, stehná, boky, ramená pre strie, lipolýzu = redukciu tuku, vlasy, jazvy.

Ošetrenie je možné podstúpiť celoročne za predpokladu, že pacientka dodrží pozákrokovú starostlivosť, t.j. pár dní po zákroku striktný zákaz slnenia a aplikácia krémov s ochrannými faktormi s SPF 50+ aspoň 2 týždne po zákroku.

Priebeh zákroku

Príslušná zvolená látka viď vyššie sa umiestni do Vital Injektora a účinné látky sa pomocou násadca s 5-timi tenkými ihličkami a za podpory využitia vákua (redukuje bolestivosť), alebo bez neho vpravuje do kože. Zákrok je nebolestivý, pacientka má pred ním aplikovaný anestetický krém cca 30-60 minút. Zákrok trvá od množstva použitého materiálu a počtu zvolených lokalít ( napr. tvár, krk, dekolt) od 30 do 90 minút. Po zákroku sa odporúča aplikácia hojivého LED svetla na cca 20 min. s cieľom potencovať účinok terapie a podpory hojenia po zákroku. Kyselina hyalurónová je aplikovaná do kože v hĺbke v závislosti od aplikovanej látky od 0,4 mm do 2 mm.

Rekonvalescencia

Bezprostredne po ošetrení je možné očakávať začervenanie, mierny opuch, modrinky, v prípade intolerancie na niektorú zložku mezoterapeutických roztokov sa ojedinele môže vyskytnúť svrbenie, resp. v krajnom prípade alergická reakcia. Vhodné je používať tesne po zákroku nedráždivú hojivú medicinálnu kozmetiku a vyhýbať sa pár dní po zákroku priamemu slnečnému žiareniu, používať ochranné krémy s SPF 50 +. Na druhý deň po zákroku môžu ženy začať používať dekoratívnu kozmetiku (make-up).

Efekt zákroku

Efekt zákroku nastupuje postupne, znásobuje sa po každej aplikácií, pričom skinbooster a PRP sa odporúčajú 3 aplikácie, každý mesiac 1 sedenie 3 mesiace po sebe. Mezoterapia 4-6 aplikácií, každé sedenie raz za 5-10 dní. Efekt ošetrenia vydrží 6 – 12 mesiacov. Dĺžka trvania účinku ošetrenia závisí od stavu kože pred zákrokom, od životosprávy - čím je viac človek vystavený pôsobeniu voľných radikálov (stres, fajčenie, alkohol, UV žiarenie) tým skôr bude efekt terapie eliminovaný. Aplikáciou vhodnej kozmetiky s obsahom kyseliny hyalurónovej, biopeptidov, atď, správnou životosprávou, vyhýbaniu sa priamemu UV žiareniu a používaním krémov s ochrannými faktormi môže pacient prispieť k čo najdlhšiemu účinku terapie.

Komplikácie & kontraindikácie

Akýkoľvek zápal v mieste aplikácie, tehotenstvo, kojenie, onkologické ochorenia, autoimúnne ochorenia, poruchy zrážanlivosti krvi sú kontraindikáciou pre uskutočnenie zákroku. Po zákroku sa môžu vyskytnúť modriny, zápal, alergická reakcia.

Rizikom môže byť alergická reakcia na aplikovanú látku, to je eliminované pri použití čistej PRP- plazmaterapií bez obsahu kyseliny hyalurónovej, pigmentácie v miestach vpichov pri nedodržaní fotoprotekcie tesne po zákroku.

Kombinácia s ďalším ošetrením

Ošetrenia sa môžu kombinovať aj navzájom v jednom sedení, napr. PRP a skinbooster, resp. mezoterapia, mezoth a skinbooster, taktiež je možná aplikácia botulotoxínu samotného následne po procedúrach, resp. kombinácia mezoterapie s botulotoxínom v jednom “koktaile” nazývaným mezobotox.

Aplikácia botulotoxínu 2 týždne pred zákrokom spôsobuje relaxáciu mimického svalstva na dobu 3-4 mesiacov, čo priaznivo ovplyvňuje účinok skinboostru, PRP alebo mezoterapie, nakoľko nimi aktivovaná kolegenéza a hydratácia pokožky zlepšuje štruktúru kože práve vo vráskach, ktoré sú botulotoxínom uvoľnené a nie sú počas obdobia aplikácie zákrokov aktivované.

Autorkou je MUDr. Diana Višňovská, dermatologička

Aktualizované: 23.10.2017

Súvisiace skúsenosti

Stojí to za to     

Mám 29 rokov, chcela som svoju pleť hydratovať a vypnúť, preto som sa rozhodla vyskúšať ošetrenie formou Vital Injector. Bola to úplne moja prvá skúsenosť s estetickou medicínou a mala som trošku obavy. Ale opak bol prav... Viac 

Skinbooster – Vital Injector - Cenníky

INTERKLINIK, s.r.o.
Bratislava
Ceny od 260 €
INTERKLINIK, s.r.o.
Ceny od 129 €
Eveclinic Bratislava
Ceny od 210 €
MUDr. Diana Višňovská
Concept Clinic
Bratislava
Ceny od 210 €
Concept Clinic
Ceny od 260 €
MUDr. Michaela Blaško PhD.
Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.