Laserové odstránenie kožných výrastkov

Stojí to za to
83%
Stojí to za to
Na základe 13 príbehov
Priemerná cena
113 €
Priemerná cena
Podľa 39 odborníkov
 • Lokálna anestézia
 • Nevyžaduje hospitalizáciu
 • Menej ako 1 hodina zákroku
 • Nevyžaduje kľudový režim
 • Okamžité výsledky
 • Trvalé výsledky

Čo je laserové odstránenie kožných výrastkov?

Laserové odstránenie kožných výrastkov je postup odstraňovania rôznych typov kožných výrastkov - napríklad fibrómov, angiómov, bradavíc alebo lipóm - pomocou laserovej technológie. V tomto prípade sa najčastejšie používa CO2 laser, ktorý umožňuje bezpečné, rýchle a presné odstránenie vybranej lézie.

Laser je jedným z najčastejšie používaných prístrojov v estetickej medicíne a kozmetológii. Laserová technológia je bezpečná a minimálne invazívna a estetická medicína jej vďačí za veľa. Vďaka nemu môžeme vykonať obľúbené laserové odstránenie chĺpkov a okrem iného sa používa na korekciu jaziev a strií, omladenie a dokonca aj na odstránenie prebytočného tukového tkaniva. Laser je tiež nechirurgickou metódou odstraňovania bežných kožných lézií, ako sú bradavice, materské znamienka alebo fibrómy.

Typy kožných výrastkov

Čo je laserové odstránenie kožných výrastkov

Laserové odstránenie kožných výrastkov

Najčastejšie typy výrastkov sa vyskytujú:

 • Bradavica je nezhubný výrastok kože. Niekedy môžu byť bolestivé, záleží od toho, kde sa na tele nachádzajú. 
 • Fibróm je výrastok na koži, väčšinou na tenkej stopke. Po akné sú najrozšírenejším ochorením kože. Vek nehrá úlohu, kožné výrastky - fibrómy trápia ženy aj mužov v každom veku. Najčastejšie sa nachádzajú v oblasti viečok, krku, podpazušia, pod prsníkmi či v rozkroku. Nachádzajú sa najmä na miestach, kde sa človek najviac potí.
 • Materské znamienka, ktoré sa najčastejšie na tele vyskytujú, sa delia do dvoch skupín - cievne a pigmentové znamienka. Škála pigmentových a cievnych materských znamienok je rozsiahla. Môžu mať rôzne tvary, veľkosti a farby od hnedej, čiernej až po červenú, modrú a fialovú. Niektoré materské znamienka vekom vyblednú alebo ostanú svetlejšie, zatiaľ čo iné nevyblednú a časom môžu dokonca aj stmavnúť. Materské znamienka, ako napríklad hemangiómy na tvári, môžu rásť a viesť k ďalším zdravotným problémom.
 • Xantelazmy sú nezhubné výrastky na očných viečkach, ktoré majú charakteristickú voskovitú, žltú farbu. Bežne môžu rásť v kútikoch horných aj dolných viečok pri koreni nosa a často sa môžu rozšíriť aj ďalej po viečkach. Nie sú škodlivé, ale v zriedkavých prípadoch to môže byť indikátor zvýšenej hladiny tukov v krvi alebo ak zasahujú do zorného poľa, môžu brániť videniu.
 • Lipóm je nezhubná hrčka tukového tkaniva, ktorá sa zvyčajne nachádza medzi kožou a pod ňou ležiacim svalom. Hoci nájdenie akejkoľvek hrčky na tele môže byť desivé, lipómy sú s najväčšou pravdepodobnosťou neškodné. Napriek tomu by ste si ich však mali dať skontrolovať u lekára. Lipómy vo všeobecnosti nie sú bolestivé a nevyvolávajú žiadne vedľajšie príznaky, človek ale môže pociťovať bolesť, ak lipóm tlačí na nervy alebo obsahuje krvné cievy.

Ako zistím, či som vhodný kandidát na laserové odstránenie kožných výrastkov?

Ako zistím, či som vhodný kandidát na laserové odstránenie kožných výrastkov?

Nemusíte žiť s kožným výrastkom, ak vás trápi

Na laserové odstránenie znamienok a kožných výrastkov je vhodným kandidátom väčšina ľudí. Konzultácia s certifikovaným plastickým chirurgom alebo dermatológom potvrdí, či spĺňate všetky podmienky pre toto ošetrenie. Vo všeobecnosti platí, že vhodný kandidát na laserové odstránenie bradavíc a kožných výrastkov alebo aj iné ošetrenie výrastkov by mal mať zdravú, dobre hydratovanú, alebo mierne mastnú pokožku. Nemal by mať sklon k tvorbe keloidov ani k iným závažným problémom s jazvami. V týchto prípadoch by sa mohlo stať, že ošetrenie by mohlo spôsobiť nadmerný rast jazvy nad ošetrovaným miestom. Odborníci z Crystal Esthetic Clinic tiež upozorňujú, laserové odstránenie kožných výrastkov by mali odložiť tehotné a dojčiace ženy na dobu po skončení tehotenstva/dojčenia a zákrok nie je vhodný pre ľudí so zlou zrážanlivosťou krvi.

Ak spozorujete akékoľvek abnormálne zmeny na pokožke, mali by ste vždy vyhľadať lekársku pomoc. Aj keď je väčšina kožných zmien a výrastkov neškodná, je nevyhnutné včas podchytiť výskyt akýchkoľvek rakovinových lézií alebo výrastkov. Ak ste jednoducho nespokojný so vzhľadom svojej pokožky, potom je laserové odstránenie kožných výrastkov ideálnou voľbou. Ak vás kožný výrastok trápi po estetickej stránke alebo ovplyvňuje kvalitu vášho života, nemusíte s ním žiť a jeho odstránenie vám pomôže nielen po fyzickej ale aj psychickej stránke.

Bibliografia

Crystal Esthetic Clinic. (n. d.). Odstránenie kožných výrastkov a bradavíc [online]. Dostupné na: https://www.crystalesthetic.sk... [Dátum: 29. 6. 2022]

Dermatop. (n. d.). Laserové odstránenie znamienok, výrastkov, bradavíc, xantelazmy a kondylómov [online]. Dostupné na: https://www.dermatop.sk/lasero... [Dátum: 18. 12. 2020]

ENVY klinika. (n. d.). Odstránenie znamienka, bradavice alebo výrastku laserom [online]. Dostupné na: https://www.envyclinic.sk/sk/o... [Dátum: 29. 6. 2022]

Holá, M. (2009). Jak se zbavit bradavic? Zdrave. cz. Dostupné na: https://bradavice.zdrave.cz/ja... [Dátum: 18. 12. 2020]

MedlinePlus. (n. d.). Skin lesion removal [online]. Dostupné na: https://medlineplus.gov/ency/a... [Dátum: 18. 12. 2020]

Moreira Tůmová, V. (2019). Fibromy - proč se objevují a jak se jich bezpečně zbavit? Zdrave.cz. Dostupné na: https://kozni-onemocneni.zdrav... [Dátum: 18. 12. 2020]

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov