Mikrodermabrázia

Priemerná cena
89 €
Priemerná cena
Podľa 24 odborníkov
  • Anestézia nie je potrebná
  • Nevyžaduje hospitalizáciu
  • 1-3 hodiny zákroku
  • Nevyžaduje kľudový režim
  • Okamžité výsledky
  • Dočasné výsledky

Čo je mikrodermabrázia?

Čo je mikrodermabrázia

Ošetrenie je príjemné a bezbolestné

Mikrodermabrázia je v podstate peeling a hĺbkové čistenie pleti, ideálne napríklad pre zaneprázdnených ľudí. Jedno sedenie trvá menej ako hodinu a výsledky sú okamžite viditeľné. Vaša pleť bude svieža a žiarivá. Mikrodermabrázia pomáha jemne odlupovať povrchové vrstvy pokožky pomocou obrusovania a odsávania. Mikrodermabrázia používa jemné kryštály s diamantovými hrotmi na obrusovanie pokožky a vákuové odsávanie na odstránenie odumretých buniek pokožky. Tento typ omladenia pokožky sa používa na ošetrenie ľahkých jaziev, zmeny farby pokožky, poškodenia slnkom a strií. Opakovanými sedeniami môžete bojovať proti starnutiu pleti, vráskam, pórom a zvýšiť účinnosť lokálnej starostlivosti o pleť.

Novšou metódou je hydradermabrázia a toto ošetrenie sa vykonáva prístrojom HydraFacial. Hydradermabrázia sa od mikrodermabrázie líši tým, že ide o viacstupňové ošetrenie tváre, pri ktorom sa dermabrázia používa len ako jeden z krokov. Táto dermabrázia sa vykonáva jemným a kontrolovaným spôsobom pomocou patentovaného hrotu Hydropeel a používa sa na zlepšenie čistenia pleti a prípravu pleti na ďalšie spôsoby ošetrenia, ktoré nasledujú neskôr v rámci ošetrenia. Výsledok je podobný ako pri ošetrení mikrodermabráziou, ale jej ďalšou výhodou je zlepšenie krvného obehu a hydratácia pokožky. Táto metóda tiež zvyšuje produkciu kolagénu, ktorá má na pokožku veľmi pozitívny účinok proti starnutiu.

Ako zistím, či som vhodný kandidát na mikrodermabráziu?

Vhodný kandidát na mikrodermabráziu

Kto je vhodným kandidátom

Mikrodermabrázia nebude efektívnym riešením pokiaľ sa chcete zbaviť hlbokých vrások. Avšak ak sa trápite s jemnými vráskami, mastnou pleťou, rozšírenými pórmi, miernejšou formou akné, pigmentovými škvrnami alebo vyvýšenými jazvami, toto ošetrenie dokáže zázraky. Všeobecne je mikrodermabrázia veľmi bezpečná a vhodná pre väčšinu ľudí. Veľmi zriedkavo môže dôjsť ku alergickej reakcii. Ak ste zaneprázdnený človek, ktorý chce vyzerať čo najlepšie aj bezprostredne po ošetrení, mikrodermabrázia môže byť pre vás ideálnym ošetrením pleti.

Mikrodermabrázia je jemnejšie ošetrenie ako dermabrázia. Pri dermabrázii sa používajú intenzívnejšie metódy na odstránenie vrchnej vrstvy pokožky.

Ako si vybrať vhodného lekára?

Ako si vybrať vhodného lekára?

Vyberte si skúseného odborníka 

Mikrodermabrázia je jednoduché, rýchle a bezbolestné kozmetické ošetrenie pleti. K tomuto ošetreniu nie je nevyhnutný lekár. Môžete ho podstúpiť u vyškolenej kozmetičky v kozmetickom salóne, kde sa najčastejšie vykonáva diamantová dermabrázia alebo u skúseného dermatológa, kde sa skôr využíva novšia metóda hydrodermabrázia. Keďže je to veľmi populárne ošetrenie, vyhľadať pozitívne ohlasy na dobrého odborníka by nemal byť problém.

Bibliografia

American Academy of Dermatology Association. (n. d.). Microdermabrasion: Overview [online]. Dostupné na: https://www.aad.org/public/cos... [Dátum: 16. 6. 2022]

Thomas, L. (2019). What is Microdermabrasion? [online] News Medical Life Sciences. Dostupné na: https://www.news-medical.net/h... [Dátum: 16. 6. 2022]

    "Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
    Zobraziť lekárov