Liposukcia laserová - SmartLipo

SmartLipo alebo laserová liposukcia je metóda k odstráneniu nežiadúcich tukových zásob. Tvaruje Vaše telo. Pomocou laserového paprska dochádza k deštrukcii tukových buniek, ktoré sa vylúčia prirodzeným metabolizmom. Bez výrazného krvácania, bez bolesti, bez pracovnej neschopnosti.

Čo je to laserová liposukcia – SmartLipo?

Do kože sa zavedie drobná kanyla, (trubička) s priemerom asi 1 – 2 mm, ktorá má v sebe laserový lúč. Pohyb kanyly tam a späť umožní, aby energia laserového lúča mohla pôsobiť priamo na tukovú bunku, rozložiť ju a umožniť jej drenáž (odplavenie). Laserový lúč pôsobí tiež na podkožie, kde dôjde ku stiahnutiu kolagénových vlákien.

Skvapalnené tukové tkanivo sa v prípade veľmi malých partií ponecháva väčšinou bez odsatia. Vďaka prirodzenému metabolizmu dôjde k postupnému vstrebaniu. Pri väčších ošetrovaných oblastiach je potrebné laserovo rozpustené tukové tkanivo šetrne odsať. Na to väčšina moderných svetových pracovísk používa techniku vibračnej liposukcie.

Vďaka malej veľkosti kanyly sa jedná o miniinvazívny výkon, ktorý je možné vykonať v lokálnej anestézii. Krv v drobných cievkach sa zráža okamžite. Výsledok je iba malé krvácanie, bez opuchov a poranení, ale s oveľa rýchlejšou rekonvalescenciou, ako pri klasickej liposukcii.

Obavy týkajúce sa bezpečnosti laserového ošetrenia sú zbytočné – laser dokáže ľahko odlíšiť tukové bunky od ostatného tkaniva, ako sú nervy, cievy a spojivové tkanivo. Miesta vstupu laserového lúča do podkožia sa nešijú, ale stačí ich ošetriť náplasťou. Postupne takmer vymiznú.

Ste vhodným kandidátom pre laserovú liposukciu – SmartLipo?

Ak máte na svojom tele tukové oblasti, ktoré sa nedajú odstrániť diétou ani cvičením, potom ste vhodným kandidátom pre laserovú liposukciu. Ideálny kandidát by mal byť zdravý, mať normálnu telesnú hmotnosť a reálne predstavy o výsledku.

SmartLipo je ideálne pre odstránenie tuku z týchto oblastí: brucho, brada, krk, ramená, zväčšená prsná žľaza u muža, vnútorná a vonkajšia strana stehien, zadoček, boky, kolená a členky. Ďalej je tiež vhodná na napnutie ovisnutej a ochabnutej kože. Tento zákrok môže vyladiť krivky tela, a môže do určitej miery zlepšiť aj celulitídu.

Koľko je treba sedení?

Pre väčšinu pacientov je dostatočné jedno ošetrenie. Dĺžka zákroku je pre ošetrenie každej oblasti asi 45 minút až 1 hodinu.

Čo je potrebné dodržiavať po zákroku?

Po zákroku je potrebné nosiť kompresné prádlo. Dĺžka nosenia závisí od veľkosti plochy, ktorá bola ošetrená. Jedná sa o niekoľko dní až týždňov. Pri drobných zákrokoch, ako je napríklad podbradok, môžeme ponechať ošetrené plochy bez kompresného prádla. Väčšina klientov sa vracia po dvoch dňoch späť do práce.

Je výsledok laserovej liposukcie trvalý?

Áno, dospelý jedinec netvorí už nové tukové bunky. Ak zvýšite svoju telesnú hmotnosť, tukové bunky sa zväčšujú. SmartLipo tukové bunky trvale odstráni a ak priberiete na váhe, tuk sa ukladá na miestach, ktoré neboli ošetrené.

Výsledok ošetrenia môže byť viditeľný za týždeň, s postupným zlepšovaním v priebehu niekoľkých mesiacov.

Aktualizované: 25.04.2014

Ste odborníkom pre tento výkon? Staňte sa autorom popisu tohoto zákroku! Návštevníci portálu hľadajúci tento výkon Vás uvidia ako autora textu, odborníka pre túto oblasť. Pacienti sa s dôverou obracajú s konzultáciou skôr na lekára, ktorého vnímajú ako experta práve na problém, ktorý ich trápi. Chcete sa stať autorom? Kontaktujte nás ešte dnes! Ukážka a podmienky účasti na autorských textoch.

Súvisiace skúsenosti

Liposukcia laserová - SmartLipo - Cenníky

MUDr. Patrik Paulis
Praha, Bratislava
Ceny od 500 €
zvyčajne do 2 200 €
MUDr. Patrik Paulis
MUDr. Ján Bumbera
Bratislava, Trnava
Ceny od 1 200 €
MUDr. Ján Bumbera
MUDr. Michal Jalčovík
Košice, Trebišov
Ceny od 300 €
zvyčajne do 600 €
MUDr. Michal Jalčovík
ESSUR Clinic
Banská Bystrica
Ceny od 1 100 €
ESSUR Clinic
Ceny od 1 500 €
FRAIS - Inštitút zdravia a krásy

Liposukcia laserová - SmartLipo

81% spokojnosť. Založené na 31 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.