Pichľavá bolesť do prsníkov po augmentácii

martina289269
martina289269
25. 5. 2015 · Posledná odpoveď: 26. 5. 2015

Ahojte.

Bola som na augmenácii 19.5.2015 čiže len pred pár dňami, no od včera mám strašné bolesti. Do včera to bolo v pohode, tabletky proti bolesti (Novalgin) boli postačujúce. No včera večer som mala menšiu "nehodu" pri vstávaní. Slabo som sa zaprela do brušných svalov a padla som naspäť na posteľ, nejak inštinktívne som sa podoprela rukami a od vtedy mám neskutočné bolesti. Do vtedy som mala len tlak na prsiach, no teraz cítim silné pichanie v oboch prsníkoch, niekedy až tak, že sa nedokážem nadýchnuť. Neviem, či je to niečo vážne, alebo som si ten sval len nejako natiahla a nič to nie je, no nechcem kvôli každej "hlúposti" volať doktorovi, tak sa obraciam na Vás. S rukami problém hýbať nemám, len tá pichľavá bolesť je niekedy naozaj neznesiteľná. V nepravidelných intervaloch sa vracia. Prsia mám vkladané pod sval, jazva cez podprsníkovú ryhu, 300 ml okrúhle - MENTOR

Reklama

odpovede (2)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
Premium
Bratislava . 25. 5. 2015
Najlepšia odpoveď
Dobrý deň,
vo väčšine prípadov bolesť po danej operácii ustupuje, kdežto u Vás sa stupňuje. Je namieste si pre istotu nechať prsníky vyšetriť Vašim chirurgom, čo bohužiaľ cez internet možné nie je.
S pozdravom
MUDr. Vlastimil Víšek CSc.
MUDr. Vlastimil Víšek CSc.
Žiadne recenzie
26. 5. 2015
Vážená slečno, pravděpodobně při tom Vámi popisovaném pohybu jste si s oblastí pohnula, to vyvolalo veliké bolesti. Samozřejmě, byla to chyba, stále musíte být v téměř absolutním klidu. První pomoc v této situaci je- zevně přes podprsenku oblast podchlazujte, ledujte, od bolesti se uleví a také je to opatření proti otoku a případnému hematomu. Pokud po této příhodě nedošlo ke změně objemu poprsí, snad se nestalo nic vážného a bolesti postupně pominou. Určitě byste měla navštívit svého operatérra aby v rámci kontroly vyloučil nějakou třeba i vážnější komplikaci. Nyní buďte v klidu a ledujte. Držím Vám palce,
prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg, Praha.
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Zväčšenie pŕs
4 odpovede, najnovšia odpoveď: 25. 8. 2014
Zväčšenie pŕs
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 7. 6. 2015
Mastopexia
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 28. 6. 2016
Zväčšenie pŕs
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 18. 5. 2022
Zväčšenie pŕs
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 27. 4. 2022
Zväčšenie pŕs
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 2. 10. 2016
Zväčšenie pŕs
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 6. 6. 2012
Otoplastika
5 odpovedí, najnovšia odpoveď: 27. 12. 2011
Zväčšenie pŕs
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 8. 4. 2014
Zväčšenie pŕs
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 7. 5. 2020

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi