Ploché bruško od MUDr. Boháča

Helisana

Po 3 sekciách a jedenástich rokoch od narodenia posledného dieťaťa som sa konečne odhodlala riešiť svoje brucho. Jednak ma už nebavilo vysvetľovať všetkým, že nie som tehotná, len mi visí brucho a ďalším dôvodom bolo, že moja diastáza bola nielen estetickým ale aj zdravotným problémom, ktorý sa časom mohol ešte zhoršiť. To, že som sa nakoniec rozhodla konečne si to nechať urobiť, bolo aj vďaka MuDr. Boháčovi, ktorými trpezlivo vysvetlil priebeh operácie aj čo môžem očakávať od rekonvalescencie tak, že som pochopila, že to zvládnem. Pravdupovediac myslela som si, že to bude viac bolieť a že to bude horšie než to v skutočnosti bolo. Prvý deň po operácii moje bolesti boli také mierne, že som nepotrebovala žiadne analgetiká. Keďže sa profesionálne zaoberám aromaterapiou, pomáhala som si iba esenciálnymi olejmi na tlmenie bolesti. Keďže pán doktor aj ošetrujúca sestrička mali neuveriteľne tolerantný prístup k mojim metódam samoliečenia, olejčekmi som si pomohla aj proti kašľu po narkóze, ktorý nie je veľmi príjemný s čerstvo porezaným bruchom, a tiež proti napínaniu na zvracanie. Tie dva dni, ktoré som strávia v nemocnici boli svojím spôsobom poučné aj zábavné, keďže som mohla zapojiť svoje poznatky z aromaterapie, ktoré som predtým používala na bežné mierne zdravotné záležitosti v rodine, aj na reálny pooperačný stav. Keď som išla domov, pokračovala som v aromaterapeutickom protokole, ktorý som si vytvorila na ochranu proti infekciám a keďže som nechytila žiadnu bakteriálnu ani vírusovú infekciu (v pooperačnom stave počas chrípkového obdobia), predpokladám, že to bolo úspešné. Ďalším bodom mojej pooperačnej ságy bolo hojenie jazvy. Moja jazva sa tiahne od boku k boku a vďaka expertíze Mudr. Boháča ju mám nádherne, takzvane až "gaťkovo" nízko, čiže kľudne môžem aj do bikín, nieže by som chcela, ale minimálne sa odvtedy oveľa viac obzerám v zrkadle. je to preto, že mám úplne nádherný pupok a ako si sama hovorím, som nádherne tvarovaná a veľmi príjemná na pohľad - minimálne čo sa bruška týka. Keďže ako som spomínala, k prírode mám pomerne väčší vzťah než ku klasickej farmácii, nemala som poňatia, či som na niečo z chemickým prípravkov alergická, čo som si potom mohla 4x overiť, keď sa mi 4x spálila jazva v mieste nalepenej náplaste. Vďaka MuDr. Boháčovi v súčasnej jazve nemám po týchto zážitkoch ani stopy, lebo mi znovu zošil jazvu tak, že je krásne tenká. Jazvu si priebežne masírujem a premasťujem zmesou, ktorú som si na tento účel vytvorila a pán doktor zhodnotil, že vyzerá vzhľadom na dobu ktorá uplynula od operácie veľmi dobre. Môj život po operácii sa zmenil k lepšiemu natoľko, že mi všetky kamarátky (a možno nielen ony) závidia postavu a ja som dostala novú chuť do života. Začala som cvičiť - plávam a skáčem na trampolíne a veľmi ma to baví. S radosťou pozorujem ako sa moje telo spevňuje - myslím, že tak super telo som nikdy nemala (čo sa týka bruška, tak to viem určite).

Zobraziť príspevky8 Skryť príspevky8
Katka
Katka

Ahoj Helisana, Tvoja radosť je až nákazlivá, z tvojho hodnotenia len tak srší pozitívna energia :) Pochváliš sa aj nám krásnym bruškom? Z čoho si si vyrobila masť na jazvu? Dnes sa hodne ľudí obracia späť k prírode a hľadá "nechemické" liečebné prostriedky.

Zobraziť odpoveď 3
Helisana

Tu sú moje fotky. Neviem čo vy na to, ale s tvarom bruška som na maximum spokojna. Čo sa tyka farby jazvy v strede, treba to brať v perspektíve, že tam som so mala šité ešte v apríli, kvôli tým naplastiam, a ten rozdiel medzi krajom a stredom je ešte vidno. Čo sa týka masti, ktorú používam, tak používam jednak bambucké maslo s levandulou, kadidlom, myrhou a slamienkou, ktorú si vyrábam, ale tiež aj olejovú zmes, ktorú nemiešam, ale si objednávam, a tam je tiež levandula, myrha, kadidlo, slamienka, ale tiež aj santal a ruža v základe ktorý je z jojobového a makadamového oleja.

Odpoveď na Helisana
Katka
Katka

Ďakujeme za fotky bruško vyzerá veľmi pekne a hlavne plocho, čo bolo určite cieľom :) Jazva pomerne veľká, ale je vidno, že sa hojí a chce to len čas. Po akom dlhom čase si začala so športom?

Odpoveď na Katka
Helisana

Śportovať som začala zhruba po 10 týždňoch. Najprv som bola dosť opatrná a stále som nosila sťahovací pás. Ale teraz už sa cítim dosť sebavedomo ohľadne pevnosti bruška a už cvičím aj bez pásu, aj keď zo zotrvačnosti si ešte dávam pás, keď idem cvičiť špecificky brušné cviky.

Silvia

Dobry deň, chcela by som sa opýtať aké olejceky ste konkrétne užívali proti kašlu po narkoze? Ďakujem, Silvia

Zobraziť odpoveď 3
Helisana

Použivala som zmes Holiday joy od doTerra, a striedala som to so zmesou On guard. Podstatna tam je kombinacia klinceka a skorice (to len pisem preto, lebo holiday joy nie je dostupny celorocne, ak by ste potrebovali nieco podobne).

Odpoveď na Helisana
Silvia

Ďakujem za odpoved, mám zlu skúsenosť po narkoze a ro je práve kašeľ, preto sa pýtam. Kde by som si to mohla objednať, pripadne nejaký obchod by ste mi vedela poradiť? Ďakujem, Silvia

Odpoveď na Silvia
Helisana

Zmes holiday joy mozete objednat na stranke www.esencialneoleje.sk.

Dobrý deň, ďakujem veľmi pekne za…

doc. MUDr. M. Boháč PhD.

Dobrý deň,

ďakujem veľmi pekne za hodnotenie, mám radosť, že sa Vám život zmenil k lepšiemu a ste spokojná s výsledkom.

Prajem veľa príjemných chvíľ pri športe :)

Pekný deň
Martin Boháč

Recenzie lekára

Celkové hodnotenie
Prístup lekára k pacientovi
Poskytnutie odpovedí na moje otázky
Čas, ktorý lekár so mnou strávil
Kontrola po zákroku
Rýchlosť reakcie pri telefonickej alebo e-mailovej komunikácii
Profesionalita a ochota personálu
Doba čakania

Súvisiace skúsenosti

Odborníci vo vašom okolí