Asymetria prsníkov

  • Celková anestézia
  • 1 deň
  • 1-3 hodiny zákroku
  • 1-7 dní kľudového režimu
  • Výsledky viditeľné po jednom mesiaci
  • Trvalé výsledky

Čo je asymetria prsníkov?

Asymetria prsníkov

Asymetria prsníkov foto pred a po (MUDr. Imrich Kováč, MPH.)


Je bežné, že si ženy všímajú istú asymetriu medzi svojimi prsníkmi. Napriek tomu sú niektoré asymetrie nápadnejšie ako iné, čo môže ovplyvniť estetické a funkčné ciele týkajúce sa ženských pŕs.Tento výrazný rozdiel v prsníkoch môže v žene vyvolávať rozpaky, ovplyvňovať ju pri akých činnostiach sa cíti príjemne, a znižovať jej každodenné sebavedomie. Ženy podstupujú operáciu asymetrie prsníkov, najmä aby dosiahli alebo obnovili symetrickejší a prirodzenejší vzhľad svojich prsníkov. To môže priniesť obrovskú obnovu sebadôvery vo vlastnú krásu a v niektorých prípadoch aj odstránenie prekážok v intimite, s ktorými sa v dôsledku toho stretávajú. Našťastie existuje mnoho účinných techník pre ženy, ktoré trpia týmto problémom. Na jeho odstránenie môže žena podstúpiť zákroky, ktoré kombinujú dostupné postupy. Zákrok asymetrie prsníkov dokáže korigovať aj extrémne rozdiely vo veľkosti pŕs s veľmi uspokojivými výsledkami.

Príčiny asymetrie prsníkov

Príčiny asymetrie prsníkov

Príčiny asymetrie prsníkov

Tkanivo prsníka sa skladá z kože, dvorca s bradavkou, prsnej žľazy tvorenej tukovým a žľazovým tkanivom a spodnú časť tvorí veľký a malý prsný sval. K asymetrii prsníkov dochádza pri nesúmernosti v ktorejkoľvek z uvedených štruktúr. Operácia asymetrie prsníkov a zmenšenie prsníkov sú dva odlišné zákroky. Zmenšenie pŕs sa vykonáva, ak ich nadmerná veľkosť spôsobuje žene bolesti chrbtice. Stanú sa pre ženu veľkou záťažou a v záhyboch sa im môžu tvoriť kožné plesne. V niektorých prípadoch môže problém vyriešiť modelácia prsníkov na jednom alebo oboch prsníkoch, no najčastejšie ide o operáciu asymetrie prsníkov.

Asymetria môže byť vrodená (napr. Polandov syndróm) alebo získaná počas života. O vrodenej asymetrii hovoríme v prípade, kedy nie je kompletne vyvinutý alebo je úplne nevyvinutý veľký prsný sval. Asymetria získaná v priebehu života vzniká napr. po dojčení, tehotenstve, výraznejšej zmene váhy či hormonálnej nerovnováhe.

Na súmernosť ženských prsníkov môže mať výrazný vplyv nesprávny spôsob dojčenia, kedy jeden z prsníkov je používaný oveľa viac, ako druhý. V používanejšom prsníku dochádza k výraznejšiemu zväčšeniu žľazy, výsledkom čoho je vznik asymetrie po ukončení dojčenia. Tá môže postihnúť množstvo kože, objem žľazy, veľkosť a pozíciu dvorcov.

Výber lekára

Výber lekára

Nájdite si vhodného odborníka

Operácia asymetrie prsníkov nemusí byť správnou voľbou pre každú ženu. A preto je veľmi dôležite nájsť odborníka, ktorý sa špecializuje na tento typ problému a má bohaté skúsenosti s vykonávaním tohto zákroku.

Plastická operácia je veľmi osobné rozhodnutie, ktoré nakoniec môžete urobiť len vy a preto si dajte dostatok času pri výbere vhodného odborníka. Požiadajte o konzultáciu, ktorá býva nezáväzná a pomôže vám dozvedieť sa viac o zákroku, a je ďalším krokom k dosiahnutiu všetkých vašich estetických cieľov.

Bibliography

Cruz N. I. (2018). Breast Asymmetry in Women Requesting Plastic Surgery of the Breast. Puerto Rico health sciences journal, 37(4), 230–238. Dostupné na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.go.... [Dátum: 21.10.2021]

Opera Clinic. (n. d.). Korekcia asymetrie prsníkov [online]. Dostupné na: https://operaclinic.sk/prsia/k....[Dátum: 21.10.2021]

Život. (2016). Dôvodom pre plastickú operáciu nemusí byť iba skrášlenie: Kedy takéto zákroky preplácajú poisťovne? [online]. News and Media Holding. Dostupné na: https://zivot.pluska.sk/zdravi... [Dátum: 19.10.2021]

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."