Vaginálna rejuvenizácia

Priemerná cena
400 €
Priemerná cena
  • Lokálna anestézia
  • Nevyžaduje hospitalizáciu
  • Menej ako 1 hodina zákroku
  • Nevyžaduje kľudový režim
  • Výsledky viditeľné po jednom týždni
  • Dočasné výsledky

Čo je vaginálna rejuvenizácia?

Vaginálna rejuvenizácia je veľmi rýchly, neinvazívny a najmä nebolestivý zákrok, ktorý rieši hneď niekoľko problémov v súvislosti s intímnym zdravím ženy a jej vaginálnym komfortom. Je to prevratná, moderná a jedinečná forma liečby ťažkostí spojených s atrofickými zmenami pošvovej sliznice, stresovým únikom moču a stratou libida. Predstavuje unikátnu a špičkovú metódu v minimálne invazívnej ambulantnej liečbe popisovaných ťažkostí a v súčasnosti prakticky nemá konkurenciu. Je to dlhodobé, časovo nenáročné riešenie komplexného vaginálneho komfortu a intímneho zdravia. Vykonáva sa ambulantne zväčša v troch sedeniach s mesačným odstupom.

Ako zistím, či som vhodný kandidát na vaginálnu rejuvenáciu?

Vaginálna laserová rejuvenizácia zlepšuje intímny život

Vaginálna laserová rejuvenizácia zlepšuje intímny život

Vekom a pôrodmi stráca pošvová sliznica svoju elasticitu, je uvoľnená a stenčená. Prichádza o vlhkosť a rovnako stráca sexuálnu vzrušivosť. Navyše, pôrodné poranenia môžu spôsobiť oslabenie panvového dna a narušiť funkciu močového mechúra, čo môže viesť k úniku moču, výraznému poklesu libida, či obmedzeniam pri športových alebo voľnočasových aktivitách. Riešením pre spomínané ťažkosti je vaginálna rejuvenizácie, čiže omladenie pošvovej sliznice

Ak teda trpíte niektorým z týchto príznakov, poraďte sa so svojim gynekológom o možnosti podstúpiť tento zákrok. Vaginálnu rejuvenizáciu môžu podstúpiť pacientky bez väčšieho obmedzenia. Medzi absolútne kontraindikácie patrí nejasné vaginálne krvácanie a akútna vaginálna infekcia. Častou kontraindikáciou sú aj abnormality cytologického vyšetrenia. Pri týchto podmienkach nie je možné vykonať rejuvenizáciu.

Pri mimomenštruačnom krvácaní je nutné najprv diagnostikovať a riešiť príčinu krvácania a pri zápale cielene preliečiť infekciu. Je nevyhnutné, aby vaginálna sliznica bola pred aplikáciou laseru kľudná a v dobrej kondícii. Zákrok by tiež mali pacientky podstupovať v období mimo menštruácie.

Liečba tiež býva len čiastočne úspešná u pacientiek výrazným defektom panvového dna, spôsobeným hlavne masívnymi popôrodnými poraneniami. Pri tak výrazných anatomických poruchách je často vhodnejšie skonzultovať operačné riešenie.

Naopak výborné výsledky laserového ošetrenia sa dajú docieliť aj pri úprave urovaginálnej mikroflóry. Pôsobením lasera dokážeme upraviť pH v pošve a vyriešiť tým problémy pacientiek s častými vaginálnymi infekciami.

Výber lekára

Výber toho správneho odborníka je pre dobrý výsledok dôležitý

Výber toho správneho odborníka je pre dobrý výsledok dôležitý

Laserová rejuvenácia nie je invazívny zákrok, ale jedná sa o veľmi citlivú a chúlostivú oblasť: aby bolo možné vykonať zákrok úplne bezpečne, treba sa spoľahnúť len na kvalifikovaných a akreditovaných odborníkov ideálne s dlhoročnou praxou. Tipom na zistenie špecializácie vášho lekára je nahliadnuť do Registra lekárov Slovenskej lekárskej komory alebo tiež zistiť, či je vami vybraný lekár členom organizácií ako napr. Slovenská gynekologicko-pôrodnícka spoločnosť (SGPS).

Bibliografia

Cleveland Clinic. (9. január 2022). Vaginal Rejuvenation [online]. Dostupné na: https://my.clevelandclinic.org... [Dátum: 16. 1. 2023]

ENVY Klinika. (n.d.). FemiLift - Laserová rejuvenizácia vagíny [online]. Dostupné na: https://www.envyclinic.sk/sk/o... [Dátum: 16. 1. 2023]

Frais - Inštitút zdravia a krásy. (n.d.). Vaginálna rejuvenizácia laserom [online]. Dostupné na: https://www.frais.sk/zeny/sluz... [Dátum: 16. 1. 2023]

ISAPS. (n.d.). Laser Vaginal Rejuvenation [online]. Dostupné na: https://www.isaps.org/discover... [Dátum: 16. 1. 2023]

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov