Injekčná lipolýza

Stojí to za to
100%
Stojí to za to
Na základe 8 príbehov
Priemerná cena
206 €
Priemerná cena
Podľa 54 odborníkov

Čo je injekčná lipolýza?

Čo je injekčná lipolýza?

Injekčná lipolýza pomôže zbaviť sa podbradku

Injekčná lipolýza je spôsob ako účinne bojovať s lokalizovaným nadbytkom tukového tkaniva, ktoré inak často odoláva aj zdravej strave a pravidelnému cvičeniu. Je to preto obľúbený spôsob, akým sa dá zbaviť tzv. druhej brady či gynekomastie u mužov. Odborníci z ENVY kliniky hovoria, že injekčná lipolýza je založená na urýchlení metabolizmu mastných kyselín a aktivácii mikrocirkulácie pomocou špeciálnych aktívnych látok. Pomocou injekčnej lipolýzy sa znižuje počet tukových buniek v okolí miesta vpichu. Prírodná látka zvaná fosfatidylcholín vedie k narušeniu a odumretiu tukových buniek. Pomocou injekcií sa rozpustený tuk prirodzene odvádza krvou do pečene, kde sa rozloží a vďaka obličkám putuje z organizmu preč. 

Niektoré časti tela s nadmerným množstvom tuku bývajú extrémne odolné aj voči tým najintenzívnejším zoštíhľujúcim kúram alebo fyzickému tréningu. Tu prichádza na rad injekčná lipolýza, vďaka ktorej sa dá ošetriť podbradok, krk, tvár, brucho, boky, paže, vonkajšie aj vnútorné stehná a tukové vankúšiky na ramenách, chrbte, kĺboch alebo rukách. Injekčná lipolýza sa dá využiť aj pri odstraňovaní celulitídy a lipómov. Narozdiel od liposukcie sa ale jedná o minimálne invazívny nechirurgický zákrok, po ktorom nehrozia škaredé jazvy ani dlhé hojenie. Injekčná lipolýza patrí medzi mnohé alternatívy liposukcie, ktoré pomáhajú neinvazívne odstrániť tuk a celulitídu.

Ako zistím, či som vhodný kandidát na injekčnú lipolýzu?

Ako zistím či som vhodný kandidát pre injekčnú lipolýzu

Injekčná lipolýza podbradku pred a po na Scarlett Clinic

Kandidátov a pacientov zaujímajúcich sa o nechirurgický zákrok k redukcii tuku alebo celulitídy môže zaujímať práve injekčná lipolýza. Je vhodná najmä pre osoby s miernym nadbytkom tuku. Ľudia s precitlivenosťou na sóju, osoby s ťažkou cukrovkou alebo ťažkým ochorením pečene či obličiek, pri vážnych poruchách zrážanlivosti krvi, alebo veľmi uvoľnenou pokožkou nemusia byť vhodnými kandidátmi na zákrok. Užívanie liekov, ktoré ovplyvňujú proces zrážania krvi, sa považuje za dočasnú kontraindikáciu pre vykonanie lipolýzy.

Je dôležité poznamenať, že injekčná lipolýza nie je určená na chudnutie ani pre ľudí s výraznou nadváhou alebo obezitou. Je určená na lokálny úbytok tuku z problematických oblastí u ľudí s normálnou telesnou hmotnosťou alebo miernou nadváhou. Pri väčšom nahromadení tuku je vhodnejšia liposukcia, napríklad laserová liposukcia.

Ako si vybrať vhodného lekára

Ako si vybrať vhodného lekára

Výber špecialistu

Výber správneho lekára je nesmierne dôležitý pre dobrý výsledok zákroku ale aj pre vašu spokojnosť počas celého procesu. Mal by mal mať profesionálne znalosti, zručnosti a skúsenosti a mal by byť ochotný a najmä ľudský. Niet nad osobnú referenciu, keď však nikoho takého nepoznáte kto podstúpil injekčnú lipolýzu, skúste vyhľadať príbehy ľudí, ktorí zákrok podstúpili, online. Na základe ich skúseností, fotografií pred a po alebo recenzií sa môžete dopracovať k vhodnému odborníkovi, ktorý má s týmto zákrokom bohaté skúsenosti. 

Na portáli Estheticon nájdete množstvo lekárov, ktorí vykonávajú injekčnú lipolýzu s hodnoteniami pacientov, ktorí už zákrok podstúpili. Po výbere lekára je ďalšou dôležitou súčasťou celého ošetrenia konzultácia s lekárom, kde sa dozviete všetky potrebné informácie o zákroku.

Bibliografia

American Society of Plastic Surgeons. (2020). Nonsurgical Fat Reduction. [online] Dostupné na: https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/nonsurgical-fat-reduction/injection-lipolysis- [Dátum: 15.11. 2020].

American Society of Plastic Surgeons. (2021). What is injection lipolysis. [online] Dostupné na:  https://www.plasticsurgery.org... [Dátum: 28.12. 2021].

Dermatop. (2020). Injekčná lipolýza. [online] Dostupné na: https://www.dermatop.sk/esteticka-dermatologia/telo/13-injekcna-lipolyza-telo [Dátum: 15.11. 2020].

ENVY Klinika. (n. d.). Lipolýza tukových usadenín. [online] Dostupné na: https://www.envyclinic.sk/sk/o... [Dátum: 07.04. 2022]. 

Eveclinic. (n. d.). Odstránenie dvojitej brady injekčnou lipolýzou. [online] Dostupné na: https://www.eveclinic.sk/injek... [Dátum: 07.04. 2022].

GÉVÉ Klinika. (n. d.). Injekčná lipolýza. [online] Dostupné na: https://www.plastickachirurgia... [Dátum: 07.04. 2022].

Chirkoz. (n. d.). Injekčná lipolýza. [online] Dostupné na: https://chirkoz.sk/injekcna-li... [Dátum: 07.04. 2022].

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov