Odstránenie tetovania

Stojí to za to
50%
Stojí to za to
Na základe 34 príbehov
Priemerná cena
154 €
Priemerná cena
Podľa 32 odborníkov
 • Anestézia nie je potrebná
 • Nevyžaduje hospitalizáciu
 • Menej ako 1 hodina zákroku
 • Nevyžaduje kľudový režim
 • Výsledky viditeľné po jednom mesiaci
 • Trvalé výsledky

Čo je laserové odstránenie tetovaní a pigmentácií?

Čo je laserové odstránenie tetovaní a pigmentácií

Laserové odstránenie tetovaní a pigmentácií

Odstránenie tetovania je zákrok, ktorého cieľom je odstrániť nežiaduce tetovanie, zvyčajne pomocou laserovej technológiea obvykle zahŕňa niekoľko sedení na dosiahnutie požadovaného efektu.

História tetovania siaha tisíce rokov do minulosti. Etymológia slova "tetovanie" je dobre známa - pochádza z polynézskeho termínu "tatau", čo znamená "označiť niečo". Súvisí to s tým, že pôvodne sa tetovanie používalo pri rituálnych obradoch, najčastejšie na označenie kmeňových bojovníkov.

Popularita tetovania dnes rastie, najmä medzi mladšími generáciam
i. Tetovanie môže byť spojené s určitými dôležitými udalosťami v našom živote alebo môže byť ozdobou, ktorej neprikladáme emocionálny význam. Niektorí ľudia neskôr ľutujú, že si nechali urobiť tetovanie kvôli spomienkam alebo jednoducho z estetických dôvodov.

Odstránenie nežiaduceho tetovania bolo donedávna problematické, ale v posledných rokoch je vďaka pokročilej laserovej technológii možné tetovanie bezpečným spôsobom úplne odstrániť. Laserom možno odstrániť aj iné nedokonalosti pleti, ako sú pigmentové škvrny spôsobené slnečným žiarením alebo nesprávne aplikovaný permanentný make-up.

Vhodný kandidát na laserové odstránenie

Vhodný kandidát na laserové odstránenie

Laserové odstránenie je potrebné opakovať

Ak vás trápi tetovanie, ktoré nespĺňa už svoj účel alebo trpíte nadmernou pigmentáciou, laserové odstránenie je najefektívnejšou metódou na elimináciu atramentu a škvŕn bez poškodenia pokožky. Táto metóda je bezpečná pre všetky tóny pleti a funguje s mnohými atramentmi a pigmentovými škvrnami. Vo väčšine prípadov je na odstránenie tetovania potrebných 6 12 sedení, v závislosti od rôznych faktorov, ako sú napríklad vek, hĺbka tetovania, množstvo a typ použitých atramentov, farba pleti, veľkosť a umiestnenie. Ľudia často ľutujú, že si nechali urobiť tetovanie kvôli spomienkam alebo jednoducho z estetických dôvodov. Nech už sú dôvody akékoľvek, našťastie je odstránenie nežiaduceho tetovania v posledných rokoch vďaka pokročilej laserovej technológii možné.

ENVY klinika ale upozorňuje, že existujú kontraindikácie ošetrenia a to:

 • tehotenstvo
 • dojčenie
 • rakovina

Ako si vybrať vhodného lekára

Ako si vybrať vhodného lekára

Výber špecialistu si dôležitý

Ak už ste sa rozhodli pre laserové odstránenie je dôležité nájsť si dôveryhodného a skúseného odborníka, ktorý sa postará o to, aby ošetrenie prebehlo čo najhladšie a najefektívnejšie. Vyhľadajte renomovaného dermatológa alebo centrum kozmetickej chirurgie so špecializáciou na odstránenie tetovaní a pigmentácií. Vami vybraný špecialista by mal mať všetky kurzy a certifikácie na prácu s laserom a na odstraňovanie tetovania laserom a mal by mať za sebou tiež dostatok skúseností a spokojných klientov.

Zistite si aj, aký typ laseru lekár používa. Novšie laserové zariadenia, s ktorými sa môžete stretnúť, sú:

  • Alexandritový laser
  • Nd:Yag laser
  • Q-Switched laser

Bibliografia

Astanza Laser LLC. (n. d.). How Laser Tattoo Removal Works [online]. Dostupné na: https://astanzalaser.com/patie... [Dátum: 28. 4. 2022].

ENVY klinika. (n. d.). Odstránenie tetovania [online]. Dostupné na: https://www.envyclinic.sk/sk/o... [Dátum: 29. 6. 2022].

Gardner, S. S. (2021). Laser Tattoo Removal: Find Out How to Get Rid of That Tattoo You’ve Always Regretted [online]. WebMD. Dostupné na: https://www.webmd.com/skin-pro... [Dátum: 28. 4. 2022].

GÉVÉ klinika. (n. d.). Laserové odstraňovanie tetovania [online]. Dostupné na: https://www.plastickachirurgia... [Dátum: 29. 6. 2022].

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov