Rádiofrekvenčná rejuvenácia(Aluma, accent, TriPollar, Spa RF, Re-Age)

Jedná sa o modernú patentovanú technológiu, keď rádiofrekvenčná energia prechádza cez povrchovú vrstvu kože – epidermis, ktorá je krytá ochrannou emulziou, priamo do dermis nachádzajúcou sa pod ňou. Pri kontakte rádiofrekvenčného vlnenia s dermis dochádza k premene v energiu tepelnú. Zvýšená teplota spôsobuje rozrušenie kolagénových vlákien, ktoré sú postupne hojivými procesmi odstránené a vytvoria sa vlákna nové – silnejšie. Koža dostáva mladší vzhľad.

Úvod

Moderná generácia týchto rádiofrekvenčných prístrojov ponúkajú širokú škálu využitia. Používajú sa pre neinvazívne ošetrenie nie len pleti, ale aj celého tela. Fotorejuvenácia slúži k vyhladeniu vrások a dokáže vypnúť pleť. Prístroje využívajú optimálnu rádiofrekvenčnú energiu zameranú na vrstvy dermis a podkožného tuku. Fungujú na báze zahrievania tukových vrstiev. Vypínajú pleť a pomáhajú pri tvorbe kolagénu.

Čo je rádiofrekvenčná fotorejuvenácia?

Zariadenie Aluma využíva rádiofrekvenčnú energiu kombinovanú s podtlakom: je vybavené ručným sacím zariadením. Vďaka kombinácii oboch metód je možné tkanivá zahrievať nielen hlboko, ale taktiež aj horné vrstvy pokožky, čím sa redukujú vrásky a dosahujú efekt  pružnej, elastickej a pevnej  pokožky.

Accent dokáže redukovať tukové tkanivá a odstrániť celulitídu na akejkoľvek časti tela ako oblasť brucha, vnútorné a vonkajšie stehná, zadok, podbradok, oblasť tváre, chrbát, horné končatiny, oblasť členkov a iné menšie oblasti. Prístroj Accent vám taktiež pomôže odstrániť a vyhladiť vrásky, vypnúť pleť a vhodný je aj k liečbe rosacey lipómov.

Accent funguje na princípe bipolárnych a unipolárnych frekvencií v dvoch rozdielnych hĺbkach kože. Po hlbokom prehriati kože až k vrstve tukových buniek dôjde ku kontrakcii a novotvorbe kolagénu, a tým k obnove a vypnutí pleti. Zákrok zlepšuje a stimuluje krvný obeh a lokálny metabolizmus a to dopomáha lymfatickému systému odvádzať tukové usadeniny a toxíny z tela von.

Je klinicky a histopatologicky dokázané, že TriPollar® RF simultánne, homogénne a volumetricky zahrieva povrchové (dermálne) aj hlboké (hypodermálne) vrstvy pri liečbe tela a tváre. TriPollar RF - vďaka svojej vysokej hustote - umožňuje použitie nízkej energie, čím poskytuje okamžité a dlhotrvajúce výsledky. Prístroj TriPollar sa využíva na vyhladenie vrások,  vypnutie pokožky, odstránenie tuku, celulitídu a celkové omladnutie pleti.

Ako zistím či som vhodný kandidát na rádiofrekvenčnú fotorejuvenáciu?

Ošetrenie nie je možné vykonať u ľudí, ktorí sa stretávajú s ochorením pečene a obličiek, metabolickým ochorením, nádormi, HIV, zápalmi, kožnými výsevmi v ošetrovanom mieste alebo majú kovové implantáty. Ošetrenie nie je možné podstúpiť ani v období tehotenstva a kojenia.

Ako si vybrať vhodného lekára?

Keďže na toto ošetrenie bude možno potrebné dostavovať sa opakovane, pri voľbe správneho špecialistu je vhodné posúdiť jeho dostupnosť od miesta vášho bydliska (napríklad spôsob dopravy). Odborník okrem svojej odbornosti by mal na vás pôsobiť pozitívne mal by mať ľudský prístup, porozumenie a záujem o to, čo vás trápi. Výber licencovaného a vyškoleného poskytovateľa so skúsenosťami s rádiofrekvenčnou fotorejuvenáciou významne zmení vzhľad vašich výsledkov.

Ako prebieha prvá schôdzka s lekárom?

Prvým krokom je vždy osobná konzultácia, pri ktorej si vytýčite možné ciele. Na základe toho vám lekár určí individuálny plán. Konzultácia prebieha v príjemnej atmosfére a lekár s ochotou vypočuje čo vás trápi a aké očakávania máte od zákroku. Dôležitou informáciou pre lekára je či v tele nemáte kovové implantáty. V prípade, že máte umelé koleno, výstuž chrbtice alebo kovovú čeľusť, rádiofrekvenčná fotorejuvenácia sa neodporúča pre nežiaduce srdečné odozvy. Lekár spraví fyzické vyšetrenie a zhodnotí či ste na zákrok vhodný kandidát.

Ako sa pripraviť na zákrok?

Na ošetrenie nie je potrebné sa žiadno pripravovať. Mali by ste dodržiavať správny pitnýstravovací režim, ktorý vám odporučí lekár. V deň zákroku by ste nemali mať menštruáciu a mali by ste sa cítiť zdravotne v poriadku. Ak beriete nejaké lieky, ktoré by mohli mať vplyv na ošetrenie, prekonzultujte to radšej s lekárom.

Ako sa vykonáva rádiofrekvenčná fotorejuvenácia?

Zariadenie využíva rádiofrekvenčnú energiu kombinovanú s podtlakom. Je vybavené ručným sacím zariadením. Vďaka kombinácii oboch metód je možné tkanivá zahrievať nielen hlboko, ale taktiež aj horné vrstvy pokožky, čím sa redukujú vrásky a dosahujú efekt  pružnej, elastickej a pevnej pokožky.

Prístroj sa najčastejšie používa na časti tela, ako sú oblasť očí, tváre, krk, stehná, brucho, (najmä po tehotenstve) a ruky.

Odborník na fotorejuvenáciu nanesie sonografický gél a pomocou špeciálnej hlavice moderného rádiofrekvenčného prístroja prebieha po oblasti, ktorú je potrebné ošetriť. Pôsobením ultrazvuku dochádza k aktivácii tvorby kolagénu a elastínu.

Výhody zákroku

Rádiofrekvenčná fotorejuvenácia prináša so sebou radu výhod. Úspešne odstraňuje lokalizovaný tuk, zlepšuje vzhľad celulitídy, zvyšuje krvný obeh v ošetrovanej oblasti, podporuje tvorbu kolagénu, zlepšuje celkový vzhľad pokožky, čím prispieva k dosiahnutiu mladšieho vzhľadu. 

Ako prebieha zotavenie po rádiofrekvenčnej fotorejuvenácii?

Ihneď po ošetrení sa nanesie na ošetrované miesto upokojujúci krém. Počas prvých dvoch dní sa treba vyvarovať akémukoľvek poškodeniu ošetreného miesta, napr. horúcej kúpeli alebo masáži. Už po 12 hodinách po ošetrení môžete použiť hydratačné pleťové prostriedky a make-up. Po celú dobu ošetrenia a najmenej mesiac po zákroku je nutné chrániť ošetrené oblasti pred slnečným žiarením a krémom s dostačujúcim UV faktorom.

Doba rekonvalescencie

Procedúra je minimálne invazívna, úplne bezbolestná a trvá do 30 minút. Po zákroku sa môže pacient okamžite vrátiť ku každodenným činnostiam. Zákrok sa vykonáva bez anestézie. Nie je nutná hospitalizácia ani žiadna rekonvalescencia. Jedná sa o bezbolestný a neinvazívny postup. Po ošetrení sa môžete okamžite zapojiť do bežných denných aktivít. Je možné ho vykonávať vo všetkých ročných obdobiach.

Výsledky rádiofrekvenčnej fotorejuvenácie

Aby sa dosiahli optimálne výsledky, odporúča sa vykonať sériu ošetrení, ktorých počet závisí od stavu pokožky pacienta a ďalších podmienkach, ako je napríklad vek. Účinky sa objavujú postupne, prvé viditeľné výsledky je možné všimnúť si krátko po liečbe a na konečné výsledky by mal klient  počkať  až niekoľko mesiacov.

Komplikácie alebo možné vedľajšie účinky

Komplikácie pri rádiofrekvenčnej fotorejuvenácii nie sú známe. Avšak každý pacient je iný a môže byť citlivejší na ošetrenie. V mieste ošetrenia sa môže objaviť mierne začervenanie, ktoré ale ustúpi počas niekoľkých nasledujúcich hodín.

Často kladené otázky

Môže sa rádiofrekvenčná fotorejuvenácia kombinovať s inými výkonmi? Rádiofrekvenčné ošetrenie je možné kombinovať s ošetrením laserom, s masážou alebo kozmetickým výkonom.

Sú výsledky rádiofrekvenčnej fotorejuvenácie dlhodobé? Liečebný efekt by mal byť dlhodobý, až na niekoľko rokov, tým skôr, ak je podporený každoročne jedným alebo dvoma oživujúcimi ošetreniami.

Bibliografia

Clinica Renova – Dostupné na: https://clinicarenova.com/facial-photorejuvenation-treatment-with-ipl-in-malaga-clinic/?lang=en Dátum: 2012-2018

Estheticon- Dostupné na: https://www.estheticon.cz/zakroky/radiofrekvencni-fotorejuvance-vyhlazeni-pleti Dátum: 17.17.2020

Aktualizované: 18.03.2021

Rádiofrekvenčná rejuvenácia(Aluma, accent, TriPollar, Spa RF, Re-Age) - Novinky

Súvisiace skúsenosti

IPL a rádiofrekvenčná rejuvenácia

Stojí to za to     

Problemy s pletou, vyrazky, citlivost...Po 20 rokoch, prvá pani doktorka, ktora mi dokazala pomoct. Profesionalny pristup, odbornost, skvela diagnostička ako aj nasadena liecba.

Rádiofrekvenčná rejuvenácia(Aluma, accent, TriPollar, Spa RF, Re-Age) - Cenníky

INTERKLINIK, s.r.o.
Bratislava
Ceny od 65 €
INTERKLINIK, s.r.o.
MUDr. Michal Jalčovík
Košice, Trebišov
Ceny od 25 €
zvyčajne do 55 €
MUDr. Michal Jalčovík
Ceny od 35 €
Biothecare Estétika
MediDerm & Slim
Michalovce
Ceny od 60 €
MediDerm & Slim
Esthetic, s.r.o.
Bratislava
Ceny od 100 €
Esthetic, s.r.o.

Rádiofrekvenčná rejuvenácia(Aluma, accent, TriPollar, Spa RF, Re-Age)

97% spokojnosť. Založené na 38 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.