Čo je nové? Informujte komunitu o svojom pokroku

29. 8. 2022 · Aktualizácia: 8. 10. 2023

Lekár a jeho operačni tím zabudol GAZU v mojom prsníku.

Nestojí to za to

O lekárovi

Skutočne chcete odstrániť tento obrázok?

Bohužiaľ po druhých mesiacoch som sa rozhodla verejne porozprávať môj príbeh. V roku 2016 som bola operovaná v banskej Bystrici u doktora Červena , Od roku 2019 sa sťažujem Na problémy s prsníkom. Nebola mi poskytnutá žiadna starostlivosť. V roku 2020 som mala zápal prsníka. Ktorý sa vroku 2021 zopakoval V silnejšie forme. Podstúpila som rôznym vyšetreniam, Lebo zo začiatku sme mysleli že ide o siliconoma , výtok silikónu s protézy/ roztrhnutie protézy . Nasledujúce rentgenové Vyšetrenie potvrdilo že protézy sú v poriadku, V tom okamihu som si myslela že zodpovednosť plastického chirurga končí, A začala som riešiť moje problémy na Onkologickom oddelení . A dvakrát v narkóze mi vyberali vzorku z tejto čudnej hmoty. Nakoniec v januári 2022 som bola operovaná, Pred operáciou som podpísala papiere ze ak by bolo potrebné amputovať prsník som pristúpila k tomu. Keď s podpazušia vybrali o 6 centimetrový nález, Zistili že ide o GAZU ktorú doktor Dusan Cerven vroku 2016 zabudol v mojom prsníku.

Strašne . Medzi súdne pojednávanie trvalo 6 mesiacov ale doktor sa vyjadril k tomu že ona mi nič platiť nebude z toho dôvodu že na Slovensku smrť pacienta to je tak na 30 000 €. Tak neviem že či tento človek nemá žiadneho boha že sa nebojí vysloviť takúto frázu na verejnosti ale je to naozaj hrozné. Takže iba náklady boli vo výške 14 000 €, momentálne mam jeden prsník väčší ako druhý takže budem musieť podstúpiť ďalšou Reoperáciou aby sa Dali prsníky do poriadku aj z estetického hľadiska načo si myslím že mám absolútny nárok.

5

Komentárov (5)

V mojom prípade nastala očividna chyba a zlyhanie lekára a celého jeho tímu.
Lekárske skúsenosti potvrdili že zabudnutie akéhokoľvek predmetu v tele pacienta je obrovské riziko až 80% úmrtia.
Okrem toho lekár mi spôsobil problémy že som musela podstúpiť dvoma operáciami v celkovej narkóze, ( A ako každý aj obyčajný človek vie že pri každej narkóze je určité riziko) .
A teraz vám samozrejme nemusím hovoriť že mám prsník do rezaní z každej strany na ktorý sa budem musieť do konca života pozerať.
Hrozné správanie doktora , A očakávala som od lekára úprimne písomné ospravedlnenie, ktoré nikdy neprišlo .
Skutočne chcete odstrániť tento obrázok?
Odpovedať
Dobrý deň.

K uvedenej veci by bolo možné odpovedať aj na niekoľko strán. Uvediem však, len čo považujem za najnutnejšie a najpodstatnejšie. Pacientku som kontaktoval hneď, ako som sa o tomto probléme dozvedel a hneď som vyjadril svoju ľútosť a snahu veci vyriešiť k jej spokojnosti. Jedná sa o nepríjemnosť, ktorá sa môže stať každému kto niečo robí aj pri najväčšej opatrnosti. Zvlášť v chirurgických odboroch, kde je vkladanie cudzích predmetov (tampóny, rúška atď.), za účelom toalety operačného poľa nevyhnutnosťou.

Práve pre takéto záležitosti, kedy napriek maximálnej snahe nie je možné úplne vylúčiť zlyhanie ľudského faktora, sme poistení voči chybe pri výkone povolania. Požadovanú sumu zaslala pacientka v júli tohto roku, poisťovňa ju však potrebuje zdokladovať. Vzhľadom na fakt, že ložisko sa nachádzalo pod prsným svalom, z anatomického hľadiska sa nemohlo jednať o nádor prsníka, pretože ten sa nachádza nad samotným svalom (zbytočný stres-nemajetková ujma). Dvakrát bola odoberaná vzorka, zrejme pre to, lebo pre vyššie uvedené fakty, z tampónu histologické vyšetrenie nepotvrdilo ani zhubný ani nezhubný nádor.

Som presvedčený, že pri kontrolách na Slovenku by sa zistilo, že sa jedná o tampón a odstraňovali by sme ho z jazvy pod prsníkom odkiaľ bol implantát vkladaný a nedošlo by k pacientkou uvedeným deformitám. Kontroly boli doporučené a sú štandardom na našom pracovisku, aby sme v pooperačnom období včas odhalili prípadné komplikácie a mohli ich riešiť k spokojnosti našich pacientov.

Nemožno vylúčiť, že tampón napriek faktu, že je sterilný ako všetky ostatné inštrumenty použité počas operácie v rámci prísnych zásad antisepsy, ktoré naše pracovisko striktne dodržiava, nemohol spôsobiť lokálne dráždenie spojené s vytvorením exudátu.

Chápem, že sa to riešilo v Taliansku, no verím, že pri kontrolách u nás to mohlo dopadnúť inak so zreteľom maximálne znížiť traumatizáciu našej pacientky a v snahe vyjsť jej maximálne v ústrety .

S pozdravom MUDr. Červeň
Skutočne chcete odstrániť tento obrázok?
Odpovedať
K Uvedenej veci treba dodať iba jednu vec že vy ste tu Gazu v mojom prsníku nemali zabudnúť!
Zabudnutie cudzieho telesa v tele pacienta môže sposobit smrť!
Skutočne chcete odstrániť tento obrázok?
Odpovedať
Dobrý deň p Jozefikova, môžete ma kontaktovať
Vopred ďakujem
Skutočne chcete odstrániť tento obrázok?
Odpovedať
Dobrý deň Ok
Skutočne chcete odstrániť tento obrázok?
Odpovedať
Skutočne chcete odstrániť tento obrázok?

Páčil sa vám tento príbeh? Povedzte nám ten svoj!

Reklama

Všetky informácie na tejto stránke pochádzajú od používateľov portálu, nie od lekárov alebo špecialistov.

Informácie zverejňované na Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť osobnú konzultáciu medzi pacientom a lekárom. Estheticon.sk nepodporuje komerčné produkty ani služby.