Vypadávanie vlasov: Ceny

200 €
priemer

Každý chce mať zdravé a krásne vlasy. Účes robí človeka a pri nadmernom vypadávaní vlasov nám berie našu najsilnejšiu zbraň. Vypadávanie vlasov netrápi len mužov, ale aj ženy. Príčin vypadávania vlasov je mnoho. Diagnóza sa stanovuje na základe údajov od pacienta, trichologického vyšetrenia a niekedy aj pomocou špeciálnych testov. Ak chcete získať sebavedomie a mať zdravé a husté vlasy, je potrebné sa o ne správne starať a predovšetkým vedieť, ako sa o ne starať. V súčasnosti sú na niektoré typy vypadávania vlasov k dispozícii účinné liečebné postupy, pomocou ktorých budete môcť vypadávanie vlasov úplne zastaviť alebo aspoň spomaliť. Dermatológ môže zistiť príčinu a odporučiť vhodnú liečbu vypadávania vlasov. Priemerná cena liečby vypadávania vlasov je 100EUR.

Cena tohto zákroku je orientačná. Vznikla ako priemer cien, ktoré kliniky zverejnili na stránke Estheticon.sk. Tieto ceny sa môžu líšiť v závislosti od renomé a skúseností lekára/kliniky, charakteristiky pacienta, zložitosti zákroku, značiek, s ktorými pracuje, atď.

Cena liečby vypadávania vlasov

Cena liečby vypadávania vlasov sa môže líšiť v závislosti od použitej metódy a rozsahu problému. Veľmi dôležité je počiatočné vyšetrenie a diagnostika problému vypadávania vlasov. Takéto vyšetrenie sa pohybuje od 30 do 120 EUR. Niekedy sú potrebné aj iné typy vyšetrení. Metódy liečby vypadávania vlasov zahŕňajú mezoterapiu vlasov, plazma terapiu a poslednou možnosťou je transplantácia vlasov.

Plazmoterapia sa zvyčajne opakuje trikrát až štyrikrát a za jedno sedenie zaplatíte v priemere 210 EUR. Plazmoterapia sa vykonáva v lokálnej anestézii, ktorá stojí od 10 do 50 EUR. Ďalšou metódou liečby vypadávania vlasov je vlasová mezoterapia, ktorej priemerná cena za jedno sedenie v Slovenskej republike je približne 100 EUR. Pri mezoterapii je možné použiť lokálnu anestéziu, ktorá stojí od 10 do 50 EUR, ale nie je to podmienkou. Toto ošetrenie sa musí tiež opakovať. Poslednou možnosťou je transplantácia vlasov, ktorej priemerná cena je 1500 EUR. Transplantácia vlasov pomocou lasera je o niečo drahšia. Cena však závisí od ošetrovanej oblasti a môže stáť až niekoľko tisíc eur.

V cene zákroku je zvyčajne zahrnutá prvá konzultácia s lekárom a vyšetrenie. Cena konzultácie a vyšetrenia sa pohybuje od 20 do 70 EUR. Po každom zákroku je potrebná návšteva lekára, ktorý zhodnotí stav pacienta. Táto návšteva je zvyčajne zahrnutá v konečnej cene zákroku.

Čo je zahrnuté v cene liečby vypadávania vlasov?

Cena zákroku zvyčajne zahŕňa prvotnú diagnostiku vlasov a pokožky hlavy, lokálnu anestéziu, potrebné vyšetrenia a výkon lekára. V cene nie je konzultácia vždy zahrnutá. Na presnú kalkuláciu ošetrenia je potrebná individuálna konzultácia s lekárom.

Čo môže zvýšiť náklady na liečbu vypadávania vlasov?

Cena sa určuje predovšetkým podľa rozsahu problému a spôsobu liečby. Vždy je potrebné konzultovať problém s lekárom a stanoviť diagnózu, podľa ktorej lekár určí postup liečby. Cena okrem rozsahu problému a diagnózy závisí od viacerých faktorov, ako je lokalita vybranej kliniky, kvalita vybavenia, povesť miesta liečby a predovšetkým odbornosť lekára.

Ceny liečby vypadávania vlasov v Slovenskej republike

Najskôr by vám mal dermatológ odporučiť metódu, ktorá je pre vaše vypadávanie vlasov najideálnejšia. Cena zákroku bude závisieť od zvolenej metódy. Na určenie metódy liečby je nevyhnutná osobná konzultácia.

Je liečba vypadávania vlasov hradená zo zdravotného poistenia?

Liečbu vypadávania vlasov si hradí pacient sám, pretože ide o kozmetický zákrok a verejné zdravotné poistenie kozmetické zákroky nehradí. Poisťovňa môže uhradiť len konzultačnú návštevu u zmluvného dermatológa. Pred začatím akejkoľvek liečby vypadávania vlasov je potrebná séria vyšetrení a úvodná konzultácia s lekárom.

Je možné liečbu vypadávania vlasov hradiť na splátky?

V Slovenskej republike väčšina kliník poskytuje platbu za zákroky na splátky. Výšku splátok je často možné si dohodnúť.

Ponuky týkajúce sa Vypadávanie vlasov

Na portáli estheticon.sk nájdete najlepších lekárov/kliniky ponúkajúce zákrok: Vypadávanie vlasov. Predstavujeme vám vybrané ponuky, aby ste si mali z čoho vyberať. Nájdite si tú najlepšiu!
-30%
Stála ponuka
Bratislava
Exkluzívna ponuka: zľava 30% od PHAEYDE Clinic
Stála ponuka
Bratislava
Ukážte svetu svoje lepšie ja. Bude Vás to stáť menej, než ste čakali! Na Estheticon.sk si môžete objednať služby PHAEYDE Clinic a stať sa tým/tou, o ktorom/o ktorej ste vždy snívali. Využite teraz zľavu 30%!
Čítať ďalej
Zobraziť ponuky