Navigácia

 • Úvod
 • Čo je zväčšenie penisu?
 • Ako zistím či som vhodný kandidát?
 • Ako si vybrať správneho lekára?
 • Ako prebieha prvá schôdzka s lekárom?
 • Ako sa pripraviť na zákrok?
 • Ako sa vykonáva zväčšenie penisu?
 • Ako prebieha zotavenie po zväčšení penisu?
 • Doba rekonvalescencie
 • Výsledky zväčšenia penisu
 • Komplikácie alebo možné vedľajšie účinky
 • Často kladené otázky
 • Bibliografia

Úvod

Rast a vývoj penisu je zložitý proces regulovaný génmi, hormónmi a faktormi prostredia. Väčšina ľudí, ktorí uvažujú o liečbe na zväčšenie penisu, majú penisy normálnej veľkosti, čo znamená, že sú primerane veľké pre sexuálnu aktivitu a močenie. Mnoho rôznych piluliek a krémov sľubuje zväčšenie veľkosti penisu. Zvyčajne obsahujú rôzne vitamíny, minerály, byliny alebo hormóny. Neexistujú však vedecké dôkazy o tom, že by akýkoľvek krém alebo liek mohol ovplyvniť veľkosť penisu. Väčšina techník, ktoré vidíte inzerované, je neúčinná a niektoré môžu poškodiť váš penis. Pred vyskúšaním niektorého z nich si to dobre rozmyslite.

Obavy z toho, že váš penis vyzerá príliš malý alebo príliš malý na to, aby uspokojil partnera počas sexu, sú bežné. Štúdie však preukázali, že väčšina mužov, ktorí si myslia, že ich penisy sú príliš malé, majú skutočne penisy normálnej veľkosti.

Čo je zväčšenie penisu?

Čo je zväčšenie penisu?

Čo je zväčšenie penisu?

Zväčšenie penisu sa zvyčajne týka akejkoľvek metódy, ktorá je určená na zväčšenie maximálnej veľkosti penisu alebo erekcie. Niektoré chirurgické techniky na zväčšenie obvodu penisu zahŕňajú vstrekovanie tuku odobratého z inej časti tela do penisu. Niektoré štúdie zaznamenali zväčšenie obvodu o 1,4-4 cm. Najbežnejšia technika zväčšenia penisu spočíva v rozrezaní väziva, ktoré spája penis s lonovou kosťou a vykonaní kožného štepu v spodnej časti penisu, aby sa zaistila extra dĺžka. Operácia môže viesť k priemernému zväčšeniu dĺžky ochabnutého penisu o 2 cm, ale veľkosť vzpriameného penisu sa nezmení. Avšak vztýčený penis nebude smerovať tak vysoko ako pred operáciou, pretože prestrihnuté väzivo už neposkytuje podporu. Po zákroku musí pacient penis preťahovať ďalšie 3 mesiace, aby sa väzivo opäť nestiahlo späť a neprirástlo k lonovej kosti. Toto preťahovanie prebieha pomocou závažia.

Ako zistím či som vhodný kandidát?

Ako zistím či som vhodný kandidát?

Ako zistím či som vhodný kandidát?

Postup zväčšenia penisu môže byť indikovaný u muža, ktorý utrpel traumu penisu alebo má zdravotnú poruchu ovplyvňujúcu funkciu penisu. V prípadoch, keď veľkosť penisu ovplyvňuje plodnosť alebo kvalitu života, je možné zvážiť zväčšenie penisu pod vedením urológa alebo plastického chirurga. Existuje veľa dôvodov, prečo by muž mohol hľadať zväčšenie penisu. Môžu existovať zdravotné dôvody, napríklad zhoršenie funkcie moču alebo plodnosti, alebo psychologické dôvody, pri ktorých veľkosť penisu vyvoláva negatívne emócie, ako je úzkosť alebo nízka sebaúcta.

V niektorých prípadoch môže byť mužský penis skutočne „menší“ z dôvodu genetickej alebo hormonálnej poruchy. To môže viesť k pocitom depresie , sexuálnej úzkosti a sexuálnej dysfunkcii. Niektorí ľudia s poruchou majú ťažkosti s dosiahnutím alebo udržaním erekcie a je u nich nedostatok sexuálneho uspokojenia.

Ako si vybrať správneho lekára?

Pri hľadaní pomoci je najlepšia dôverná konzultácia s dôveryhodným doktorom. Ten obyčajne odkáže muža na patričné miesto, kde je možné celý problém konzultovať. Pokiaľ nepomôže psychická vzpruha na konzultácii, je možné navštíviť chirurga. Rovnako by ste mali voliť toho najlepšieho odborníka v oblasti. To zahŕňa obstaranie si referencií a odporúčania na niektorú kliniku. Nie všetky pracoviská ponúkajú rovnakú kvalitu služieb.

Ako prebieha prvá schôdzka s lekárom?

Poradenstvo môže často pre pacienta skutočne zmeniť budovanie sebaúcty, korekciu skreslených názorov na obraz tela a ďalšie informácie o tom, čo ľudí robí atraktívnymi. Lekár dokáže počúvať a prísť s vhodným riešením takmer každého problému. Počas konzultácie sa základné merania vrátane dĺžky a obvodu uskutočňujú v ochabnutom stave. Lekár vás vyšetrí a podrobne vysvetlí všetky možné možnosti liečby, prediskutuje veľkosť, ktorú chcete dosiahnuť a odpovie na všetky vaše otázky.

Ako sa pripraviť na zákrok?

Na zákrok by ste mali byť v dobrom zdravotnom stave. Záleží akým postupom sa bude vykonávať zväčšenie penisu, od toho závisí aj príprava na zákrok. Lekár vám dá všetky odporúčania, ktoré sú vhodné dodržiavať alebo praktikovať pred zákrokom, aby boli výsledky čo najlepšie.

Ako sa vykonáva zväčšenie penisu?

Ako sa vykonáva zväčšenie penisu?

Ako sa vykonáva zväčšenie penisu?

Medzi najbežnejšie postupy na zväčšenie penisu patria:

 • Štepenie voľného tuku (FFT) začína extrakciou tukového tkaniva zo stehien štíhlych mužov, dolnej časti brucha u mužov s normálnou hmotnosťou, alebo z panvovej oblasti mužov s nadváhou. Tkanivá sa centrifugujú (vysokou rýchlosťou), aby sa bunky rozbili a vstreknú sa do penisu injekčnou striekačkou alebo ohybnou hadičkou nazývanou kanyla. Tento posledný krok pomáha zabrániť nepravidelnému zhlukovaniu tukových buniek. Pretože 20% až 80% tukových buniek telo resorbuje v prvom roku, môže byť potrebných niekoľko procedúr.
 • Autológne tukové injekcie zahŕňajú extrakciu tuku liposukciou, ktorá sa potom strategicky injektuje pozdĺž drieku penisu. Aj keď je to bezpečné, veľká časť vstrekovaného tuku sa resorbuje. Injekčné podávanie nadmerného množstva tuku môže spôsobiť nerovnomerné vstrebávanie, čo vedie k abnormálnemu zakriveniu alebo tvaru penisu.
 • Injekcie kyselinou hyalurónovou zahŕňajú prirodzene sa vyskytujúcu zlúčeninu známu ako kyselina hyalurónová (HA) alebo hyaluronan. Aj keď je účinná, vyžaduje si vysokú úroveň vedomostí, aby bolo možné HA injikovať rovnomerne. Rovnako ako v prípade autológneho tuku môže telo resorbovať HA, aj keď pomalšie. Strata hmatového vnemu nie je nezvyčajná u mužov, ktorí podstúpia zákrok.
 • Chirurgia na predĺženie penisu - tento typ chirurgického zákroku predlžuje penis, kým nie je vzpriamený (ochabnutý). Na zväčšenie dĺžky penisu by chirurg prerezal jeden z väzov (suspenzný väz), ktoré pripevňujú penis k bedrovej kosti (panve alebo lonovej kosti). Toto väzivo ukotvuje penis k lonovej oblasti a poskytuje oporu počas erekcie. To zmenšuje uhol penisu, čo ho predlžuje, keď je ochabnutý. Úspešná operácia na predĺženie penisu v priemere predĺži ochabnutý penis o 0,65 - 1,8 cm. Dĺžka penisu sa však nezmení, keď je úplne vzpriamený.
 • Chirurgia na zväčšenie penisu - na zväčšenie penisu môže chirurg odobrať tuk z iných častí tela a transplantovať ho do penisu. Alebo sa môžu vložiť implantáty do penisu, aby sa rozšírili. Tento typ operácie môže v priemere zväčšiť obvod penisu o 1,5 až 3,35 cm, keď je ochabnutý, alebo o 1,2 až 2,75 cm, ak je vzpriamený.

Ako prebieha zotavenie po zväčšení penisu?

Záleží akú techniku lekár zvolí a od toho sa vyvíja celé zotavenie. Lekár vám podrobne vysvetlí pooperačnú starostlivosť. Odporúča sa kľudový režim a chladivé obklady na koreň penisu. Ak ste podstúpili invazívne zväčšenie penisu približne po 2 týždňoch bude potrebné odstrániť stehy a následne začať s tlakovými masážami. Pohlavný styk a masturbácia je možná po 4-6 týždňov a naozaj sa neodporúča skôr.

Doba rekonvalescencie

Pracovné schopnosti pri nekomplikovanom pooperačnom priebehu sú do dvoch týždňov. Samozrejme každý pacient je individuálny a doba sa môže líšiť. Bežné športovanie je možné po mesiaci. Plávanie nie je vhodné skôr ako po 2 mesiacoch z dôvodu rizika infekcie.

Výsledky zväčšenia penisu

Procedúra môže dať pacientovi sebavedomie. Výsledným efektom je predĺženie alebo zväčšenie penisu.

Komplikácie alebo možné vedľajšie účinky

Komplikácie a vedľajšie účinky zväčšenia penisu zahŕňajú infekcie, poškodenie nervov, zníženú citlivosť a ťažkosti s erekciou. Zjazvenie, ktoré vás možno najviac znepokojuje, vám môže zanechať penis, ktorý je kratší ako pôvodný penis. Rozšírenie penisu je ešte kontroverznejšie. Vedľajšie účinky môžu byť nepekné - hrboľatý alebo nerovný penis.

Často kladené otázky

 • Môžu doplnky a pilulky zväčšiť veľkosť penisu? Nielen, že neurobia nič pre vašu veľkosť, ale môžu skutočne poškodiť vaše zdravie. Väčšina techník, ktoré vidíte inzerované, je neúčinná a niektoré môžu poškodiť váš penis. Pred vyskúšaním niektorého z nich si to dobre rozmyslite.
 • Je použitie vákuovej pumpy účinné? Pretože pumpy nasávajú krv do penisu a zväčšujú ho, niekedy sa používajú na liečbu erektilnej dysfunkcie. Vákuová pumpa môže dočasne zväčšiť penis. Ale príliš časté alebo príliš dlhé použitie môže poškodiť elastické tkanivo v penise, čo vedie k menej pevnej erekcii.

Bibliografia

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."