Navigácia

 • Čo je rádiofrekvenčná rejuvenácia?
 • Ako zistím či som vhodný kandidát na rádiofrekvenčnú rejuvenáciu
 • Ako si vybrať vhodného lekára
 • Konzultácia s odborníkom
 • Príprava na zákrok
 • Ako sa vykonáva rádiofrekvenčná rejuvenácia
 • Výhody ošetrenia
 • Ako prebieha zotavenie po rádiofrekvenčnej rejuvenácii
 • Výsledky rádiofrekvenčnej rejuvenácie
 • Komplikácie alebo možné vedľajšie účinky
 • Často kladené otázky
 • Bibliografia
Čo je rádiofrekvenčná rejuvenácia

Rádiofrekvenčné ošetrenie

Čo je rádiofrekvenčná rejuvenácia?

Rádiofrekvenčné ošetrenie funguje tak, že stimuluje produkciu subdermálneho kolagénu a zlepšuje kvalitu vašej pokožky. Je založené na absorpcii rádiových vĺn pri kontrolovaných frekvenciách. Tento typ technológie je navrhnutý tak, aby stimuloval tvorbu kolagénu a dosiahol tak vypnutejší a kontúrovanejší vzhľad.

Aluma- toto zariadenie využíva rádiofrekvenčnú energiu kombinovanú s podtlakom a je vybavené ručným sacím zariadením. Vďaka kombinácii oboch metód je možné tkanivá zahrievať nielen hlboko, ale taktiež aj horné vrstvy pokožky, čím sa redukujú vrásky a výsledný efekt je pružná a elastická pokožka. Procedúra je minimálne invazívna, úplne bezbolestná a trvá do 30 minút.

Accent- funguje na princípe bipolárnych a unipolárnych frekvencií v dvoch rozdielnych hĺbkach kože. Po hlbokom prehriati kože až k vrstve tukových buniek dôjde ku kontrakcii a novotvorbe kolagénu a tým k obnove a vypnutí pleti. Tento prístroj dokáže redukovať tukové tkanivá a odstrániť celulitídu na akejkoľvek časti tela najmä v oblasti brucha, vnútorných a vonkajších stehien, zadku, podbradku, chrbát a iné menšie oblasti. Prístroj Accent je vhodný taktiež na tvár a pomáha odstrániť a vyhladiť vrásky, vypnúť pleť, vhodný je aj k liečbe rosacey a lipómov. Zákrok zlepšuje a stimuluje krvný obeh a lokálny metabolizmus a to dopomáha lymfatickému systému odvádzať tukové usadeniny a toxíny z tela von.

TriPollar- využíva optimálnu rádiofrekvenčnú energiu, ktorá sa zameriava na dermis a podkožné tukové vrstvy. Funguje na základe zahrievania tukových vrstiev. Vypína pokožku a pomáha pri tvorbe kolagénu. Prístroj TriPollar slúži na vyhladenie vrások, vypnutie pleti a je účinný aj v boji proti tuku a celulitíde. Je klinicky a histopatologicky dokázané, že TriPollar® RF simultánne, homogénne a volumetricky zahrieva povrchové (dermálne) aj hlboké (hypodermálne) vrstvy pri liečbe tela a tváre. TriPollar RF vďaka svojej vysokej hustote umožňuje použitie nízkej energie, čím poskytuje okamžité a dlhotrvajúce výsledky. Prístroj TriPollar sa využíva na vyhladenie vrások, vypnutie pokožky, odstránenie tuku, celulitídu a celkové omladenie pleti.

Ako zistím či som vhodný kandidát na rádiofrekvenčnú rejuvenáciu

Ošetrenie nie je možné vykonať u ľudí, ktorí sa stretávajú s ochorením pečene a obličiek, metabolickým ochorením, nádormi, HIV, zápalmi, kožnými výsevmi v ošetrovanom mieste alebo majú kovové implantáty. Ošetrenie nie je možné podstúpiť ani v období tehotenstva a kojenia. Inak je ošetrenie vhodné pre ženy aj mužov v akomkoľvek veku. Mladší ľudia najčastejšie vyhľadávajú toto ošetrenie z dôvodu problematickej pleti pri akné. Rádiofrekvenčný lifting tváre je ideálnou alternatívou pre tých, ktorí hľadajú bezpečné a dlhotrvajúce ošetrenie a odmietajú invazívne chirurgické operácie.

Ako si vybrať vhodného lekára

Ošetrenie je potrebné opakovať

Ako si vybrať vhodného lekára

Keďže na toto ošetrenie bude možno potrebné dostavovať sa opakovane, pri voľbe správneho špecialistu je vhodné posúdiť jeho dostupnosť od miesta vášho bydliska (napríklad spôsob dopravy). Odborník okrem svojej odbornosti by mal na vás pôsobiť pozitívne, mal by mať ľudský prístup, porozumenie a záujem o to čo vás trápi. Výber licencovaného a vyškoleného špecialistu so skúsenosťami s rádiofrekvenčnou rejuvenáciou významne zmení vzhľad vašich výsledkov.

Konzultácia s odborníkom

Stretnutie s odborníkom

Konzultácia s odborníkom

Prvým krokom je vždy osobná konzultácia pri ktorej si vytýčite možné ciele. Na základe toho vám lekár určí individuálny plán. Konzultácia prebieha v príjemnej atmosfére a lekár s ochotou vypočuje čo vás trápi a aké očakávania máte od zákroku. Dôležitou informáciou pre lekára je, či sa vo vašom tele nenachádzajú kovové implantáty. V prípade, že máte umelé koleno, výstuž chrbtice alebo kovovú čeľusť, rádiofrekvenčná rejuvenácia sa neodporúča pre nežiaduce srdečné odozvy. Lekár spraví fyzické vyšetrenie a zhodnotí či ste na zákrok vhodný kandidát.

Príprava na zákrok

Na ošetrenie nie je potrebné sa extra pripravovať. Mali by ste dodržiavať správny pitný a stravovací režim, ktorý vám odporučí lekár. V deň zákroku by ste nemali mať menštruáciu a mali by ste sa cítiť zdravotne v poriadku. Ak beriete nejaké lieky, ktoré by mohli mať vplyv na ošetrenie, prekonzultujte to radšej s lekárom už počas konzultácie.

Ako sa vykonáva rádiofrekvenčná rejuvenácia

Ošetrenie rádiofrekvenčnou rejuvenáciou- foto pred a po (súkromný archív kliniky)

Ako sa vykonáva rádiofrekvenčná rejuvenácia

Zariadenie využíva rádiofrekvenčnú energiu kombinovanú s podtlakom. Je vybavené ručným sacím zariadením. Vďaka kombinácii oboch metód je možné tkanivá zahrievať nielen hlboko, ale taktiež aj horné vrstvy pokožky, čím sa dosahuje efekt pružnej, elastickej a pevnej pokožky. Prístroj sa najčastejšie používa na časti tela, ako je oblasť očí, tváre, krk, stehná, brucho (najmä po pôrode) a ruky. Odborník na rádiofrekvenčnú rejuvenáciu nanesie chladivý gél a pomocou špeciálnej hlavice moderného rádiofrekvenčného prístroja prebieha po oblasti, ktorú je potrebné ošetriť. Ručný prístroj sa pohybuje po pokožke cieľovej oblasti, aby sa dosiahlo pôsobenie rádiových vĺn a účinné vypnutie pokožky. Táto tepelná energia preniká hlboko do pokožky, aby sa ošetrenie prispôsobilo stavu pokožky každého jednotlivca. Pôsobením vĺn dochádza k aktivácii tvorby kolagénu a elastínu. Ošetrenie trvá 5 až 30 minút v závislosti od ošetrovanej oblasti. Je úplne bezbolestné a bez potreby anestézie.

Výhody ošetrenia

Rádiofrekvenčná rejuvenácia prináša so sebou radu výhod. Úspešne odstraňuje lokalizovaný tuk, zlepšuje vzhľad celulitídy, zvyšuje krvný obeh v ošetrovanej oblasti, podporuje tvorbu kolagénu, zlepšuje celkový vzhľad pokožky čím prispieva k dosiahnutiu mladšieho vzhľadu a redukcia vrások je viditeľná už po pár ošetreniach. Toto ošetrenie však môže pomôcť aj pri regenerácii slnkom poškodenej pokožky a to vďaka svojej schopnosti stimulovať tvorbu kolagénu.

Ako prebieha zotavenie po rádiofrekvenčnej rejuvenácii

Zotavenie po rejuvenácii

Ako prebieha zotavenie po rádiofrekvenčnej rejuvenácii

Ihneď po ošetrení sa nanesie na ošetrované miesto upokojujúci krém. Počas prvých dvoch dní sa treba vyvarovať akémukoľvek poškodeniu ošetreného miesta, napr. horúcej kúpeli alebo masáži. Už po 12 hodinách po ošetrení môžete použiť hydratačné pleťové prostriedky a make-up. Po celú dobu ošetrenia a najmenej mesiac po zákroku je nutné chrániť ošetrené oblasti pred slnečným žiarením a krémom s dostačujúcim UV faktorom. Procedúra je minimálne invazívna, úplne bezbolestná a trvá do 30 minút. Po zákroku sa môže pacient okamžite vrátiť ku každodenným činnostiam. Zákrok sa vykonáva bez anestézie. Nie je nutná hospitalizácia ani žiadna rekonvalescencia. Po ošetrení sa môžete okamžite zapojiť do bežných denných aktivít. Rádiofrekvenčnú rejuvenáciu je možné vykonávať vo všetkých ročných obdobiach.

Výsledky rádiofrekvenčnej rejuvenácie

Pacientka po ošetrení rádiofrekvenčnou rejuvenáciou (foto pred a po- MUDr. Barbora Brezová PhD.)

Výsledky rádiofrekvenčnej rejuvenácie

Aby sa dosiahli optimálne výsledky, odporúča sa vykonať sériu ošetrení, ktorých počet závisí od stavu pokožky pacienta a ďalších podmienkach, ako je napríklad vek. Účinky rádiofrekvenčnej rejuvenácie sa objavujú postupne. Získate hladší a plnší vzhľad, pretože pokožka sa vypne a linky a vrásky sa výrazne zmenšia alebo odstránia. Účinky rádiofrekvenčného ošetrenia sa budú zlepšovať aj v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov, pretože koža bude produkovať nový kolagén. Výsledky zvyčajne trvajú minimálne šesť mesiacov. Prvé viditeľné výsledky je možné všimnúť si krátko po ošetrení a na konečné výsledky by ste si mali počkať až niekoľko mesiacov.

Komplikácie alebo možné vedľajšie účinky

Komplikácie pri rádiofrekvenčnej rejuvenácii nie sú známe. Avšak každý pacient je iný a môže byť citlivejší na ošetrenie. V mieste ošetrenia sa môže objaviť mierne začervenanie alebo opuch, ktorý ale ustúpi počas niekoľkých nasledujúcich hodín. 

Často kladené otázky

 • Môže sa rádiofrekvenčná rejuvenácia kombinovať s inými zákrokmi? Rádiofrekvenčné ošetrenie je možné kombinovať s laserovými zákrokmi, masážou alebo kozmetickými procedúrami.
 • Sú výsledky rádiofrekvenčnej rejuvenácie dlhodobé? Výsledný efekt býva väčšinou dlhodobý, až niekoľko rokov, tým skôr, ak je podporený každoročne jedným alebo dvoma oživujúcimi ošetreniami. Medzi obľúbené a veľmi účinné ošetrenia patrí napríklad mezoterapia alebo PRP-plazma terapia

Bibliografia

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."