Brow lift

  • Lokálna anestézia
  • 1 deň
  • 1-3 hodiny zákroku
  • 1 deň kľudového režimu
  • Výsledky viditeľné po jednom týždni
  • Trvalé výsledky

Čo je operácia obočia - Brow lift?

Čo je operácia obočia - Brow lift?

Obnovte svojej pokožke svieži vzhľad

S pribúdajúcim vekom obočie často klesá, pokožka stráca pružnosť, čím sa oči strácajú a pôsobia starnúcim, mrzutým a unaveným dojmom. Koža na čele môže byť ochabnutá a vráskavá, obočie môže ovisnúť a oči môžu vyzerať unavene. Lifting obočia, brow lift alebo plastika obočia je chirurgický zákrok, ktorý vyzdvihne obočie a napne svaly v tejto oblasti. Operácia obočia, ktorá sa tiež bežne nazýva lifting čela alebo forehead lift, omladzuje tvár nad očami a obnovuje tak svieži vzhľad, ktorý lepšie odráža prirodzený výzor človeka. Odstránením prebytočnej ochabnutej pokožky na čele a premiestnením podkladových svalov a tkanív môže lifting obočia korigovať ťažké, ochabnuté obočie, eliminovať hlboké brázdy a navrátiť hladšiu a mladistvejšiu kontúru hornej časti tváre.

Som vhodný kandidát pre operáciu obočia?

Som vhodný kandidát pre operáciu obočia?

Operácia obočia je vhodná pre mužov aj ženy

V súčasnosti sa veľa ľudí v mladom veku stretáva s vráskami a príznakmi starnutia pleti v dôsledku hektického a rušného života a rastúceho znečistenia ovzdušia. Ochabnuté a silne zvrásnené obočie môže spôsobiť, že vyzeráme neustále unavení, ustaraní alebo dokonca nahnevaní. Niektorí z nás sú tiež geneticky náchylní mať ťažšie a hrubšie obočie, vďaka čomu vyzeráme, akoby sme sa mračili, aj keď sa cítime dobre. Operácia obočia sa priamo zameriava na tieto problémy a pomáha pacientom vychutnať si prirodzene sviežejší vzhľad.

Väčšina ľudí, ktorí chcú podstúpiť brow lift, je staršia ako 35 rokov. V tomto veku zvyčajne začínajú ovísať línie obočia, viečka a na čele sa objavujú výrazné vrásky. Ak je problém však dedičný, u niektorých ľudí sa tieto problémy môžu vyskytnúť už v 20. a 30. roku života. Ak uvažujete o operácii obočia, mali by ste mať realistické očakávania, čo sa týmto zákrokom dá a nedá dosiahnuť.

Ako si vybrať vhodného lekára

Ako si vybrať vhodného lekára

Lekár musí mať dobré znalosti anatómie tváre

Lifting obočia vykonáva plastický chirurg, preto by ste sa mali uistiť, že doktor, ktorého si vyberiete má atestáciu v odbore plastická chirurgia. Zistiť to môžete napríklad v registri lekárov Slovenskej lekárskej komory

Krásne, prirodzené výsledky pri operácii obočia si vyžadujú plastického chirurga, ktorý má dôkladné znalosti anatómie tváre a je dôsledný pre estetické detaily. Rovnako dôležitá je schopnosť prispôsobiť chirurgické techniky tak, aby sa dosiahli výsledky, ktoré rešpektujú vek, pohlavie a jedinečné črty tváre každého pacienta. Preto je dôležité vyhľadať špecialistu, ktorý sa zameriava na plastiku tváre a a vyzná sa dobre v anatómii tváre. 

Pri konzultácii s potenciálnymi plastickými chirurgmi sa opýtajte na ich konkrétne skúsenosti v plastickej chirurgii tváre. Prezrite si fotografie pred a po, pričom osobitnú pozornosť venujte pacientom, ktorí vyzerajú podobne ako vy. Aj keď budú výsledky individuálne, doterajšia práca plastického chirurga je najlepším indikátorom jeho estetického štýlu. Ak ste muž, váš chirurg by mal mať skúsenosti s vykonávaním liftingu obočia pre mužských pacientov, pretože techniky liftingu obočia musia byť prispôsobené tak, aby sa zachoval prirodzene mužský vzhľad.

Bibliography

Agel Clinic. (2020). Forehead lift, browlift - lifting čela a obočia [online]. Dostupné na: https://agelclinic.sk/sluzby/j... [Dátum: 16. 6. 2022]

American Society of Plastic Surgeons. (2020). Brow lift [online]. Dostupné na: https://www.plasticsurgery.org... [Dátum: 16. 6. 2022]

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."