Lifting pier je možné vykonať u osôb, ktoré majú tenké pery, alebo se im pery stenčujú v dôsledku starnutia. Jedným typom liftingu pier je lifting pier pod nosom. Súčasťou tejto metódy je odobranie zakriveného kúsku kože z oblasti pod nosom. Pera sa zdvihne a pokožka sa spojí. Výsledkom je výraznejší vzhľad. Ďalším typom liftingu je plastika označovaná podľa výsledného tvaru zakrivenia ako „čajka“. Jej súčasťou je pozdvinutie vrcholu partie pier známe ako Kupidov luk. Taktiež sa odstráni koža a tkanivo v okolí hranice pier, takže spodná pera pôsobí výraznejšie.

Úvod

V súčasnosti je mnoho techník a metód ako sa dajú zväčšiť pery. Záleží na vás aký výsledok a trvácnosť očakávate. Každá žena túži po krásnych a plných perách, ktoré sú ozdobou jej maličkosti. Zodvihnutie pery a kútikov úst je veľmi obľúbený vyhľadávaný zákrok u nás aj v zahraničí.

IMG 2885

                                                      Lifting pier

Čo je Lifting pier?   

Zdvihnutie pier je chirurgický zákrok, ktorý vykonáva skúsený lekár, kde sa skracuje priestor medzi nosom a hornou časťou pier, známy ako „philtrum“. Zákrok zvyšuje množstvo ružového tkaniva, ktoré je viditeľné, vďaka čomu potom vyzerajú pery plnšie a výraznejšie. 

IMG 2871

                                                   Čo je Lifting pier

 

Ako zistím, že som vhodný kandidát pre Lifting pier?

Ak nie ste spokojný s hornou perou, ovísajú  vám kútiky a túžite po väčšom objeme a dlhotrvajúcom efekte, tento zákrok by mohol byť práve pre vás. Je vhodný pre ženy v zrelšom veku a pre tých, ktorým pokles pery budí dojem smutnej a unavenej tváre. U ideálneho kandidáta na Lifting hornej pery by mala vzdialenosť medzi nosom a hornou perou tvoriť 1,8 cm.

IMG 2880

                                                      Vhodný kandidát

Ako si vybrať vhodného lekára?

Je veľa možností ako si vybrať vhodného lekára. Ak nemáte v okolí nikoho kto by vám vedel osobne odporučiť lekára, ktorý tento zákrok vykonáva, zamerajte sa na internetové ohlasy ľudí, ktorí tento zákrok podstúpili a s výsledkom sú spokojní. Môžete sa tak dozvedieť aký má lekár prístup, výsledky a hodnotenie.

IMG 2867

                                                    Výber lekára

Ako prebieha prvá schôdzka s lekárom?

O Liftingu pier by ste mali mať aspoň všeobecné informácie, aby ste sa vedeli lekára opýtať na otázky, ktoré vás zaujímajú. Diskusia sa už potom rozvinie sama a lekár skonštatuje, či ste vhodná práve na tento zákrok, alebo vám navrhne inú alternatívu zväčšenia pier, ktorá by bola pre vás efektívnejšia.

IMG 2862

                                                         Konzultácia

 

Ako sa pripraviť na zákrok?

Je dôležité byť v dobrom zdravotnom stave. Ak trpíte častými infekciami, zápalmi, oparmi, alebo akné v oblasti pier alebo úst, prekonzultujte to s lekárom.

IMG 2876

                                                  Príprava na zákrok

Ako sa vykonáva Lifting pier?

Rez pod nosom je jedným z najbežnejším a najčastejším postupom pre zdvihnutie hornej  pery. Chirurg urobí rez, ktorý je zvyčajne skrytý pozdĺž spodnej časti nosa, kde je menej viditeľný. Rez je často vytvorený v tvare takzvaného býčieho rohu (bullhorn) a stred, pravá a ľavá časť pery sú stiahnuté smerom k nosu. Lekár dôkladne skontroluje či sú pery symetrickévyvážené a rez zašije. Celý zákrok trvá približne jednu hodinu. Zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézií a jazvy sú šikovne schované v ryhe nosa a vo vnútri nosných dierok. Po vytiahnutí stehov približne za 6-7 dní je jazva takmer neviditeľná. Skrátením philtra dosiahneme prirodzenejšie zväčšenie pery, poodhalenie zubov, čím získame vyvážený, mladistvý a prirodzený vzhľad tváre a pier.

IMG 2866

                                              Priebeh zákroku

 

Výhody zákroku

Výhodou Liftingu pier je prirodzenédlhotrvajúce zdvihnutie zväčšenie pier, kde nie je nutné použiť injekčné výplne alebo implantát.

IMG 2864

                                                           Výhody

Ako prebieha zotavenie?

Lekár vám odporučí aké sú najvhodnejšie lieky pre zmiernenie bolesti. Po zákroku pery mierne opuchnú a sú citlivé. Môžu sa vyskytnúť aj malé modrinky. Opuch môžete zmierniť  ľadovými obkladmi a pery čo najmenej ich namáhať.   

IMG 2881

                                                 Priebeh zotavenia

Doba rekonvalescencie

Doba rekonvalescencie je u každého pacienta individuálna. Pacient je po zákroku schopný ísť domov a nie je nijak obmedzený v bežných činnostiach. Stehy sa vyťahujú väčšinou medzi 6-7 dňom ako stanoví lekár. Celková doba rekonvalescencie je približne 2-3 týždne.

 

IMG 2863

                                                  Rekonvalescencia

Výsledky Liftingu pier

Pery pôsobia mladistvejšie, prirodzenejšie a oživia tak črty tváre a kontúry vrchnej pery. Pacientkam dodávajúnové pery vyššie sebavedomiepríjemný pocit zo zmeny.

IMG 2874

                                                    Výsledky Liftingu

Komplikácie alebo možné vedľajšie účinky

Medzi vedľajšie účinky patrí hlavne opuch, dočasná zmena citlivosti alebo modrinky. Komplikácie môžu nastať pri infekcii alebo krvnej zrazenine. Býva to však ojedinelé.

 

Často kladené otázky

Pre koho je vhodný Lifting pier? Lifting pier je vhodný pre ľudí s tenkou hornou perou, alebo pre ľudí, ktorým ovísajú pery a kútiky.

Ako dlho trvá Lifting pier? Zákrok približne trvá jednu hodinu.

Ako dlho pretrváva opuch? Najviac opuch pretrváva po dobu prvých 3 dní . Postupom času ustupuje a po 10 dňoch od zákroku celkom zmizne.

Bibliografia

Healthline. 2020. Lip Lifts: Types, Procedure, Cost, Complications. [online] Dostupné na: <https://www.healthline.com/health/lip-lift#about-lip-lifts> [Dátum 10 November 2020].

Dr David Sharp | Plastic Reconstructive Cosmetic Surgeon. 2020. What Is Lip Lift Surgery? |. [online] Dostupné na: <https://www.plastic-surgery-brisbane.com.au/lip-lift-surgery/> [Dátum 10 November 2020].

Estheticon.cz. 2020. Lifting Rtů: Příběhy, Ceny, Lékaři, Fotografie A Další. [online] Dostupné na: <https://www.estheticon.cz/zakroky/lifting-rtu> [Dátum 10 November 2020].

 

 

 

Aktualizované: 08.02.2021

Súvisiace skúsenosti

Lifting pier - Cenníky

MUDr. Ján Bumbera
Bratislava, Trnava
Ceny od 550 €
MUDr. Ján Bumbera
Ceny od 175 €
zvyčajne do 300 €
Biothecare Estétika
Ceny od 700 €
Chirkoz Medical Clinic

Súvisiace zákroky

Lifting pier

98% spokojnosť. Založené na 40 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Fotografie pacientov
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.