Odborníci vo vašom okolí

Viac

Odborníci vo vašom okolí

Viac

Očné centrum Dr. Böhma

Napíšte nám

Recenzie

Podeľte sa o svoju skúsenosť

Máte osobnú skúsenosť s Očné centrum Dr. Böhma? Pomôžte záujemcom a napíšte o tom.


Profil - Očné centrum Dr. Böhma

Motto:

Našim cieľom je skvalitniť život pacientov a pomôcť im vidieť svet v plnej jeho kráse.

Uvítanie

Očné centrum Dr. Böhma patrí už viac ako 15 rokov medzi špičku v oblasti poskytovania komplexnej starostlivosti.

Primárom a zároveň zakladateľom je MUDr. Peter Böhm, jeden z najskúsenejších očných chirurgov, ktorý ma za sebou viac ako 22 000 úspešných operácií. Doma, ale predovšetkým v zahraničí sa preslávil najmä pokrokovými operačnými technikami šedého zákalu. Jeho vysokú odbornosť a talent potvrdzuje aj patent na vlastný operačný nástroj z roku 2009.

O pokroky a inovácie v oblasti oftalmológie sa snaží dodnes, pričom v súčasnosti spolupracuje so svetovými lídrami vo výrobe vnútroočnicových šošoviek, za pomoci ktorých sa snaží vyvinúť vlastné umelé vnútroočnicové šošovky, ktoré uľahčia život pacientom na celom svete.

MUDr. Böhm je neustále publikačne činný, prednáša a svoje skúsenosti odovzdáva mladým nádejným oftalmológom na kongresoch nielen na domácej pôde, ale najmä v zahraničí.

Špecializácia a preferovaná oblasť činnosti

Príjemná rodinná atmosféra, unikátne liečebné metódy a vlastné patenty je presne to, čo vystihuje Očné centrum Dr. Böhma. Ten sa spolu s ďalšími špecialistami z rôznych oblastí zameriava predovšetkým na operácie sivého zákalu, sietnice, sklovca, neinvazívne estetické operácie Jett Plasma Lift Medical a tiež aj operácie dioptrií za pomoci špeciálneho excimerového lasera.

Očné centrum Dr. Böhma si taktiež zaslúžilo prvenstvo v najväčšom počte operácií sivého zákalu, ktorý je častou príčinou zhoršeného videnia, obzvlášť vo vyššom veku. Operácii predchádza podrobné vyšetrenie zahŕňajúce tak vyšetrenie pozadia, ako aj zrakovej ostrosti, vnútroočnicového tlaku, sietnice, makuly a samozrejme aj zrakového nervu.

Samotná operácia sivého zákalu patrí spravidla medzi jednoduché zákroky v trvaní 10 minút, pričom pacient je po zákroku prepustený do domáceho liečenia. V prípade, že pacientova situácia je komplikovanejšia, lekár stanoví individuálny postup liečby s využitím moderných technológii ako napríklad Bohmovho Irigačného Iris Retraktora. Ten sa  používa nielen na Slovensku, ale aj po celom svete spravidla na operácie katarakty v úzkej zrenici. 

Naša klinika

Očné centrum Dr. Bohma má 3 pobočky, v Bratislave – časť Ružinov, Pezinku a taktiež aj v Senci. Bližšie informácie o jednotlivých pobočkách, vrátane adresy a telefónneho čísla nájdete na oficiálnej stránke www.bohm.sk

Naše fotografie

Lekári & Pracovisko

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zákroky

Operácia očných viečok (Blepharoplastika)

Zobraziť viac Zobraziť menej

Upozornenie

  • Ceny sú iba orientačné
  • Pre viac informácií sa pozrite na zápisy konkrétneho lekára.

Napíšte nám

Adresy

Adresa
Astrova 2/A
Bratislava
Ružinov
Slovenská republika