Vaginoplastika

Stojí to za to
100%
Stojí to za to
Na základe 9 príbehov
Priemerná cena
437 €
Priemerná cena
Podľa 5 odborníkov
  • Celková anestézia alebo sedácia
  • Nevyžaduje hospitalizáciu
  • 1-3 hodiny zákroku
  • 1-7 dní kľudového režimu
  • Okamžité výsledky
  • Trvalé výsledky

Čo je plastická operácia pošvy?

Čo je plastická operácia pošvy

Čo je plastická operácia pošvy

Plastická operácia pošvy je estetická úprava pošvy. Často sa tento zákrok vykonáva spolu s plastikou hrádze, napríklad ak sa pri pôrode vykonala epiziostómia. Väčšinou ide o zúženie pošvového vchodu alebo zúženie celej pošvy, ale môže sa jednať aj o opačný zákrok a to o rozšírenie pošvy. To je vhodné najmä v prípadoch, kedy ženy už z vrodených príčin majú úzky pošvový vchod a pohlavný styk je tak pre ne bolestivý, alebo úplne nemožný. 

Keďže vaginálna stena obsahuje kolagénové vlákna, časom sa môžu natiahnuť a zapríčiniť stratu elasticity vaginálnej steny. To môže spôsobiť zníženie pôžitku z pohlavného styku. Toto zníženie elasticity môže byť normálnou súčasťou starnutia a môže sa zvýšiť po pôrode dieťaťa. Ďalším dôsledkom straty pružnosti pošvy môžu byť opakované vaginálne infekcie, ktoré sú vyčerpávajúce a nepríjemné.

Ženy, ktoré sú po pôrode alebo sa im s pribúdajúcim vekom uvoľnil pošvový vchod, či celá pošva, môžu dosiahnuť po vaginoplastike plnohodnotný sexuálny život. To platí aj pre ženy s opačným problémom. 

Podľa odborníkov z Interklinik, je vaginoplastika jedným z najvyhľadávanejších zákrokov plastickej gynekológie a počet zákrokov je takmer taký istý ako počet plastických operácií tváre.

Ako zistím či som vhodný kandidát

Ako zistím či som vhodný kandidát

Vhodnosť tohto zákroku vám určí lekár

U žien, ktoré zažili viacero pôrodov, pri pôrodoch bol u nich nutný nástrih hrádze alebo u tých, ktoré rapídne schudli, majú vaginálne svaly tendenciu k rozšíreniu. Výsledkom môžu byť často ochabnuté, slabé vaginálne svaly, ktoré sa ani po cvičení nemusia dostať do pôvodného stavu. Vtedy môže byť riešením práve vaginoplastika. 

Plastická operácia pošvy je vhodná najmä pre ženy, ktoré majú s takýmito uvoľnenými svalmi panvového dna a stratou pružnosti pošvového tkaniva spojené komplikácie. Ak pociťujete bolesť a nepohodlie pri bežných činnostiach alebo športe, bolesť pri pohlavnom styku, alebo dokonca únik moču, tento zákrok by vám mohol pomôcť.

Takýto zákrok je vhodný aj pre ženy, ktoré majú geneticky zúžený pošvový vchod alebo pošvu po celej dĺžke a toto má negatívny dopad na ich bežný život či schopnosť mať (bezbolestný) pohlavný styk.

Vo všeobecnosti môže byť kandidátom na operáciu pošvy každá dospelá žena, ktorá má priemernú fyzickú kondíciu a dobrý zdravotný stav.

Ako si vybrať vhodného lekára

Ako si vybrať vhodného lekára

Výber vhodného špecialistu

Výber plastického chirurga je kľúčový pri všetkých operáciách, no pre intímne zákroky to platí ešte o to viac, keďže sa jedná o neuveriteľne citlivú a osobnú časť tela. Plastický chirurg, ktorého si vyberiete, by sa mal špecializovať na plastickú gynekológiu a intímnu plastiku a mal by mať v tomto odbore dlhodobú prax a skúsenosti. 

Plastickú operáciu pošvy ideálne vykonáva chirurg, ktorý sa špecializuje na oblasť estetickej vaginálnej chirurgie. Informácie o tom, či vami vybraný špecialista môže takúto prax vykonávať zistíte napríklad v registri Slovenskej lekárskej komory. Mali by ste vyhľadať špecialistu, ktorý tieto chirurgické zákroky vykonáva často a je dôverne oboznámený s rôznorodou anatómiou, preferenciami pacientok a najnovšími chirurgickými postupmi na zabezpečenie optimálnych výsledkov z estetického aj funkčného hľadiska. 

Ak si stále nie ste istá, skúste sa obrátiť na ženy, ktoré tento zákrok už podstúpili a ktoré vám môžu poskytnúť svoje osobné skúsenosti a pocity z celkového priebehu zákroku. Dobrý zdrojom takýchto osobných skúseností sú skúsenosti s konkrétnymi doktormi, či fotky pred a po zákroku.

Bibliografia

American Society of Plastic Surgeons. (2020). Vaginoplasty, Vaginal Rejuvenation. [online] Dostupné na: https://www.plasticsurgery.org.[Dátum: 10.11. 2020]

Buffum Taylor, Rebecca. (2021).Vaginoplasty and Labiaplasty. WebMD. [online] Dostupné na: https://www.webmd.com/women/gu... [Dátum: 22.12. 2021]

Interklinik. (2020). Vaginoplastika. [online] Dostupné na: https://interklinik.sk/vykon/v..[Dátum: 10.11. 2020]

ISAPS. (2021). Vaginal Rejuvenation Surgery. [online] Dostupné na: https://transcare.ucsf.edu/gui... [Dátum: 22.12. 2021]

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov