Zväčšenie penisu

Stojí to za to
100%
Stojí to za to
Na základe 5 príbehov
Priemerná cena
2.600 €
Priemerná cena
  • Lokálna anestézia
  • Nevyžaduje hospitalizáciu
  • 1-3 hodiny zákroku
  • 7-10 dní kľudového režimu
  • Výsledky viditeľné po jednom týždni
  • Trvalé výsledky

Čo je zväčšenie penisu?

Čo je zväčšenie penisu?

Penis je možné predĺžiť až o 3 cm

Zväčšenie penisu sa zvyčajne týka akejkoľvek metódy, ktorá je určená na zväčšenie maximálnej veľkosti penisu alebo erekcie. Niektoré techniky na zväčšenie obvodu penisu zahŕňajú vstrekovanie tuku, známe aj ako lipofilling, transplantácia vlastného tuku odobratého z inej časti tela do penisu, alebo vstrekovanie kyseliny hyalurónovej s rovnakým cieľom. Niektoré štúdie zaznamenali zväčšenie obvodu o 1,4-4 cm. Kyselina hyalurónová sa však vstrebáva a vlastný tuk sa vstrebáva čiastočne, preto je možné, že bude zákrok nutné po nejakom čase opakovať.

Najbežnejšia technika zväčšenia penisu však spočíva v prerušení väziva, ktoré spája penis s lonovou kosťou a vykonaní kožného štepu v spodnej časti penisu, aby sa zaistila extra dĺžka. Operácia môže viesť k priemernému zväčšeniu dĺžky ochabnutého penisu o 2 až 3 cm, ale veľkosť vzpriameného penisu sa nezmení. Avšak vztýčený penis nebude smerovať tak vysoko ako pred operáciou, pretože prestrihnuté väzivo už neposkytuje podporu. Po zákroku musí pacient penis preťahovať ďalšie 3 mesiace, aby sa väzivo opäť nestiahlo späť a neprirástlo k lonovej kosti. Toto preťahovanie prebieha pomocou závažia.

Vhodný kandidát na zväčšenie penisu

Vhodný kandidát na zväčšenie penisu

Mužský penis môže byť menší z dôvodu genetickej alebo hormonálnej poruchy

Dospievajúci chlapci už môžu pociťovať spoločenský tlak na svoju mužnosť. Počas dospievania, obdobia prevratných telesných zmien a znovuobjavovania tela, sa chlapci začínajú porovnávať s ostatnými rovesníkmi, čo môže viesť k genitálnym komplexom (tzv. syndróm šatne). Tieto komplexy môžu pretrvávať aj v dospelosti a negatívne ovplyvňovať vzťahy a intímne vzťahy.

Postup zväčšenia penisu môže byť indikovaný u muža, ktorý utrpel traumu penisu alebo má zdravotnú poruchu ovplyvňujúcu funkciu penisu. V prípadoch, keď veľkosť penisu ovplyvňuje plodnosť alebo kvalitu života, je možné zvážiť zväčšenie penisu pod vedením urológa alebo plastického chirurga. 

Existuje veľa dôvodov, prečo by muž mohol hľadať zväčšenie penisu. Môžu existovať zdravotné dôvody, napríklad zhoršenie funkcie močenia alebo plodnosti, alebo psychologické dôvody, pri ktorých veľkosť penisu vyvoláva negatívne emócie, ako je úzkosť alebo nízka sebaúcta a sebavedomie. V prípade, že pacient o zákroku rozmýšľa na popud svojej partnerky, ktorá je nespokojná s ich sexuálnym životom, možnosťou je okrem zväčšenia penisu vykonať u ženy vaginoplastiku na zúženie pošvy.

V niektorých prípadoch môže byť mužský penis skutočne „menší“ z dôvodu genetickej alebo hormonálnej poruchy. To môže viesť k pocitom depresie, sexuálnej úzkosti a sexuálnej dysfunkcii. Niektorí ľudia s poruchou majú ťažkosti s dosiahnutím alebo udržaním erekcie a je u nich nedostatok sexuálneho uspokojenia. Niekedy je preto na mieste riešiť takýto problém nielen plastickou operáciou, ale aj pod dohľadom psychológa či sexuológa.

Ako si vybrať správneho lekára a ako prebieha prvá konzultácia?

Ako si vybrať správneho lekára a ako prebieha prvá konzultácia?

Prvým krokom je dôverná konzultácia s lekárom

Výber správneho špecialistu pri tak intímnom zákroku, akým je zväčšenie penisu, je kľúčový z úspešnému zákroku a spokojnosti s výsledkom. Určite by ste sa mali zamerať na learov, ktorí majú s takýmto zákrokom dlhoročné skúsenosti. Podľa odborníkov z Inštitútu zdravia a krásy FRAIS zákrok zväčšenia penisu kyselinou hyalurónovou vykonáva lekár-urológ, ktorý je špeciálne školený na tento zákrok, takže by ste si mali zistiť, či vami vybraný lekár absolvoval takéto školenie. Chirurgické zväčšenie penisu zas musí vykonávať špecializovaný chirurg, takže by ste si určite mali skontrolovať, či je vami zvolený lekár zapísaný v registri lekárov Slovenskej lekárskej komory. Ďalšia informácia, ktorá vám môže pomôcť potvrdiť, že daný plastický chirurg je naozaj odborník, ktorý sa o svoj odbor zaujíma, je zistiť, či patrí do Slovenskej spoločnosti plastickej a estetickej chirurgie či do iných medzinárodných asociácií, ktoré združujú plastických chirurgov. 

Rozhodne by ste tiež nemali podceniť recenzie ostatných pacientov, ktorí tento zákrok podstúpili. Mnoho pacientov, ktorí majú tento zákrok za sebou, sa so svojim príbehom podelia verejne, častokrát aj s pred a po obrázkami, čo vám môže s výberom špecialistu pomôcť. Mali by ste tiež dať na svoj dojem z doktora, pretože len ak svojmu lekárovi dôverujete budete počas konzultácii aj po zákroku dostatočne otvorený a uvoľnený. 

Poradenstvo môže často pre pacienta skutočne zmeniť budovanie sebaúcty, korekciu skreslených názorov na obraz svojho tela a ďalšie informácie o tom, čo ľudí robí atraktívnymi. Lekár dokáže počúvať a prísť s vhodným riešením takmer každého problému. Počas konzultácie sa základné merania vrátane dĺžky a obvodu uskutočňujú v ochabnutom stave. Lekár vás vyšetrí a podrobne vysvetlí všetky možné možnosti liečby, prediskutuje veľkosť, ktorú chcete dosiahnuť a odpovie na všetky vaše otázky. Ten správny lekár vám tiež vysvetlí čo je a čo nie je možné operáciou dosiahnuť, aby ste mali realistické očakávania a vyhli sa tak možnému sklamaniu, či iným komplikáciám.

Bibliografia

FRAIS - Inštitút zdravia a krásy. (2020). Zväčšenie penisu. Dostupné na: https://www.frais.sk/muzi/sluz.[Dátum: 10.11. 2020]

Magnifica clinic. (2020). Zväčšenie a modelácia penisu. Dostupné na: https://www.magnificaclinic.sk [Dátum: 10.11. 2020]

NHS. (2020). Penis enlargement. Dostupné na: https://www.nhs.uk/live-well/sexual-health/penis-enlargement/ [Dátum: 10.11. 2020]

WebMD. (2020). Penis Enlargement: Does It Work? Dostupné na: https://www.webmd.com/men/guide/penis-enlargement-does-it-work#1 [Dátum: 10.11. 2020]

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov