Facelift

Stojí to za to
97%
Stojí to za to
Na základe 36 príbehov
Priemerná cena
2.000 €
Priemerná cena
  • Celková anestézia alebo sedácia
  • 1 deň
  • 1-3 hodiny zákroku
  • 1-7 dní kľudového režimu
  • Okamžité výsledky
  • Trvalé výsledky

Čo je facelift?

Facelift

Fotografia pred a po operácii (vyhladenie okraja mandibuly) u MUDr. Marianny Zábavníkovej PhD.

Lifting tváre je plastická operácia na obnovenie pevnosti pokožky a výrazné omladenie pokožky tváre a krku. Zákrok zahŕňa odstránenie prebytočnej kože, posilnenie hlbších tkanív, t. j. fascie SMAS, ktorá je zodpovedná za udržiavanie pevnosti, zdvihnutie ovisnutých štruktúr a presun tukových zásob. Výsledkom je omladenie tváre, zlepšenie kontúr krku, čeľuste, líc a spánkov. 

Techniky faceliftu sú rôzne, v princípe ide u všetkých o odstránenie prebytku, prevísajúcej kože a tiež o napnutie hlbších štruktúr, buď aplikáciou povrchového muskuloaponeurotického systému /SMAS/ alebo pomocou SMAS laloka.

Ako zistím, či som vhodný kandidát na facelifting?

Facelift podstupujú ako ženy tak aj muži

Facelift podstupujú ako ženy tak aj muži

Pri liftingu tváre musí chirurg brať do úvahy nielen vek pacienta, ale aj vzhľad jeho tváre, stav pokožky a jeho celkový zdravotný stav. Vo všeobecnosti najviac žiadostí o lifting tváre prichádza od žien a mužov vo veku od 50 do 70 rokov, ale ak to fyzický a zdravotný stav dovoľuje, zákrok možno vykonať aj v neskoršom veku. Rovnaký princíp platí aj pre mladších pacientov; v skutočnosti sa už po 40. roku života môžu objaviť stavy straty kože, ktoré možno liečiť liftingom alebo mini liftingom.

Najlepšími kandidátmi na lifting tváre sú klienti, ktorých pokožka tváre začala ochabovať, ale stále si zachováva dobrú mieru elasticity. Úplný alebo čiastočný lifting tváre je možné vykonať u mužov a žien s veľkým ochabnutím. V prípade menšieho ochabnutia tváre je možné vykonať minifacelifting.

V prípade, že klient trpí chronickým ochorením, ako je cukrovka, lupus, reumatoidná artritída, môže to byť prekážkou pre vykonanie liftingu. Vždy je to ale na uvážení lekára, ktorý zhodnotí každého individuálnu situáciu. Rizikovým faktorom je aj vysoký krvný tlak a fajčenie, ktoré môže spôsobiť zlé prekrvenie tváre a tým ťažšie pooperačné hojenie.

Pre pacientov, ktorí na chirurgický facelift nie sú vhodnými kandidátmi alebo chcú radšej siahnuť po menej invazívnej alternatíve, estetická medicína ponúka viacero možností. Patria medzi ne napríklad ošetrenia ako Ultherapy, HIFU alebo vysoko intenzívny zameraný ultrazvuk, Fotona 4D...

Ako si vybrať vhodného lekára?

Fotografia pred a po liftingu tváre

Fotografia pred a po liftingu tváre na Klinike Yes Visage

Ako vždy hovoríme, výber chirurga je najdôležitejším krokom pre ľudí, ktorí sa rozhodnú podstúpiť plastickú a estetickú operáciu. Na Slovensku sú na bezpečné vykonávanie liftingu tváre oprávnení a vyškolení lekári so špecializáciou v oblasti plastickej a rekonštrukčnej chirurgie. Je dôležité obrátiť sa len na lekárov s preukázanými skúsenosťami, ktorí sú členmi vedeckých združení, ako je napríklad Slovenská spoločnosť plastickej a estetickej chirurgie.

Naše návrhy, ako najlepšie pristupovať k tejto náročnej voľbe, sú:

  • Vždy si zistite špecializáciu lekára
  • Skontrolujte lekárov životopis
  • Skontrolujte, či je registrovaný v niektorej z uvedených lekárskych spoločností
  • Absolvujte prvú konzultáciu u viacerých odborníkov, aby ste našli toho, ktorý pre vás urobí naozaj najviac.

V neposlednom rade nezabudnite, že chirurg vo vás musí vzbudzovať absolútnu dôveru a istotu.

Bibliografia

Avelane Clinic. (n. d.). Lifting tváre [online]. Dostupné na: https://www.avelane.com/sk/pla... [Dátum: 9. 11. 2022]

ENVY klinika. (n. d.). Facelifting [online]. Dostupné na: https://www.envyclinic.sk/sk/o... [Dátum: 9. 11. 2022]

Eveclinic. (n. d.). Face lifting - plastická operácia nadbytku kože tváre [online]. Dostupné na: https://www.eveclinic.sk/face-... [Dátum: 9. 11. 2022]

ISAPS. (n. d.). Facelift [online]. Dostupné na: https://isaps.org/discover/pat... [Dátum: 12. 1. 2023]

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov