Odstránenie podbradku liposukciou

Ste pred zákrokom?

Vyplňte krátky dotazník a pošlite nezáväzný dopyt až 4 špecialistom na tento zákrok. Vďaka dotazníku ľahšie získate konkrétnu odpoveď od špičiek v odbore – rýchlo a zdarma

  1. Step 16
  2. Step 17
  3. Step 18
  4. Step 19
  5. Step 20
  6. Step 21
  7. Step 22
  8. Step 23

Kedy chcete liposukciu podstúpiť?

Akú partiu chcete najviac ošetriť?

Už ste niekedy liposukciu podstúpil/a?

O akej metóde premýšľate?

Ako ste skúšal/a schudnúť do tejto chvíle?

Ako dlho sa pokúšate schudnúť?

Pomohla by vám v rozhodovaní možnosť platby na splátky?

Chcela by ste sa pripoistiť na prípadné komplikácie po zákroku?

Autor:

Liposukcia podbradku je ambulantný zákrok, ktorý je určený tým pacientom, ktorí majú previslejší podbradok v dôsledku zvýšeného ukladania tuku a pritom ani nemusia byť obézni, ale majú ešte stále dosť pevnú kožu.

Fotolia 127037656 Subscription Monthly M
Odstránenie podbradku liposukciou

Indikácia

Nie je dôležité, či sa jedná o mužov alebo ženy, obe pohlavia môžu mať tento problém. Zákrok samozrejme môžu podstúpiť i obéznejší pacienti, aj keď u extrémnej obezity, kedy je tuk uožený aj v okolí podbradku ,t.j. na tvári, krku aj hrudníku, je samozrejme menej efektný. Veková kategoria pre tieto zákroky nie je pevne stanovená, je potrebné sledovať pevnosť a elasticitu kože. To znamená, že u niekoho to može byť do 40 rokov , u niekoho aj 60 rokov. Vieme, že vekom sa stráca elasticita a schopnosť retrakcie kože, čo musíme vziať do úvahy a je to velmi individuálne. Je na posúdení lekára pri úvodnej konzultácii, či je zákrok možné vykonať. Mladšie ročníky sú vždy vo výhode, pretože tu možno predpokladať, že schopnosť retrakcie kože je vysoká.

Priebeh operácie

Operácia je zvyčajne jednorazový ambulantný zákrok. Pred samotným zákrokom je potrebné navštíviť svojho ošetrujúceho lekára, ktorý urobí potrebné  predoperačné vyšetrenia. Tieto predoperačné vyšetrenia zahrnujú vyšetrenie krvného obrazu,ktorý poukazuje na to, či pacient netrpí tzv. Anémiou, čo je nízky počet červených krviniek, ktoré sú dôležité pre správne hojenie po operácii, alebo zápalovým ochorením v tele, ak sú v zvýšenom počte biele krvinky, testov krvnej zrážlivosti, čo je velmi dôležité, ak nechceme mať po operácii ťažkosti s krvácaníma a zápalových testov. Ak pacient trpí nejakým chronickým ochorením, napr, diabetes mellitus (čiže cukrovka), tak je to vyšetrenie hladiny cukru v prvi prípadne v moči, a pod. Ak je pacient zdravý, alebo neprekonal nejaké ťažšie ochorenie v priebehu troch mesiacov, tak môžu byť predoperačné vyšetrenia staré tri mesiace.

Samotný zákrok je ambulantný, vykonáva sa v lokálnom znecitlivení. Vždy sa musíme opýtať na alergiu na lokálne anestetiká. Operáciu vykonávame prístrojom Water Jet, kde princípom je rozbitie tuku pomocou vháňania roztoku s anestetikom do ošetrovanej oblasti a následne jeho odsatie pomocou tenkej kanyly takmer nekrvavým spôsobom. Z malých niekoľko milimetrových otvorov sa instiluje asi 100 až 150 ml anestetického roztoku. Zvyčajne sa odsaje do 200 ml tuku, kedže oblasť pod bradou nie je veľká. Vstupy po kanyle je potrebné zašiť atraumatickým vláknom na kožu, aby sme predišli nápadnejšej jazve. Po operácii pacient zostáva nejaký čas na lôžku, používame lokálne chladenie gelovými sáčikmi, ktoré pôsobia dobre aj proti bolesti a opuchu a taktiež proti krvácaniu. Môžeme použiť lieky proti bolesti a lieky na spevnenie ciev a proti opuchu. Po operácii je dôležité nosenie bandáže, ktorá sa postará  o prilepenie kože o  spodinu a jej retrakciu.

Výkon samotný trvá  v závislosti  od lokálneho nálezu do jednej hodiny a zvyčajne ide o výkon jednorazový. Po cca 1-2 hodinách, ak sa pacient cíti dobre, nemá žiadne subjektívne ani objektívne ťažkosti/napr. krvácanie alebo výrazný opuch, može ísť domov sám, ale preferujeme odchod s doprovodom. Pacientovi samému po zákroku z kliniky šoférovať neodporúčame.

Rekonvalescencia po liposukcii

Po operácii je ideálne nosiť bandáž minimálne 14 dní 24 hod., potom cca asi 4 týždne na noc.Pod touto bandážou sa rozumie elastický špeciálny návlek, ktorý je vyrábaný v niekoľkých velkostiach. Samozrejme, ak je pacient nútený ísť do práce po niekoľkých dňoch, je možné na hodiny v práci bandáž zložiť. Doma zase naložiť spať. Obmedzenie telesnej aktivity je vhodné na niekoľko týždnov. Je možné zvoliť napr. stacionárny bicykel, ak je niekto velmi zvyknutý na cvičenie. Taktiež je nevhodné navštevovať saunu . Po operácii ordinujeme lieky proti bolesti, opuchu a chladenie operovanej oblasti. Taktiež odporúčame kašovitú stravu, aby ošetrovaná oblasť bola čo najviac v kľude. Bežnú hygienu možno vykonávať o niekokoľko dní. Opuch však môže  pretrvávať aj niekoľko mesiacov,  aj v závislosti od telesnej  námahy. Pracovná neschopnosť je pár dní, taktiež v závislosti  od druhu práce, ktorú pacient  vykonáva. Podliatiny by mali zmiznúť do 14 dní.

Komplikácie

Pri samotnom výkone alebo po nom môže  dôjsť k zvýšenému krvácaniu, výkon môže byť u cilivejších ľudí bolestivý. Je potrebné sa vyvarovať užívaniu liekov, ktoré obsahujú salicyláty_/ ako napr. Acylpyrin, Ibuprofen  a jemu podobné lieky /, pitiu alkoholu a vačšieho množstva čiernej kávy. Liečenie môžeme urýchliť chladením ošetrovanej oblasti, užívaní liekov proti opuchu / Aescin, Ascorutin a pod./a Wobenzymu, ktorý urýchluje vstrebávanie modrín  a obmedzením telesnej aktivity. Po operácii pri použití správnej velkosti kanyly by nemali vzniknut nerovnosti, ak by predsa, je možné zákrok opakovať alebo použiť niektorú inú metodiku/ napr. Lipolýzu/.

Efekt zákroku

Za konečný možno výsledok považovať cca po pol roku alebo aj neskôr.

Kontraindikácie

Kontraindikáciami sú vyšší vek – ale to je veľmi individuálne a veľmi ochablá koža, taktiež u silných fajčiarov je riziko krvácania. Zákrok nie je vhodný pre ľudí s predispozíciou k tvorbe hypertrofických jaziev, ďalej pri užívaní liekov  na riedenie krvi, u pacientov, ktorí prekonali srdcové ochorenia, infekčné ochorenia, napr. Herpes. Taktiež nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Zákrok možno podstúpiť po niekoľkých týždnoch po ukončení dojčenia.

Zhrnutie a záver odstránenie podbradku liposukciou

Výhodou je obyčajne jednorazovosť zákroku  s dobrým efektom,  nevýhodou nosenie bandáže a obmedzenie telesnej aktivity. Je výhodnejšie vykonať zákrok v zimných  mesiacoch. V porovnaní s lipolýzou, čo je rozpúštanie tuku pomocou niektorých látok, tento nemusí byť stopercentný a jednorazový. Ak koža zostane po liposukcii predsa len povislá, tu je možné aplikovať niťový lifting na spevnenie a vytiahnutie ochablej kože.

Autor článku: MUDr. Jarmila Hudáková

 

Publikované: 04.10.2017

Súvisiace skúsenosti

Odstránenie podbradku liposukciou - Cenníky

MUDr. Ján Bumbera
Bratislava, Trnava
Ceny od 700 €
MUDr. Ján Bumbera
INTERKLINIK, s.r.o.
Bratislava
Ceny od 1 260 €
INTERKLINIK, s.r.o.
MUDr. Patrik Paulis
Praha, Bratislava
Ceny od 830 €
MUDr. Patrik Paulis
MUDr. Marian Koperniech
Zvolen, Liptovský Mikuláš, Poprad
Ceny od 630 €
MUDr. Marian Koperniech
Ceny od 1 600 €
BELLEZA - klinika plastickej chirurgie a laserovej medicíny

Odstránenie podbradku liposukciou

100% spokojnosť. Založené na 17 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.