Čo je nové? Informujte komunitu o svojom pokroku

15. 12. 2021 · Aktualizácia: 8. 10. 2023

Labioplstika - Dr. Skulavik

Stojí to za to
Približná cena: 2.500 €
128734
127830
127831
127828
127829

O lekárovi

Hodnotenie:
Oceňujem výborny pristup, skvelú prácu a výbornu komunikáciu.

Konzultácie sme s pani Dr. mali cez telefón a email, keďže žijem v zahraničí. Vysvetlila mi priebeh, očakavaný výsledok, starostlivosť, cenu a dobu hojenia. Na základe toho, som sa na zákrok objednala o dva mesiace neskôr.

Zákrok som podstúpila v máji 2021 a ľutujem len to, že som to nepodstúpila skôr.

V deň zákroku mi pani Dr. vysvetlila spôsob, pooperačnú starostlivosť a podobne. Zákrok prebiehal v lokálnej anestézii a trval cca 4 hodiny. Dr. Skulavik si naozaj dala záležať na výslednom efekte, čiže to trvalo trochu dlhšie no dalo sa to zvládnuť. Počas šitia účinok anestézy vyprchal, no pani Dr. sa usitila, že to nie je bolestivé a miesto opäť znecitlivela pred pokračovaním zašívania. Aj napriek miernemu diskomfortu by som zákrok nehodnotila ako bolestivý.

Po zákroku ani počas nasledujúcich dni som vôbec nekrvácala. Miesto som chladila prvý tyždeň takmer nepretržite, no keďže mám sklon k opuchom tak aj po zákroku bol u mňa opuch pomerne výrazny. Stupňoval sa asi do 5. dňa a potom pozvoľna odoznel. Po 6-8 už opuch viditelný nebol a v tom čase sa mi vstrebali aj stehy.

Na 7. deň po zákroku som nečakane dostala menštruáciu. Hojenie to neoplvyvnilo, akurát som uz nepoužívala studené obklady. V tom čase som mávala sprchu 2x denne, vlažnú a kratšiu nez zvyčajne, ale nespôsobovalo to žiadne komplikácie.

Za celu dobu hojenia som užila asi 3 tabletky od bolesti. Aj ked som nekrvácala, tak som spotrebovala veľa sterilných štvorcov (asi 50!). O ranu som sa inak starala podľa pokynov lekárky.

Na čo by som upozornila je nepodcenovať zákrok. Aj keď som nemala ťažkosti, tak som mala sťaženú chôdzu kvôli opuchu, nepohodlné sedenie, pomalé a nepohodlné vstávanie a sadanie si do auta, dlhšia cesta na WC než zvyčajne a pod. Jeansy a tesne spodné prádlo som si neobliekla asi prvé 4 mesiace. Odporučam vziať si voľno aspoň 4-7 dní, mať kľud, pripraviť si veci čo potrebujete, aby ste mali všetko poruke. Tampóny som sa rozhodla nepoužívať prvé 4 mesiace, ale myslim, že by bolo ok ich použiť aj po 2.

Zákrok určite neľutujem a pani Dr. Skulavik len odporúčam. Aj keď sa to dá zvládnuť, tak by som ho na 2.krát už absolvovať nechcela, a preto si naozaj vyberte odbornika. Čítala som viaceré pribehy, kde ženy podstúpili zákrok viackrát kvôli zlému výslednemu efektu iného lekara. Pristupujte k tomu zodpovedne, pýtajte sa, konzultujte a zaujímajte sa. Rozhodne sa ale nebojte - stoji to za to a kvalita života sa mi veľmi zvýšila.

PS - foto su pred zakrokom, asi tyzden po, mesiac po a 4 mesiace po. Neupravovala som ich a môžete vidieť priebeh hojenia a výsledny efekt. Ten je určite vždy individuálny ale myslim, že u mňa je jasne, že to je porovnateľná zmena k lepšiemu.

0

Komentárov (0)

Páčil sa vám tento príbeh? Povedzte nám ten svoj!

Reklama
Lepsi pocit vo svojom tele

Zdravim,chcem sa podelit o moj pribeh.Labioplastiku som podstupila pred pred par dnami.Mozem odporucit Mudr.Jan Svehlik (Kosice).Ma naozaj skvely pristup k pacientke ako aj personal.Pan Svehlik sa zaujma o pacientky a o priebehu pooperacnej...

Čítať ďalej
Zákrok- Labioplatika

Dlho som sa odholalvala na túto operáciu, no nebanujem, že som ju podstúpila. Najhoršia časť operácie bolo vpichnutie lokálneho umrtvenia, no nieje to nič čo by sa nedalo vydržať. Operácia trvala dlhšie- cca4 hodiny aj s prípravou. Pri konci...

Čítať ďalej

Všetky informácie na tejto stránke pochádzajú od používateľov portálu, nie od lekárov alebo špecialistov.

Informácie zverejňované na Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť osobnú konzultáciu medzi pacientom a lekárom. Estheticon.sk nepodporuje komerčné produkty ani služby.