Fungovanie po augmentácii (dlhší časový horizont)

MartinaMag
29. 6. 2023 · Posledná odpoveď: 3. 7. 2023

Dobrý deň, chcem sa opýtať ako sa správne zaraďovať späť do života po období prvých 6 až 8 týždňov po operácii (čisto vklad, v mojom prípade pod žľazu). Stránky na internete sú veľmi rozporuplné a názory žien v rôznych skupinách miestami idú do extrémov. V istej skupine mi bolo povedané, že kompresnú podprsenku je potrebné nosiť až pol roka a bez podprsenky akejkoľvek je bezpečné až po roku. Rovnako aj so športom (adrenalínové, dvíhanie váh, plávanie). Príde mi to šialene dlhá doba. Nakoľko všade sa riešia len prvé týždne, teda čo s obdobím po? Môj doktor mi odsúhlasil v podstate všetko po 6t bez obmedzenia, podľa toho ako sa cítim, len teda ženy v skupinách ma značne zneistili. Aktuálne som 12t po operácii, žiadne problémy, od 8t jazdím na bicykli, plávam a už druhý týždeň chodím úplne bez podprsenky, tak sa teraz prirodzene bojím. Ďakujem za názory a odpovede.

Reklama

odpoveď (1)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
Premium
Poprad . 3. 7. 2023
Dobrý deň,

treba sa riadiť pokynmi ošetrujúceho lekára. Každá klientka/ klient je osobitý a spoliehať sa na to, čo povedia ostatní na rôznych fórach je diskutabilné. Treba absolvovať pravidelné kontroly a podľa stavu lokálneho nálezu Vám vie lekár odporučiť, čo môžete a čo nie. On Vás operoval a najlepšie pozná Váš stav.

S pozdravom, Aurel clinic
WhatsApp
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi