Epikanty po operácii očných viečok

MiriamMikulova
10. 6. 2023 · Posledná odpoveď: 12. 1. 2024

Dobrý deň, rada by som sa opýtala. Aktuálne som 3 týždne po blefaroplastike horných očných viečok. Rany sa mi hojili celkom dobre, nemala som modriny, chladila som to. Pretrvávajú mi opuchy viečok hlavne ráno, počas dňa sa to upravuje. Čo ma ale trápi, po operácii sa mi vytvorili epikanty na vnútorných viečkach, ťahá mi to oči, neviem ich úplne otvoriť. Po konzultácii s lekárom mi bolo povedané, že to chce čas a 7 týždňov by to malo ťahať a potom sa začne vytvárať kolagén a tie epikanty povolia, že to nie je nič výnimočné pri operáciách horných viečok. Zároveň na konci viečok z vonkajšej strany pri ukončení šitia sa mi spravili malé drobné vydutiny, tie tam mám od vybratia stehov. Upraví sa to časom? Robím si jemné tlakové masáže 2x denne, ak je opuch, chladím to, ak nie som v práci. Moja otázka je, vymiznú tie epikanty časom? Mám tomu nechať 2-3 mesiace alebo je to z vášho pohľadu nevratné a nezáleží na čase hojenia? Máte s tým skúsenosti? Ja som takýto stav nevidela u žiadnej známej po operácii, zároveň som nič nenašla na webe a som z toho dosť znepokojená. Ak by to nevymizlo, čo sa s tým dá robiť? Ďakujem krásne za odpoveď. Miriam

Reklama

odpoveď (1)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
Premium
estetica
Žiadne recenzie
Košice . 12. 1. 2024
Dobrý deň, máte pravdu, ja by som skúsil vydržať pol roka, ak to je pre Vás akceptovateľné, mohlo by byť......tak urobiť chirurgickú úpravu vsetkého, čo ešte bude vadiť....pomaly, s kľudom, precízne, pod zväčšením....aspoň 2,5xlupy...je možné, že už nebudete nič chcieť po pol ruku....
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Blefaroplastika
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 8. 2. 2021
Blefaroplastika
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 1. 1. 2019
Blefaroplastika
5 odpovedí, najnovšia odpoveď: 14. 2. 2016
Blefaroplastika
4 odpovede, najnovšia odpoveď: 19. 1. 2022
Blefaroplastika
5 odpovedí, najnovšia odpoveď: 25. 11. 2018
Blefaroplastika
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 20. 1. 2020
Blefaroplastika
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 14. 12. 2021
Blefaroplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 2. 3. 2022
Blefaroplastika
5 odpovedí, najnovšia odpoveď: 28. 5. 2020
Blefaroplastika
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 22. 1. 2020

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi