Opuch po aplikácii injekčnej výplne

FAQ
FAQ
25. 11. 2011 · Posledná odpoveď: 4. 5. 2021

Nechala som si vyplniť hornú peru a vrásku okolo nosa kyselinou hyaluronovou. Po piatich dňoch som ešte stále opuchnutá. Môžem mať alergiu?

Reklama

odpovede (4)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
Premium
MUDr. Michaela Blaško PhD.
Bratislava . 22. 7. 2014
Najlepšia odpoveď
Opuch po aplikácii kyseliny hyalúronovej môže pretrvávať 3-5 dní, v niektorých prípadoch aj dlhšie, obyčajne nie viac ako 10 dní. Na to, aby som Vám vedela odpovedať na Vašu otázku konkrétnejšie, by som potrebovala vedieť, aký výplňový materiál bol použitý /názov, firma/ a aké množstvo do ktorej oblasti bolo injikované, prípadne akou technikou- či ihlou alebo kanylou.
Ak ste mladá osoba, môže byť opuch výraznejší a trvať dlhšie, nakoľko Vaše tkanivo je dostatočne hydratované /viac jako u starších osôb/, preto intenzívnejšie naväzujete vodu z okolitého tkaniva aj na kyselinu hyalúronovú, ktorá Vám bola aplikovaná /tá sa v tkanive správa jako „špongia“, naväzuje vodu z okolia a zväčšuje svoj objem/. Niekedy je možné pozorovať mierny dlhodobý opuch, hlavne ráno, po zobudení- je spôsobený zníženým prietokom lymfy v danej oblasti. Počas dňa tento prechodný opuch úplne vymizne.
S alergiou na kys. hyalúronovú sa stretávame extrémne zriedkavo, aj osoby s bežnými alergiami ju tolerujú bez ťažkostí.
Odp. by som Vám ísť na kontrolu ku doktorke, ktorá Vám zákrok robila.
MUDr. Alexandra Viestová
Bratislava . 4. 5. 2021
To je veľmi individuálne. Je potrebné obrátiť sa na lekára, ktorý výplňový materiál aplikoval a skonzultovať s ním kožný nález. Ideálne dohodnúť si s ním termín, aby sa na Vás mohol aj pozrieť. Opuch je možný a záleží aj od lokality, kde sa výplň aplikovala.
Pekný deň,
MUDr. Alexandra Viestová, MB CLINIC Bratislava
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Pekný deň,
opuch po aplikácii kyseliny hyalúronovej môže pretrvávať 3-5 dní, v niektorých prípadoch aj dlhšie, ak máte k tomuto sklony. V prípade, ak opuch pretrváva dlhšie, ako 14 dní, odporúčam kontrolu u lekára, ktorý zákrok vykonával.

Hezký deň,
MUDr. Barbora Brezová - Klinika YES VISAGE
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
MUDr. Tatiana Pavlusová
Lučenec . 17. 7. 2014
Alergia sa zvyčajne prejaví okrem opuchu aj začervenaním a pálením, či svrbením. Po výkone opuch môže pretrvávať niekoľko dní. Ak sa porušia vpichmi lymfatické cievy alebo uzliny aj dlhšie.
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Abdominoplastika
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 12. 12. 2014
Zväčšenie pŕs
Žiadne odpovede
Liposukcia
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 16. 1. 2020
Zväčšenie pŕs
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 12. 12. 2017
Zväčšenie pŕs
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 23. 8. 2022
Kyselina hyalurónová
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 18. 1. 2023
Zväčšenie pŕs
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 22. 6. 2020
Blefaroplastika
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 1. 12. 2017
Kyselina hyalurónová
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 22. 7. 2014
Kyselina hyalurónová
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 18. 10. 2022

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi