Rádiofrekvencia

Priemerná cena
45 €
Priemerná cena
Podľa 32 odborníkov
  • Anestézia nie je potrebná
  • Nevyžaduje hospitalizáciu
  • 1-3 hodiny zákroku
  • Nevyžaduje kľudový režim
  • Výsledky viditeľné po jednom mesiaci
  • Trvalé výsledky

Čo je rádiofrekvenčná rejuvenácia?

Čo je rádiofrekvenčná rejuvenácia

Rádiofrekvenčné ošetrenie

Rádiofrekvenčné ošetrenie funguje tak, že stimuluje produkciu subdermálneho kolagénu a zlepšuje kvalitu vašej pokožky. Je založené na absorpcii rádiových vĺn pri kontrolovaných frekvenciách. Tento typ technológie je navrhnutý tak, aby stimuloval tvorbu kolagénu a dosiahol tak vypnutejší a kontúrovanejší vzhľad.

Aluma - toto zariadenie využíva rádiofrekvenčnú energiu kombinovanú s podtlakom a je vybavené ručným sacím zariadením. Vďaka kombinácii oboch metód je možné tkanivá zahrievať nielen v hlbokých vrstvách pokožky, ale taktiež aj v tých horných, čím sa redukujú vrásky a výsledný efekt je pružná a elastická pokožka. Procedúra je minimálne invazívna, úplne bezbolestná a trvá do 30 minút.

Accent - funguje na princípe bipolárnych a unipolárnych frekvencií v dvoch rozdielnych hĺbkach kože. Po hlbokom prehriati kože až k vrstve tukových buniek dôjde ku kontrakcii a novotvorbe kolagénu a tým k obnove a vypnutí pleti. Tento prístroj dokáže redukovať tukové tkanivá a odstrániť celulitídu na akejkoľvek časti tela najmä v oblasti brucha, vnútorných a vonkajších stehien, zadku, podbradku, chrbát a iné menšie oblasti. Prístroj Accent je vhodný taktiež na tvár a pomáha odstrániť a vyhladiť vrásky, vypnúť pleť, vhodný je aj k liečbe rosacey a lipómov. Zákrok zlepšuje a stimuluje krvný obeh a lokálny metabolizmus a to dopomáha lymfatickému systému odvádzať tukové usadeniny a toxíny z tela von.

TriPollar - využíva optimálnu rádiofrekvenčnú energiu, ktorá sa zameriava na dermis a podkožné tukové vrstvy. Funguje na základe zahrievania tukových vrstiev. Vypína pokožku a pomáha pri tvorbe kolagénu. Prístroj TriPollar slúži na vyhladenie vrások, vypnutie pleti a je účinný aj v boji proti tuku a celulitíde. Je klinicky a histopatologicky dokázané, že TriPollar® RF simultánne, homogénne a volumetricky zahrieva povrchové (dermálne) aj hlboké (hypodermálne) vrstvy pri liečbe tela a tváre. TriPollar RF vďaka svojej vysokej hustote umožňuje použitie nízkej energie, čím poskytuje okamžité a dlhotrvajúce výsledky. Prístroj TriPollar sa využíva na vyhladenie vrások, vypnutie pokožky, odstránenie tuku, celulitídu a celkové omladenie pleti.

Ako zistím či som vhodný kandidát na rádiofrekvenčnú rejuvenáciu

Ošetrenie nie je možné vykonať u ľudí, ktorí sa stretávajú s ochorením pečene a obličiek, metabolickým ochorením, nádormi, HIV, zápalmi, kožnými výsevmi v ošetrovanom mieste alebo majú kovové implantáty. Ošetrenie nie je možné podstúpiť ani v období tehotenstva a kojenia. Inak je ošetrenie vhodné pre ženy aj mužov v akomkoľvek veku. Mladší ľudia najčastejšie vyhľadávajú toto ošetrenie z dôvodu problematickej pleti pri akné. Rádiofrekvenčný lifting tváre je ideálnou alternatívou pre tých, ktorí hľadajú bezpečné a dlhotrvajúce ošetrenie a odmietajú invazívne chirurgické operácie.

Ako si vybrať vhodného lekára

Ako si vybrať vhodného lekára

Ošetrenie je potrebné opakovať

Keďže na toto ošetrenie bude možno potrebné dostavovať sa opakovane, pri voľbe správneho špecialistu je vhodné posúdiť jeho dostupnosť od miesta vášho bydliska (napríklad spôsob dopravy). Výber licencovaného a vyškoleného špecialistu so skúsenosťami s rádiofrekvenčnou rejuvenáciou je kľúčom k spokojnosti a dobrým výsledkom. Okrem odbornosti by ste sa však mali zaujímať aj o to, ako na vás odborník pôsobí - mal by pôsobiť pozitívne, mať ľudský prístup, porozumenie a záujem o to, čo vás trápi. Pozrite si tiež online recenzie a skúsenosti iných ľudí, aby ste posúdili, ktorý špecialista je pre vás ten najvhodnejší.

Bibliografia

 el-Domyati, M., el-Ammawi, T. S., Medhat, W., Moawad, O., Brennan, D., Mahoney, M. G., & Uitto, J. (2011). Radiofrequency facial rejuvenation: evidence-based effect. Journal of the American Academy of Dermatology, 64(3), 524–535. Dostupné na: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/p... [Dátum: 28. 7. 2022]

Cosmetic Facial UK. (n. d.) RF(radiofrequency ) treatment [online]. Dostupné na: https://cosmeticfacial.co.uk/p... [Dátum: 01.11.2021]

Cuber, S. (2020). How laser and radiofrequency treatments rejuvenate your skin. American Society of Plastic Surgeons. Dostupné na: https://www.plasticsurgery.org... [Dátum: 28. 7. 2022]

Yetman, D. (2020). What is Radiofrequency Skin Tightening? Healthline. Dostupné na: https://www.healthline.com/hea... [Dátum: 28. 7. 2022]

    "Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
    Zobraziť lekárov